Satılık 2015 Model Fluence ICON EDC

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

evrenbaskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç Marka / Model: Renault Fluence
Yılı: 2015
KM: 129.193
Renk: Yıldız Siyah
Yakıt Türü: Dizel
Vites: Otomatik
Motor Hacmi: 1461 cc
Ad Soyad: Evren Başkan
Telefon No: 0507 129 15 30
Link: https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ence-1.5-dci-icon-edc-110-hp-897483052/detay/
Fiyat: 134.500 TL

Açıklamalar:

Aracın ilk sahibiyim. 08.05.2015 tarihinde satın aldım. Bika Sertifikası mevcut. Üzerinde ilk tescil tarihi de yazıyor.
Aracımın motorunda, şasesinde ve şanzımanında bir problem yoktur. Airbag açmamıştır.
Otoparkımızda aracı görebilirsiniz. Ancak pandemiden dolayı aracı kullanmanız söz konusu değildir. Kurumsal olduğu sürece istediğiniz ekspertize gösterebiliriz. Ekspertize aynı araçta gidilmeyecektir.
Takas düşünmüyorum.
Galericiler aramasın.

Aracın Bakım Bilgileri

1. 18.568 KM'de Renault Hedef Oto'da yapıldı. (Tarih 27.04.2016)
  2. 39.143 KM'de Renault Hedef Oto'da yapıldı. (Tarih 10.04.2017)
  3. 60.389 KM'de Renault Hedef Oto'da yapıldı. (Tarih 19.02.2018)
  4. 79.507 KM'de Baykan Kardeşler'de yapıldı. (Tarih 10.01.2019)
  5. 104.830 KM'de Baykan Kardeşler'de yapıldı. (Tarih 07.11.2019)
  6. 123.841 KM'de Baykan Kardeşler'de yapıldı. (Tarih 09.09.2020)

Bakım kağıtlarının hepsi var elimde. Fotoğraflara da koydum.

Muayene Bilgileri

1. 64.747 KM'de yapıldı. (Tarih 21.04.2018)
  2. 122.305 KM'de yapıldı. (Tarih 13.08.2020)

Muayene kağıtlarının hepsi var elimde. Fotoğraflara da koydum.

Tramer Bilgileri

1. 294 TL (Tarih 18.08.2015)
  2. 1683 TL (Tarih 20.08.2015)
  3. 6180 TL (Tarih 09.11.2017)
  4. 1180 TL (Tarih 21.12.2017)
  5. 7712 TL (Tarih 22.12.2017)

Not 1: Tüm tamirler kaskodan yapılmıştır. 1 ve 2 nolu tramer kaydı, otoparkta aracın sağ arka kapısının kolona sürterek ezilmesinden oluştu. Marşpiyel ve sağ arka kapı tamir gördü. Sağ arka kapı tamamen boyandı. 3 nolu tramer kaydı, sol ön kapıya bir aracın çarpmasından oluştu. Sol ön kapı değişti. Marşpiyelde düzeltme yapıldı. Sol ön çamurlukta ve sol arka kapıda lokal boya var. 4 ve 5 nolu tramer kaydı, yoğun yağışlı bir günde duramayıp önümdeki araca çarpmamdan oluştu. Ön tampon değişti. Turbo hortumu değişti. (Önceki plastikti, demir olandan takıldı). Klima radyatörü değişti. Motor kaputunun sağ ön tarafında ufak bir düzeltme ve lokal boya yapıldı.

Not 2: Bunların dışında 16.10.2020 tarihinde Airbag Sargısı değişti. Bunun da kartı var elimde. Satışa çıkarmadan önce son bir kontrole sokturdum arabayı. Her 2 salıncak ve ön teker bilyası değişti. Bunun da belgesi mevcut.
Not 3: Araçta Necvox Multimedya takılı. Ancak geri görüş kamerası dışında çalışmıyor. Orijinal teybi de ekranıyla birlikte vereceğim. İsterseniz multimedya sistemi yaptırıp kullanırsınız. İsterseniz de orijinal teybini taktırıp kullanırsınız.
Not 4: Aracın göze çarpabilecek çiziklerini ve marşpiyel eziğini fotoğraflara koydum. Ayrıca motor yıkatma yapmadım. Yağ kaçaklarını gizleme amaçlı satıştan önce bunu yapabiliyorlar. O yüzden tozlu bir şekilde bıraktım.
Genel Not: Hâlihazırda kullanmaya devam ediyorum arabayı. Üst model bir araca geçmek için satışa çıkardım. Aracın aküsü zayıfladığında Varta'nın 74lüğünü taktırmıştım. Tam tarihini hatırlamamakla beraber aşağı yukarı 2 sene diyebilirim. Araçta şu an yaz lastikleri takılı. Ancak kullanılmış 4 adet kış lastiği Michelin bayiinde duruyor. Onları da vereceğim. Şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun.

