Yoksa Siz de Emniyet Kemeri Takmamak İçin Uğraşanlardan mısınız?:)

SERHAT YILMAZ

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
toka kullanıyorum otmesin diye... kısa uzun farketmiyor takmam lazım ama maalesef takmıyorum kullanmıyorum emniyet kemeri..

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
bende 10 gün önce başıma gelen bir olayı anlatayım.Ankara Eşkişehir yolu üzerinde aracımla işyerime geldim yavaşladım otoparka girmek üzereyken arkamda bir gürültü koptu cama dogru gittim ama kemer beni tuttu be koltuğa geri yapıştım.bir bayan sürücü duster aracıyla hiç frene dahi basmadan arkamdan çarpmıştı.aracta hasar oluştu fakat ben iyiydim.kemersiz otoparkten bile çıkmayın arkadaşlar.

bu yaz gürcistandaydım, orada herkes emniyet kemeri takıyor kamyoncusundan tut, üstü başı yağlı motor ustası dahil şaştım kaldım, bende emniyet kemeri takanlardanım takmadığımda rahatsız oluyorum ama sehir içinde 500mt gideceğim yere kadar takmadığımda öten ikaza deli oluyorum

ya o 500 metrede yukarıdaki örnekteki gibi bir olay olursa?

focus varken emniyet kemeri takmak alışkanlık halindeydi bende ama renoya geçince bıraktım nedenini bilmiyorum aklıma bile gelmiyor...:) emniyet uyarı ışıgının nekadar kaliteli oldugunu öğrenmiş oldum senelerdir tık demedi devamlı yanar:)

toka kullanıyorum otmesin diye... kısa uzun farketmiyor takmam lazım ama maalesef takmıyorum kullanmıyorum emniyet kemeri..

hımm hayatınız bu kadar mı değersiz? neleri önlediğini bile bile, bu kumar neden? kumarda bile en fazla para kaybeder insan, burada hayat... :bant

borina57

Uğur DAVAS,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben açacaktım böyle bir konu açılmış yazayım bari.
hatta bari değil bu artık bir görev.1 hafta önce biri ufaklık kuzenim diğerinide ondan ayırt etmem ciddi bir kaza geçirdiler şükürler olsun ki şu anda iyiler.
gelelim kemer olayına yawww bu insan oğluna sokma akıl hiç mi fayda etmez.takın kardeşim şunu.2010 da mami ile yaptığımız kazada kemer olmasaydı duvardan kazırlardı bizi.bizim ufaklıklarada belki 100.000 defa anlatmışımdır söylemişimdir takındiye(hatta benim yanım da yada arabalarına bindiğimde takıyorlardı) kaza günü takmayacakları tutmuş yine dağıttılar kafayı gözü.yazık değilmi suratlar oldu faça izi gibi dikişlerle.özellikle yazıyorumki bu takmayanlara ibret olsun diye bir tanesinin kafanın arkada 15 cm kadar uzun ve içeri doğruda parmağımın nerdeyse 1. boğumuna kadar bir derinlikte yarık vardı.öle beni kan falan filan tutmaz 10 dk zor dayandım ö görüntüye ilk defa kan tuttu hayatımda çıktım dışarı.acilde dikemediler gece 3 de beyin cerrahı geldi.35 dk uğraştı dikecem diye ve o dayanılmaz acı ve kan kaybetmesi.böle ballandıra ballandıra anlatıyorum ki takmayan kalın kafalıların girsin beynine diye yoksa başka şeyler giriyor.yazık günah yakışıklı delikanlı heriflerin suratları gitti.saçlarını ön camdan topladım ben.hele birinin fotokopisi vardı ön camda.kemer takılı olsa burunları kanamadan çıkacakları kazadan be hale gelip çıktılar.yapmayın etmeyin.takın şu kemerleri.yok ben zaten şehir içinde yavaş gidiyorum falan filan bırakın bu edebiyatları birde bunu açıklatmayın adama.
kabul ediyorum ilk başlarda gerçekten zorluyor.insanı boğuyor gibi ama abartısız alışıncada takmayayım kendimi çıplak hissediyorum.İlla kötü bir şey başımıza gelmesi gerekmiyor arkadaşlar.kırıcı cümleler olabilir.çokta umruma değil işin aslı siz yeterki kemer takında bana her türlü giydirebilirsiniz.bizim ufaklıkların yaşadığı en basiti bu işin.bir daha araç kullanamayacak hale gelmek yada daha kötü durumlarda olabilir.çok yakın 1 hafta önce olan olayı yazdım.oturun bir düşünün derim her şey için çok geç olmadan ;)

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rahatsız Ediyor Diye Takmıyoruz Ölümü Göze Alıp Ne Yalan Söyleyeyim, Onca Trafik Kazası Geöirmeme Rağmen Bende Takmıyorum Emniyet Kemeri Öten Araçlarda İse Arkadan Bağlıyorum Ama 3 Yerden Tutan Kemerler Olsa Takarım Onlar Çok Rahat 12 3

