130Km Hızla giderken direksiyon kitlenirse ne olur?(V6)

V6-paz-V6

KürşaD : düplü ve öfkeli,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
OTOMATİK ŞANZUMAN KARIŞTIRDI ORTALIĞI.
KürşaD acil Kök neden analizi yapılmalı ve aksiyon alınmalı:

iş çıkışı götüreceğim gazın bursa bayiisine

Geçmiş olsun durum kötü. Yakıt aldığın yer aynı mi? Ben geçen shell dışında farklı bi yerden lpg aldım 140LA giderken stop etti araç ve içeriyi gaz kokusu kapladı. Aldığım LPG çok yağlı olduğu için tıkamiş bi yerleri tahliyeden yanmayan gazi atmış araba ve stop etmiş. Tabii stop ettiğinde lpg düğmesi ikaz sesi de geldi. Gittim BAP değişti. Düzeldi

daha bu zamana kadar shell den başka hiç bir yerden almadım gazda benzinde. Gazda hata vermiyor direk bütün ışıkları sönüyor..

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şİmdi birşeyde demek istiyorum Kürşad Sen gaza basarken mi araç stop etti. yoksa devir rolantiye yakınken ayağını gazdan çektiğindemi stop etti?
Nasıl oldu tam olarak.
Gaza basarken stop ettiyse daha vahim bence

Kartal23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok büyük geçmiş olsun.
LPG nizi kontrol ettirmeniz iyi olur.

V6-paz-V6

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şİmdi birşeyde demek istiyorum Kürşad Sen gaza basarken mi araç stop etti. yoksa devir rolantiye yakınken ayağını gazdan çektiğindemi stop etti?
Nasıl oldu tam olarak.
Gaza basarken stop ettiyse daha vahim bence

yok gaza basarken değil en sağdan süratli geldim sola 2şerit makasa girdim ayağı gazdan çektim 1.şeridi geçtim 2ye gelirken kasıldı direksiyon..

O değil sanırsam zorladığımdan da hidrolikte birşeyleri patlattım. direksiyon çevirirken gacur gucur ötüyor

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yok gaza basarken değil en sağdan süratli geldim sola 2şerit makasa girdim ayağı gazdan çektim 1.şeridi geçtim 2ye gelirken kasıldı direksiyon..

O değil sanırsam zorladığımdan da hidrolikte birşeyleri patlattım. direksiyon çevirirken gacur gucur ötüyor

Bu kadar düp ve öfkenin sonucu patladı bi yerler :D:D

V6-paz-V6

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
nazar çıktı nazar.. Göze geldim gö.e gidiyordum:D

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeş şu eski usul yöntemlerini böyle bi arabaya nası tavsiye ediyosun harbiden şaşırıyorum.Lpg fazla havayı sevmez ile bu aracın yakıtı karışıma göre azdır desen de aynı hesaba gelmiyuor mu? Yani bu araca gaz ayarı lazım.

Konu sahibine cevaben araca gaz ayarı yapılırken klima tam devir açılıp farlar vs.. güç çekicek ne varsa çalıştırılarak ayar yaptırırsanız sorun ortadan kalkar.Ayrıca birdaha kitleme durumunda hemen marşlayın 20-30snden daha az zamanınız alır çalştırmak.
Abi eski usul olduğunu biliyorum ama ben yakıtı artmamasından yazdım :D
Araç otomatik olduğu için pek rolantesi falan nasıl olur bilemem. Araç çalışırken klima falan açılır rolentesi 750 den 900 e yükseltilir bunlar kolay .
Önemli olan tekrar yolda stop etmemesi .

Neyse...

Otomatik bir arabanın yolda durduk yere stop etmesi hiç hoş değil umarım kısa sürede sorunu çözülür geçmiş olsun .

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Geçmiş olsun kardeşim,ucuz atlatmışsın...