Son düzenleme:

evrenbaskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Her türlü yoruma, öneriye ve fikre açığım. Ancak mesnetsiz bir şekilde şu kadar eder bu kadar yapar yazmayın lütfen. Varsa aşağı yukarı aynı ayarda ve daha uygun bir araç İstanbul'da, lütfen çekinmeden belirtin.

Marka ve model farketmeksizin, hiçbir arabanın parasını hakettiğini düşünüyorum. Fakat, benim aracımı alan insan hakettiğinden, örneğin 10000 TL, fazlasını ödeyecekse, üst model bir araç alacağımdan ben de, örneğin 30000 TL, fazlasını ödeyeceğim.

Kaldı ki piyasasından biraz daha uyguna koydum ilana.

Yorum yapmadan önce bunları da düşünürseniz sevinirim.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Evren bey hayırlı satışlar olsun kısmetse ne geliyor yerine

evrenbaskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evren bey hayırlı satışlar olsun kısmetse ne geliyor yerine

Çokşun Bey teşekkür ederim. Muhtemelen en erken Mart ayında alabileceğim arabayı. Sıfır olamayacak maalesef. Golf 1.5 TSI ACT 150 HP DSG kriterlerimi karşılayan en uygun araba gibi gözüküyor şu an. Kriterleri aşağıda belirtiyorum. Öneriniz olursa memnuniyetle okurum.

- Otomatik Vites
- Benzinli
- Maksimum 15.000 KM
- Kazasız, Hasarsız, Tramersiz
- Minimum 2019 model
- Yalıtım
- Konfor
- Malzeme Kalitesi

Bütçe de maksimum 300.000 TL olacak. Zor gözükse de, bir ihtimal, biraz daha üste çıkabilirim.

İyi akşamlar.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Hayırlı satışlar dilerim, umarım gönlüne göre bir araç alırsın...

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlısı olsun öncelikle ilanda verdiğiniz detaylar çok iyi. Temiz Fluence düşünen biri bence ilgilenecektir.

Golf, Fluence, Megane 4'te kullanan biri olarak. Golf 1.5 aradıklarınızı çok rahat karşılayacaktır.

Çokşun Bey teşekkür ederim. Muhtemelen en erken Mart ayında alabileceğim arabayı. Sıfır olamayacak maalesef. Golf 1.5 TSI ACT 150 HP DSG kriterlerimi karşılayan en uygun araba gibi gözüküyor şu an. Kriterleri aşağıda belirtiyorum. Öneriniz olursa memnuniyetle okurum.

- Otomatik Vites
- Benzinli
- Maksimum 15.000 KM
- Kazasız, Hasarsız, Tramersiz
- Minimum 2019 model
- Yalıtım
- Konfor
- Malzeme Kalitesi

Bütçe de maksimum 300.000 TL olacak. Zor gözükse de, bir ihtimal, biraz daha üste çıkabilirim.

İyi akşamlar.

evrenbaskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlısı olsun öncelikle ilanda verdiğiniz detaylar çok iyi. Temiz Fluence düşünen biri bence ilgilenecektir.

Golf, Fluence, Megane 4'te kullanan biri olarak. Golf 1.5 aradıklarınızı çok rahat karşılayacaktır.

