0.9 tce sogutma suyu seviyesi hakkinda.

CEM..

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Tekrar Merhaba,3 haftadır aracımın suyunu takip ediyorum ve toplamda 250 km yol yaptım. Gördügüm kadarıyla 100- 150 gr gibi bir eksiltme yaptı. Kalemle genleşme kabını çizdim ve şehir içi 5 km- 5km - 10km - 10km test yaptım eksiltmedi. Fakat tek seferde 50 km yaptınca çok azda olsa eksiltme gördüm yani motor ısındığında eksiltme yapıyor . Bu durumu araştırdım borularda yada başka bir plastik parçada tahminime göre çok kılcak bir çatlak var ve ısınınca burası genleşip su kaçırmaya başlıyor çok çok azda olsa .Motoru açıp inceledim 2-3 damla antifiriz gördüm kırmızı şekilde. Fakat onu yaklamakta zor 2-3 damla damladığı için ne aşağıya damlıyor nede gözle düzgünce gözüküyor buharlışıyor. Sanırım boru tesisatına kaçak testi yapılmalı . Her zamanda eksiltme yapmıyor motorun iyice ısınması lazım.

Bu durum benim sürekli genleşme kabını takip etmemle ortaya çıktı . Ben isterdimki clioda düzgünce su sıcaklığını gösteren bi hareret göstergesi olsun yada genleşme kabında falan sensör olsun sıfıra indiğinde araba haber versin.

CEM..

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Şöyle bir ürün buldum kullananlar memnun gibi yorumlarda. Reklama girerse affola artık amacım sorunumuza çözüm bulmak.. Bu ürün küçük su kaçaklarını kapatıyormuş sıvı şeklinde olduğu için tıkanmada yapmıyormuş.

Kullanan varmı tavsiye edermisiniz ? Aracımda su kaçağı varki su eksiltiyor kalorifer borularında sanırım kılcal bir çatlak var kalorifer açıldığı zaman eksiltme yapıyor özellikle. Bu sıvıyla engelleyebileceğimi düşünüyorum.

http://www.hepsiburada.com/wurth-radyator-sizinti-onleyici-150ml-pm-otrotawrt12

Saintcty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim bendede oldu buna benzer sorun termosTatın olduğu kapak var onun contasından çıktı değişti düzeldi sen sensör veya yapıştırma olayı boşver iyi bir tamirciye bırak bence akşam bırakacaksın sabah onlar life alıp ilk çalıştırmada sızıntıyı görecekler

CEM..

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim bendede oldu buna benzer sorun termosTatın olduğu kapak var onun contasından çıktı değişti düzeldi sen sensör veya yapıştırma olayı boşver iyi bir tamirciye bırak bence akşam bırakacaksın sabah onlar life alıp ilk çalıştırmada sızıntıyı görecekler

İzmirde iyi bir özel servis bulamadım tam. Tamircilerin dilinde şu laf var sumu eksiltiyor conta yakmış tamam üst kapak açılcak. Yahu arkadaş para kazancaksınız helal kazanın milletin sağlam motorunu aça kurcalaya aça kurcalaya mafedicekler. Daha kimseye göstermedim motoruda telefonda bu laf hep.

Bu problem termostat problemi başka bir 0.9 kullanıcısındada olmuş sanırım bendede var kaputu acınca sag bölümdemi hocam sanki kronik bu durum _? Belkide cogu 0.9 kullanıcısı benzınlı araban 1000kmde yarım litre eksiltir diyerekten önemsemiyor. Ama hava yapma riski var aynı kalorifer peteği gibi.

Benım araçta gözlemlediğim su kaçağı kaputu açınca sag bölümde alt borularda . Tam nerden su akıtıyor çözemedim ama motor bölümünde 2-3 damla anfiriz gördüm.

COTECH09

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yanliş bilmiyorsam izmirde ak-dem otomotiv var face ve net üzerinden tel ve adres öğrenebilirsin size orayi tavsiye edebilirim mekan sahibi uzun yillar renault yetkili servislerde çalişmiş cotech ünvaninda biridir aracina yetkili servis standartlarinda kontrol eder ve onarir

bu arada aracindaki ariza genel bir hastalik olup motor arkasinda termostat bağlanti yuvasi var su kaçağini oradan yapmaktadir

COTECH09

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İzmirde iyi bir özel servis bulamadım tam. Tamircilerin dilinde şu laf var sumu eksiltiyor conta yakmış tamam üst kapak açılcak. Yahu arkadaş para kazancaksınız helal kazanın milletin sağlam motorunu aça kurcalaya aça kurcalaya mafedicekler. Daha kimseye göstermedim motoruda telefonda bu laf hep.

Bu problem termostat problemi başka bir 0.9 kullanıcısındada olmuş sanırım bendede var kaputu acınca sag bölümdemi hocam sanki kronik bu durum _? Belkide cogu 0.9 kullanıcısı benzınlı araban 1000kmde yarım litre eksiltir diyerekten önemsemiyor. Ama hava yapma riski var aynı kalorifer peteği gibi.

Benım araçta gözlemlediğim su kaçağı kaputu açınca sag bölümde alt borularda . Tam nerden su akıtıyor çözemedim ama motor bölümünde 2-3 damla anfiriz gördüm.[/QUOTE]

CEM..

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yanliş bilmiyorsam izmirde ak-dem otomotiv var face ve net üzerinden tel ve adres öğrenebilirsin size orayi tavsiye edebilirim mekan sahibi uzun yillar renault yetkili servislerde çalişmiş cotech ünvaninda biridir aracina yetkili servis standartlarinda kontrol eder ve onarir

bu arada aracindaki ariza genel bir hastalik olup motor arkasinda termostat bağlanti yuvasi var su kaçağini oradan yapmaktadir

Anladım hocam teşekkür ediyorum termostat yuvasındaki kaçak nasıl çözülür termostat degişerekmi yoksa işlemmi yapılması gerek conta vs ?

Saintcty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Seninki de aynı sorun motorun sağ tarafında aküden taraf altta olan yer bir tamirciye sor bunun termostati nerede diye eğer sana gösterdiği yerde ise su termosTat kapak conta sidır tüm olarak ta satılıyor 180 200 civarı malzemesi ama sadece conta bulursan 20. 30 civarı bunlara 50 lira işçilik ekle

Berkay G.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Saintcty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bendeki bu conta idi evet ama önce dediğim yoldan git oramı bak