Yoksa Siz de Emniyet Kemeri Takmamak İçin Uğraşanlardan mısınız?:)

kayhan07

Kayhan KORKMAZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Genelde takarım abi.. Ama o gün bitik durumdaydım.. Haydar'a bile kemeri zorla taktırırım..
Gerçi bu işin ogünü, bugünü olmaz süreklilik arz etmeli.. Bu uyarından sonra daha dikkatlı olacağım. Teşekkürler.roadfox

:çak

gkhnkls

Gökhan KELEŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
işe girmeden önce hep takardım işe girdikten sonra bütün gün aracın tepesinde olduğum için malesef...

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
kemer şart, heleki şehirdışında, takmamak delilik yani...:slc

EseR

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çocukken babam nakliyeci olduğundan Ford Transitimiz vardı. Baban sağolsun alışkanlık olması açısından hep taktırırdı bana. Kendi takmazdı o ayrı :) Ogünden beri araba ile kısa mesafe bile gidecek olsam ilk elimi kemere atarım. Yavaş bile bir kaza yapılsa airbaglere doğru aracın içinde vurduğunuz andaki hızla hareket etmeye devam ediyorsunuz. Airbaglerde patladığı anda size yumruk atar gibi şişiyor. Bu sebebten dolayı bir arkadaşımın babasının burnu kırıldı. Elimizden geldiği kadar takmaya özen gösterelim.

Falmor

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Alıştırın kendinizi emniyet kemeri takmaya.Ben takmazsam rahatsız oluyorum artık.

cilginturk06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende 10 gün önce başıma gelen bir olayı anlatayım.Ankara Eşkişehir yolu üzerinde aracımla işyerime geldim yavaşladım otoparka girmek üzereyken arkamda bir gürültü koptu cama dogru gittim ama kemer beni tuttu be koltuğa geri yapıştım.bir bayan sürücü duster aracıyla hiç frene dahi basmadan arkamdan çarpmıştı.aracta hasar oluştu fakat ben iyiydim.kemersiz otoparkten bile çıkmayın arkadaşlar.

ALoNso

Ferzan AKIN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok düşük hızlarda takmıyorum. Ama eğer hızlanacağım durumlar olursa emniyet kemerim takılıdır.
Eşimede alıştırdım kendimde alıştım. Şimdi tamayınca bir garip hissediyorum!
internette; kazada araba savrulunca yan camdan uçanı gördüm, koridora düşen otobüs şoförü gördüm... vs.vs.vs.

onur-d

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu yaz gürcistandaydım, orada herkes emniyet kemeri takıyor kamyoncusundan tut, üstü başı yağlı motor ustası dahil şaştım kaldım, bende emniyet kemeri takanlardanım takmadığımda rahatsız oluyorum ama sehir içinde 500mt gideceğim yere kadar takmadığımda öten ikaza deli oluyorum

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sen " cıx cıx cıx " demişsen olay bitmiştir abi :aytuğ

Ben de her daim takıyorum :)

En büyük korkum emniyet kemeri takılı değilken kaza yapmak , hava yastığı bile yakar insanın yüzünü :D :D

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
focus varken emniyet kemeri takmak alışkanlık halindeydi bende ama renoya geçince bıraktım nedenini bilmiyorum aklıma bile gelmiyor...:) emniyet uyarı ışıgının nekadar kaliteli oldugunu öğrenmiş oldum senelerdir tık demedi devamlı yanar:)