Rüzgar sesi hakkında

br9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar, 2017 clio 4 icon kullanıcısıyım. Aracım 130km hızı aştığında rüzgar sesi almaya başlıyor. Bunun için kapılara bir şeyler takılıyorlardı uygun maliyetli bu durumu nasıl çözebilirim acaba?

bearat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimki 70km/h yi geçince yapıyor ve çözüm bulamadım kapı fitilleri kaldı en son onları değiştiricem

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
bende bu konu hakkında sorunluydum fakat önce kelebek camlarına PU mastik çektim az düzeldi fakat şimdi kapı fitillerini kuvvetlendiricem bir arkadaş böyle dedi metresi 10 tl alacağım uygulayacağım çok ıyı yorumlar var sizde yapın derim

chetaq

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende bu konu hakkında sorunluydum fakat önce kelebek camlarına PU mastik çektim az düzeldi fakat şimdi kapı fitillerini kuvvetlendiricem bir arkadaş böyle dedi metresi 10 tl alacağım uygulayacağım çok ıyı yorumlar var sizde yapın derim

Uygulamayı yaptıktan sonra resimlerini de paylaşırsanız çok iyi olur.

Cliotouch19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bende 2019 modeli ruzgar sesi ancak 130-140 tan sonra gelmeye başlıyor o da segment gereği kadar yol sesi içinnde lastiklerden lastiklere değişir bende gayet normal ses var sinifinin gerektirdiği kadar , Renault bu işi çözmüş mu bilemem ama benim aracta sınıfının gerektirdiği kadar ses var rahatsız edici degil

Emcekare1453

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konuyla ilgili çok fazla konu açıldı forumda çözümler oralarsa oluyor genellikle bir bakın. Benim çözümüm ise aracı servise görürdüm garantiliyken ben kahvemi sigaramı içerken onlar 15 dakikada halletti. Çıtalar sokuldu araya beyaz bir şey sıkıldı ve tekrar takıldı. 130un üstünde yapıyordu benim araç. Garantisi bittiyse servise gidin fiyat alın. Çok istemezler. 1yildir sürüyorum uzun yolda 5bin km yaptim ve hic ses vermedi iceriye.

AST

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
https://www.youtube.com/channel/UCB17qV3PaOq5HsAQktG1QOg Ben aynı konudan yani rüzgar sesi sorunundan ötürü tüketici mahkemesinde dava açtım ve sonucunda davayı kazandım rüzgar sesi sorununa çare zor görünüyor emsal teşkil edecek raporları watsap üzerinden atabilirim

byyuxel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uygulamayı yaptıktan sonra resimlerini de paylaşırsanız çok iyi olur.

Foruma üye olalı az oldu. Şunu gözlemliyorum; bir sorun üzerinde konuşma oluyor, biri çözüm önerisi yazıyor, kullanıcılar deneme sonrasını soruyor ama bir daha dönüş olmuyor. Sanırım soruna çözüm aranıyor burda. Bulunca da terkar girmiyorlar :)