TomTom Carminat (live olmayan) Harita Güncelleme... ÇÖZÜLDÜ.

safaguzelbulut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aşağıdaki talimatlara göre yaptınız mı acaba?

1. Kendi orijinal kartınızdaki loopdir klasörünü fat32 formatlı sd karta kopyalayın.
2. Patch’li navcore 8843 klasörünün içeriğini sd karta kopyalayın.
3. Carminattools klasörünü sd karta kopyala
4. fast activate klasörünün içindekileri sd kartın ana dizinine kopyalayın
5. Yüklemek istediğiniz haritayı içeren son klasörü sd karta kopyalayın
6. Notepad ile “meta” adında bir metin belgesi açınız, içine sd karta yüklediğiniz haritanın meta kodunu ekleyip kaydedip dosyayı kapatın. Örnek : “Turkey v1050.10182
B6 7A 4B 3D 6F 79 CC 4C A5 DE 35 9F 7B C1 19 24 Turkey-102450.meta” (tırnak işaretleri dahil değildir)
7. Carminattools klasörüne girip Carminattools uygulamasını çalıştırın, açılan mavi ekran üzerine 1 kere imleci tıklatıp çıkan yazılar kaybolana kadar bekleyin ve uygulamayı kapatın. Sonrasında kartın ana dizinindeki klasörleri kontrol ettiğinizde “ttgo.bif” isimli dosyanın oluştuğunu göreceksiniz
8. Son olarak “FastActivate” uygulamasını çalıştırın ve çıkan ekranda 2. Sekmedeki Patch maps sekmesine tıklayın, ardından enter tuşuna basın ve Quit sekmesine tıklayıp uygulamada çıkın.
9. Tomtom home uygulamasını bilgisayarda açıp trafik ve sesler sekmesinden sesler sekmesine gidip ilk iki ses dosyasını yükleyin

tek tek kontrol edin çünkünün konunun başındaki talimatlardan biraz daha fazla açıklama içeriyor bunlar.

Bir de bu konuda başka bir arkadaş işlemleri yaptıktan aynı hatayı almış sonra aracı kapatıp çıkıp kilitlemiş ve 1-2 dakika sonra aracı çalıştırdığında bu hatayı vermemiş.
inşallah çözersiniz.

Buradaki meta kodu indirdiğimiz harita içerisinde yer alan meta kodu yazacağız dimi

yleventcilingir

Kayıtlı Üye
06-Ankara
yükleyeceğiniz haritanın yanında gelen meta kodunu 6.maddedeki şekilde yazıp kaydediyorsunuz Safa Bey

twisters35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
elime ulaştı teşekkür ederim. umarım bizde işe yarar. bu ne saçma iş bu özellik için insanlar bu kadar para ödüyor güncellemeler dünya para bir sürü bedava navigasyon uygulaması varken bu kadar pahalı olması insanı enayi yerine koymaktan başka bişey değil.

twisters35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bir konuda yardım rica edeceğim aracım 2013 fluence navigasyonum tomtom carminat live model. Orjinal kart elimde var haritası eski bu kartı pc ye taktığımda boş görülüyor. Bu sizin dediğiniz loopdir klasörünü nasıl alacağım bunun içinden 8 gb harici bir kart var onda deneyeceğim işlemleri fakat bu klasörü bir türlü bulamadım. Becerebilen birisi varsa destek olabilirse çok sevinirim bu iş artık kişisel bir mesele oldu :sinirli

yleventcilingir

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Selamlar, öncelikle dikkatinizi şuna çekeyim "navigasyon sisteminiz için tomtom carminat live demişsiniz, bu konu başlığı "live olmayan tomtom carminat navigasyon sistemleri için açılmış" . Prosedürler çok farklı olmayabilir belki ama illaki farklı bir şeyler vardır. Loopdir dosyasını orjinal kartta görmüyorsa bilgisayarınız, kartınız ya da kart okuyucunuz bozulmuş olabilir. Farklı bir kart okuyucuda denemenizi öneririm. Kart bozuk ise elinizdeki 8gb'lık kartı pc'nizde fat32 olarak biçimlendirin. Sonra kontak kapalı aracınıza takıp aracınız çalıştırın. 3-5 dakika sonra aracınız stop edip kapınızı açın navigasyon cihazı kapanır ondan sonra kartınız alıp bilgisayar takın. İçine loopdir dosyasının atılmış olması gerekiyor. Benim bildiklerim bu kadar :). Umarım faydası olur İyi günler dilerim.

Arkadaşlar bir konuda yardım rica edeceğim aracım 2013 fluence navigasyonum tomtom carminat live model. Orjinal kart elimde var haritası eski bu kartı pc ye taktığımda boş görülüyor. Bu sizin dediğiniz loopdir klasörünü nasıl alacağım bunun içinden 8 gb harici bir kart var onda deneyeceğim işlemleri fakat bu klasörü bir türlü bulamadım. Becerebilen birisi varsa destek olabilirse çok sevinirim bu iş artık kişisel bir mesele oldu :sinirli

Mehmetcanss

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bemim 2011 laguna 3 aracımda fabrika ayarına döndüm ekranda gözüken parametrelerin hepsi gitti radio frekans göstermiyor. Cd de çalan parçaları göstermiyor . Sadece navigasyon çalışıyor. Yardımcı olacak kimse varmı ??

BULUT16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba.
Harita kısa yolunu güncelleyebilir misin? Haritayı indiremiyorum.

neyzenapo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamlar dosyaları banada atabilir misiniz. 2013 latitude executive aracım. tomtom carminat live. [email protected] teşekkürler

yasin186

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yama çalışıyor görünüyor ama aktifleştirdiğiniz de sürüm 8.842 ye dönğyor ve gps çok sık şekilde kopuyor. Yarın akşam dosyalarla birlikte güncelleme için bilgileri paylaşacağım.
Benim şu anda 8.843 sürüm 1025.9389 tomtom avrupa haritası çalışıyor.

1683gA.jpg

Bu ekran görüntüsü carminat tomtom mu? Yoksa live olan mı?bilgi verir misiniz?benim carminat tomtom da durum çubuğu sağ tarafta.