Megane III EDC şanzıman arızası (vites kutusunu kontrol ettiriniz)

sungurhan34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Adamın Elinde Mühendis dıploması var ama wıthword Vida ile Metric Vidanın ne olduğunu bılmıyor . Yeri Gelıyor Mühendıs Teknıkerın altında kalıyor :)

Son düzenleme:

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Adamın Elinde Mühendis dıploması var ama wıthword Vida ile Metric Vidanın ne olduğunu bılmıyor . Yeri Gelıyor Mühendıs Teknıkerın altında kalıyor :)

iste tam olarak bundan bahsediyorum. metric baska withword baska bir kategori ama adam kıyasa bile giriyor. bu adamla niye tartiscan. ya da tek bildigi vida adı oldugu icin onu öne cikartmaya calisiyordur. butun yıl ustte kalmis yeri gelsin bir gunde altta kaliversin.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Siz bence başka bir konu açın. Ya da son verin :)

Winston75

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu tip tartışmalara ne gerek vardı. Çok uzamış konu sapmış.
Burada herkesin iyi niyetli olduğuna inanıyorum. Asıl önemli olan da bu değil mi?
Gerisi teferruat.
Bazı konulara da kafayı takmamayi öğrenmeliyiz. Halk olarak sinirli bir millet olduk. Örnekleri heryerde.

Konuya dönüyorum. Bu sabah Getrag Almanyadan kalite müdüründen bir mail aldım. Konuyla ilgili kişilerin benimle irtibata geçeceğini yazmış.

Daha arayan yok. Pusuda beklemedeyim.

Bu arada birkaç kullanıcıdan daha edc hata mesajını aldıklarını sonradan tekrar etmediğini öğrendim. Yani sistemde bir zayıflık var. Kimini büyük kimini küçük vurabiliyor.

Tapatalk işkencesi ile yazdım.

driver10

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracı bugün servise götürdüm 1.vites tambur sıkışması gibi bir hata görmüşler sanırım daha sonra test ettiklerinde herhangi bir hata almamışlar, beyni formatlamışlar. 2 ay önce götürdüğümde de aynı işlemi yapmışlardı sanırım.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracı bugün servise götürdüm 1.vites tambur sıkışması gibi bir hata görmüşler sanırım daha sonra test ettiklerinde herhangi bir hata almamışlar, beyni formatlamışlar. 2 ay önce götürdüğümde de aynı işlemi yapmışlardı sanırım.
O tamburu değiştirin. 2 ay öncede aynı problemi yaşadıysaniz devamı gelir

driver10

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O tamburu değiştirin. 2 ay öncede aynı problemi yaşadıysaniz devamı gelir

Arabayı servise verirken şubat ayında da aynı problemden dolayı getirdiğimi manuele alıp baktığımda 3.vitese geçmediği söyledim onlarda gerekli kontrolleri yapacaklarını söyleyip aldılar aracı. Teslim ederken de tekrar tekrar denedik hiçbir problem görünmüyor demişler hata mesajlarında 1.vites tamburu ile ilgili bir şey söylemişler. Arabayı babam almaya gittiği için tam olarak hangi hata bilemiyorum. Yani madem orada bir şeyler görüyorlar onunla ilgili parçaları neden değiştirmiyorlar anlamadım. Bir daha aynı hatayı alırsam stop etmeden servise sokucam direk arabayı.

Winston75

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hep 10 dk bekleyip de aracı tekrar çalıştırdığımda oradan kalkan sorun dün akşamdan beridir hiç gitmiyor.
İyice çukura battık. Geri de gidemediginden park yerinde kaldı araç.
Acil çözüm bulmalıyım. :(

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hep 10 dk bekleyip de aracı tekrar çalıştırdığımda oradan kalkan sorun dün akşamdan beridir hiç gitmiyor.
İyice çukura battık. Geri de gidemediginden park yerinde kaldı araç.
Acil çözüm bulmalıyım. :(

Bu kadar beklemeniz hataydı.. Bakalim ne masraf var