motor soğutma suyu azalması

onetay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hiç takip edebildiniz mi? 2018 model captur 1.2 benzinli aracım 3.5 ayda bir motor soğutma suyu minumum seviyesine düşüyor sizdeki durum nedir teşekkürler..

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam biyerden ya sizdiriyodur. Yada baska bisiy vardir. Ama kotu bisiy olacagini düşünmüyorum cunki 2018 diyosunuz

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Aracınız garanti kapsamında ise yetkili servis de kontrol ettirin . Bir yerde kaçak vardır. Bu kadar eksiltme normal değil

yyildirayy

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Aracım 2015 edc 1,5 dizel
Daha hiç su eksiltmedi, kapağını bile açmadım.

onetay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servise götürdüm ilkinde normal dedi (yeni olması, Marmaris sıcağı) tamamladı 2.sinde lifte kaldırdılar baktılar su lekesi, taşırma yok dendi. 3. sünde basınç testi yapıldı yine kaçak yok çıktı tamamlandı 4. yü bekliyorum ...Yağ eksilmesi de yok bu arada...
Not: Arabayı rampada, trafikte, sıcakta, soğukta , otabanda süratli olarak kullandım 3 ay eksilme yapmıyor sonradan azaldığı oluyor kullanımla alakalı değil ..
servis getir bütün gün çalıştıralım sıcak ta dışarda bekletelim bakalım diyor ben kullanımla zorlamayla olmuyor diyorum o zaman sökelim en küçük parçaya radyatöre kadar diyor ...bilemedim daha çok iş çıkartıcaklar sonra

ati_63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu tarz bir problemin soğutma suyu haznesinin kapağından olduğunu kapak değişince çözdüğünü söyleyen arkadaş vardı forumda...

bizim araçta 1.2 tce edc 10.000 km gibi eksiltti gittik baktılar sızdırmazlık testine aldılar sorun yoktu... suya antifriz ilave ettim dedi sanırım o gündendir eksiltme yok gibi

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, ben de şu an Turunç dayım. Marmaris e yaklaşırkrn benim de şanzıman sorunu oldu. Marmaristeki Renault servisine girdik, şanzuman beyni veya motorlarından biri olabileceği sorunu söylediler. Başına gelen var mı?

HTC EVO 3D X515m cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

maho91

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
MOTOR SOĞUTMA SUYU : Seviye düşmesinin bir çok sebebi vardır( radyatör delinmesi,termoplastik malzemeden yapılan zamanla yamulan termostat haznesi ,hortum bağlantı yerlerinden veya çatlamasından, delinmesinden soğutma suyu kaçağı,çok yüksek hararet sonucunda silindir kapak contasını yakmasıyla piston tepesine soğutma suyu kaçağı,genleşme kabı delinmesi veya kapağının soğutma suyunu dışarıya kaçırması) öncelikle takipçi ve dikkatli bir ustanın suyu nereden kaybettiğini tespit etmesi lazım sonra uygun çözümler üretmeli .

onetay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servisin suyu tamamlanmasından bu yana 1.5 ay oldu her gün kullandım sayılır ama eksilme yok servis getir bütün gün çalıştıralım sıcak ta dışarı da bekletelim bakalım diyor ben kullanımla zorlamayla olmuyor diyorum o zaman sökelim en küçük parçaya radyatöre kadar diyor ...bilemedim daha çok iş çıkartıcaklar diye basınç testinde bir şey çıkmadı...

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servisin suyu tamamlanmasından bu yana 1.5 ay oldu her gün kullandım sayılır ama eksilme yok servis getir bütün gün çalıştıralım sıcak ta dışarı da bekletelim bakalım diyor ben kullanımla zorlamayla olmuyor diyorum o zaman sökelim en küçük parçaya radyatöre kadar diyor ...bilemedim daha çok iş çıkartıcaklar diye basınç testinde bir şey çıkmadı...

Suyu eksiltmesi normal değil ama yinede hemen komple söktürmeye gerek yok. Bir süre kontrollü gidin fabrika çıkışında eksik kalmış olmalı ki ekleme yapıldıktan sonra sıkıntı kalmamış. karter korumanız varsa bile su bir şekilde akmayı başarır bu yüzden aracı park ettiğiniz yerde araca tekrar binmeden önce altına sızdırma var mı diye bakarak bile kontrol edebilirsiniz.