Ertan Bey çok teşekkür ederim. Şu an için en mantıklı seçenek 2019 model Golf 1.5 TSI ACT 150 HP DSG Comfortline gibi duruyor. 265.000 TL civarına düşük kilometreli bulunabiliyor bu araç piyasada. Aynı aracın Highline donanımı çok pahalı. 300.000 TL'nin üzerine çıkıyor fiyatlar. Oralara çıktıktan sonra da Passat 1.5 TSI ACT 150 HP DSG Business alınır biraz daha ekleyerek. Önümde en aşağı 2 ay var gibi duruyor. O zamana kadar kafamdakiler netleşecektir.

Bu arada 2 ayrı yeni Megane Sedan Icon'a binmiştim. Ben kullanmadım araçları. Daha kaliteli ve tok araçlar bekliyordum. Elbet Fluence'tan iyiydiler. Ancak yine de bir Focus değildiler. Megane 4 Hatchback'te de durum aynı mıdır? GT Line'ları bir ara çok tutuluyordu.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ertan Bey çok teşekkür ederim. Şu an için en mantıklı seçenek 2019 model Golf 1.5 TSI ACT 150 HP DSG Comfortline gibi duruyor. 265.000 TL civarına düşük kilometreli bulunabiliyor bu araç piyasada. Aynı aracın Highline donanımı çok pahalı. 300.000 TL'nin üzerine çıkıyor fiyatlar. Oralara çıktıktan sonra da Passat 1.5 TSI ACT 150 HP DSG Business alınır biraz daha ekleyerek. Önümde en aşağı 2 ay var gibi duruyor. O zamana kadar kafamdakiler netleşecektir.

Bu arada 2 ayrı yeni Megane Sedan Icon'a binmiştim. Ben kullanmadım araçları. Daha kaliteli ve tok araçlar bekliyordum. Elbet Fluence'tan iyiydiler. Ancak yine de bir Focus değildiler. Megane 4 Hatchback'te de durum aynı mıdır? GT Line'ları bir ara çok tutuluyordu.

Güzel modeller üzerinde duruyorsunuz. Ben de olsam benzer modelleri düşünürdüm.

Ben de 2 seneden fazla A3 orta donanım HB ve Sedan vardı, sonra kısa süreli Golf 7 1.4 TSI Highline'da kullandım. Golf ve A3'teki kalite, seri kullanım, kasa rijitliği Megane 4'te yok. Megane 4'te uygun fiyat az masraf var...
Öncelikle Megane genel olarak çok iyi (Fiyat, Motor, Vites, Tasarım, Donanım vb) fakat Şase sorunları (arka süspansiyon özellikle), bagaj kapağı, bazı yerlerinden ses gelmesi kalite konuları üzüyor. Fakat genele vurduğumda beni memnun ediyor. Ben GT Line'a da baktım tercihim donanımlı ICON almak oldu. Burada tabi zevkler renkler değişecektir. İkinci aracım 3008'de de GT Line yerine onun bir alt donanım geçen Allure Elegance almıştım.

evrenbaskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güzel modeller üzerinde duruyorsunuz. Ben de olsam benzer modelleri düşünürdüm.

Ben de 2 seneden fazla A3 orta donanım HB ve Sedan vardı, sonra kısa süreli Golf 7 1.4 TSI Highline'da kullandım. Golf ve A3'teki kalite, seri kullanım, kasa rijitliği Megane 4'te yok. Megane 4'te uygun fiyat az masraf var...
Öncelikle Megane genel olarak çok iyi (Fiyat, Motor, Vites, Tasarım, Donanım vb) fakat Şase sorunları (arka süspansiyon özellikle), bagaj kapağı, bazı yerlerinden ses gelmesi kalite konuları üzüyor. Fakat genele vurduğumda beni memnun ediyor. Ben GT Line'a da baktım tercihim donanımlı ICON almak oldu. Burada tabi zevkler renkler değişecektir. İkinci aracım 3008'de de GT Line yerine onun bir alt donanım geçen Allure Elegance almıştım.

Hocam teşekkür ederim yanıtın için. Çıkabileceğim fiyatlarda olsa 3008'i de düşünecektim. Yeni 5008 kullandım bir müddet. Araç benim değildi. GT donanımdı. 2.0 dizel 180 PS modeliydi. İç tasarımı harikaydı aracın. Gidişi, yakıt tüketimi ve konforu oldukça iyiydi. Keyifli, kazasız ve belasız yolculuklar dilerim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...