130Km Hızla giderken direksiyon kitlenirse ne olur?(V6)

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
​Geçmiş olsun gerçekten zor bir durum ve cansıkıcı sorunu tamamen çözene kadar dikkat derim bende,sıralıda böyle bir ölümcül hata vermesi düşündürücü?sorun elektriksel olabilirmi acaba?

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın gaz kelebeğine giden hava filtre kazanının girişinin yarısı bantlanırsa sorun ortadan kalkacaktır .
LPG fazla hava karışımını sevmez .

Sadece fazla hava stop etmelere yol açar .

Kardeş şu eski usul yöntemlerini böyle bi arabaya nası tavsiye ediyosun harbiden şaşırıyorum.Lpg fazla havayı sevmez ile bu aracın yakıtı karışıma göre azdır desen de aynı hesaba gelmiyuor mu? Yani bu araca gaz ayarı lazım.

Konu sahibine cevaben araca gaz ayarı yapılırken klima tam devir açılıp farlar vs.. güç çekicek ne varsa çalıştırılarak ayar yaptırırsanız sorun ortadan kalkar.Ayrıca birdaha kitleme durumunda hemen marşlayın 20-30snden daha az zamanınız alır çalştırmak.

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
Araç hata vermıyorsa, LPG sistemden oluşan arızadır... genelde LPG firmaları malı takıncaya kadar 10 numara olur taktıktan sonra 5 numara olurlar... lpg sistemi kontrol ayar yaptırın düzelir umarız... bazı motorlarda bazı lpg markaları uyum sorunu da olabılıyor... lpg ciler bazısını biliyo... (motor çalışma sist ile lpg sist uymayabılıyor, uyan marka değişimi gerekebilir)... kolay gele...ıslık

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeş şu eski usul yöntemlerini böyle bi arabaya nası tavsiye ediyosun harbiden şaşırıyorum.Lpg fazla havayı sevmez ile bu aracın yakıtı karışıma göre azdır desen de aynı hesaba gelmiyuor mu? Yani bu araca gaz ayarı lazım.

Konu sahibine cevaben araca gaz ayarı yapılırken klima tam devir açılıp farlar vs.. güç çekicek ne varsa çalıştırılarak ayar yaptırırsanız sorun ortadan kalkar.Ayrıca birdaha kitleme durumunda hemen marşlayın 20-30snden daha az zamanınız alır çalştırmak.

Armağan Zanet bu arabayı marşlama oldukça kolay
Kartlı sistem var biliyorsun bas düğmeye çalıştır 2 sn lik iş.
bazen benim başıma geliyor aracı kaldırırken anlık dikkatsizlik sonucu stop ediyor hiç birşey yapmadan düğmeye bir daha bas çalışır.
Arkadaki stop ettiğini anlamıyor bile.

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Armağan Zanet bu arabayı marşlama oldukça kolay
Kartlı sistem var biliyorsun bas düğmeye çalıştır 2 sn lik iş.
bazen benim başıma geliyor aracı kaldırırken anlık dikkatsizlik sonucu stop ediyor hiç birşey yapmadan düğmeye bir daha bas çalışır.
Arkadaki stop ettiğini anlamıyor bile.

Kartlı sistemde zaten araç hareket halinde debriyaja basarken stop ederse hemen ayağı tekrar çektğinizde bi vurdurma göreviyle pat çalışıyor hiç starta basmadan.Tabi bu v6'da otomatik şanzuman vardır muhtemelen.

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kartlı sistemde zaten araç hareket halinde debriyaja basarken stop ederse hemen ayağı tekrar çektğinizde bi vurdurma göreviyle pat çalışıyor hiç starta basmadan.Tabi bu v6'da otomatik şanzuman vardır muhtemelen.

Evet o şekilde başıma gelmediği iççin tecrube etmedim. olabilir.
Evet 6 ileri otomatik var v6 da. karmaşık bir probleme döndü bu iş :D

Murat Odabasi

Murat ODABAŞI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok geçmiş olsun, Otomatik araba yolda giderken stop ederse P ye atmadan tekrar düğmeye basılamaz basılsa bile çalışmaz giderkende P ye atamıyacağı için tek şansı o sıkıntılı 20 sn yi yaşaması

Tekrardan çok geçmiş olsun arkadaşında dediği gibi motor tam yükteyken lpg ayarı sorunu çözücektir.

V6-paz-V6

KürşaD : düplü ve öfkeli,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar teşekkürler valla çok ucuz atlattım. Şaka bi yana Mok yolu dedikleri bu işte araba durunca sinirden kudurdum böyle saçma sapan bi sebepten gideceğim için..

Aracım otomatik ve kartlı sistem. araç durdukdan sonra hareket halinde tekrar marşa basma şansım malesefki yok. Aracı Park a almadığın süreçte hiç bir şekilde marşım çalışmaz haliyle vurdurma durumumda yok:S

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok geçmiş olsun, Otomatik araba yolda giderken stop ederse P ye atmadan tekrar düğmeye basılamaz basılsa bile çalışmaz giderkende P ye atamıyacağı için tek şansı o sıkıntılı 20 sn yi yaşaması

Tekrardan çok geçmiş olsun arkadaşında dediği gibi motor tam yükteyken lpg ayarı sorunu çözücektir.

arkadaşlar teşekkürler valla çok ucuz atlattım. Şaka bi yana Mok yolu dedikleri bu işte araba durunca sinirden kudurdum böyle saçma sapan bi sebepten gideceğim için..

Aracım otomatik ve kartlı sistem. araç durdukdan sonra hareket halinde tekrar marşa basma şansım malesefki yok. Aracı Park a almadığın süreçte hiç bir şekilde marşım çalışmaz haliyle vurdurma durumumda yok:S

OTOMATİK ŞANZUMAN KARIŞTIRDI ORTALIĞI.
KürşaD acil Kök neden analizi yapılmalı ve aksiyon alınmalı:

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun durum kötü. Yakıt aldığın yer aynı mi? Ben geçen shell dışında farklı bi yerden lpg aldım 140LA giderken stop etti araç ve içeriyi gaz kokusu kapladı. Aldığım LPG çok yağlı olduğu için tıkamiş bi yerleri tahliyeden yanmayan gazi atmış araba ve stop etmiş. Tabii stop ettiğinde lpg düğmesi ikaz sesi de geldi. Gittim BAP değişti. Düzeldi