Son düzenleme:

görkemefe

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
kontağı çalıştırır, kemeri takar, radyomu açar vınnlarımm :)

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
ben açacaktım böyle bir konu açılmış yazayım bari.
hatta bari değil bu artık bir görev.1 hafta önce biri ufaklık kuzenim diğerinide ondan ayırt etmem ciddi bir kaza geçirdiler şükürler olsun ki şu anda iyiler.
gelelim kemer olayına yawww bu insan oğluna sokma akıl hiç mi fayda etmez.takın kardeşim şunu.2010 da mami ile yaptığımız kazada kemer olmasaydı duvardan kazırlardı bizi.bizim ufaklıklarada belki 100.000 defa anlatmışımdır söylemişimdir takındiye(hatta benim yanım da yada arabalarına bindiğimde takıyorlardı) kaza günü takmayacakları tutmuş yine dağıttılar kafayı gözü.yazık değilmi suratlar oldu faça izi gibi dikişlerle.özellikle yazıyorumki bu takmayanlara ibret olsun diye bir tanesinin kafanın arkada 15 cm kadar uzun ve içeri doğruda parmağımın nerdeyse 1. boğumuna kadar bir derinlikte yarık vardı.öle beni kan falan filan tutmaz 10 dk zor dayandım ö görüntüye ilk defa kan tuttu hayatımda çıktım dışarı.acilde dikemediler gece 3 de beyin cerrahı geldi.35 dk uğraştı dikecem diye ve o dayanılmaz acı ve kan kaybetmesi.böle ballandıra ballandıra anlatıyorum ki takmayan kalın kafalıların girsin beynine diye yoksa başka şeyler giriyor.yazık günah yakışıklı delikanlı heriflerin suratları gitti.saçlarını ön camdan topladım ben.hele birinin fotokopisi vardı ön camda.kemer takılı olsa burunları kanamadan çıkacakları kazadan be hale gelip çıktılar.yapmayın etmeyin.takın şu kemerleri.yok ben zaten şehir içinde yavaş gidiyorum falan filan bırakın bu edebiyatları birde bunu açıklatmayın adama.
kabul ediyorum ilk başlarda gerçekten zorluyor.insanı boğuyor gibi ama abartısız alışıncada takmayayım kendimi çıplak hissediyorum.İlla kötü bir şey başımıza gelmesi gerekmiyor arkadaşlar.kırıcı cümleler olabilir.çokta umruma değil işin aslı siz yeterki kemer takında bana her türlü giydirebilirsiniz.bizim ufaklıkların yaşadığı en basiti bu işin.bir daha araç kullanamayacak hale gelmek yada daha kötü durumlarda olabilir.çok yakın 1 hafta önce olan olayı yazdım.oturun bir düşünün derim her şey için çok geç olmadan ;)

yeğenler için üzüldüm ama her şerde bir hayır vardır, canlarıyla da ödeyebilirlerdi bu hatanın bedelini. o kaza izlerini her gördüklerinde kemerin önemini daha da iyi anlayacaklar maalesef. ağzınıza, yüreğinize sağlık! :eyv

Rahatsız Ediyor Diye Takmıyoruz Ölümü Göze Alıp Ne Yalan Söyleyeyim, Onca Trafik Kazası Geöirmeme Rağmen Bende Takmıyorum Emniyet Kemeri Öten Araçlarda İse Arkadan Bağlıyorum Ama 3 Yerden Tutan Kemerler Olsa Takarım Onlar Çok Rahat 12 3

İnsan annesini, babasını, hocasını, patronunu, hadi diyelim yanlış ama eşini kandırır da ... can güvenliğini neden kandırır insan ya, anlamıyorum anlamıyorum... :bant

başımın etini neyiyip duruyorsun o zaman toka diye ,zaten senin yüzünden benimkide kayboldu :D

oohh iyi olmuş, kaybolmasını beğendim yoksa yapılan dalavereyi değil :D

civilge

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben de bakkala giderken bile takarım emniyet kemerini; toka kullanan arkadaşlarım var çok kızıyorum onlara, ölüm tokası bence onlar, okadar uğraşacağına tak şu kemeri diyorum adam sırıtıyor.

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ya o 500 metrede yukarıdaki örnekteki gibi bir olay olursa?

hımm hayatınız bu kadar mı değersiz? neleri önlediğini bile bile, bu kumar neden? kumarda bile en fazla para kaybeder insan, burada hayat... :bant

kaderinde ölmek varsa istersen kendini koltuga zincirle yine ölürsün...

FreeCaptiv3

Onur DİKEL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kontağı açmadan yaptığım ilk iştir. Can bu şakaya gelmez hele arabamızda başka canları taşıyorsak.