130Km Hızla giderken direksiyon kitlenirse ne olur?(V6)

Megane-FU*

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynısı bizim burda bir arkadaşta olmuş lpg li aracı direksiyon yokuşta kitlenmiş araç istop etmiş kaldırıma vurmuş arabayı sonra dikkat edilmesi gereken bir husus

laguna60

Kadir ÇAKIR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu olay biraz düşündürücü,Klima açıkken aracı zorlasam bile benim aracımda hiç karşılaşmadığım bir şey.Bildiğim kadarıyla klima aracın maksimum 8-10 hp düşürür araçatan.Sendede hp çok sıkıntı olmaması lazım.Başka bir şeyden kaynaklanıyor olabilir.

V6-paz-V6

KürşaD : düplü ve öfkeli,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu olay biraz düşündürücü,Klima açıkken aracı zorlasam bile benim aracımda hiç karşılaşmadığım bir şey.Bildiğim kadarıyla klima aracın maksimum 8-10 hp düşürür araçatan.Sendede hp çok sıkıntı olmaması lazım.Başka bir şeyden kaynaklanıyor olabilir.

Herhangi bir bilgiye dayanarak değil mantık yürütürsem şayet klima gücü motordan alıyor haliyle klima bir nevi anlık olarak verilen lpg den besleniyor. Anlık olarak verilen yakıt sabit olduğunu varsayarsak (mesela 90km 4vites 2000 devirde verdiği yakıt 6lt ) +bu yüke klima binerse gaz yetmiyor kaldıramadığı içinde kesiyor gibi mantık olabilir. Ama bnm var olan sisteminde aynı zamanda benzin takviyeli bir sistem olduğunu iyi biliyorum yani ani gaza basmalarsa yüksek hız yüksek devirlerde LPG nin yetmediği yerde diğer gazlı arabalarda olduğu gibi gazı kapatıp benzine geçmiyor varolan gaza benzin takviyesi yapıyor.. Dolayısıyla klimanın devreye girdiği ve yakıtın yetmediği yerde benzin takviyesi girmesi lazım sanki...

Aracın elektronik sistem olduğunu varsayarsam oluşabilecek her sıkıntıda uyarı veren araç elektrik veya klimada sıkıntı olsa uyarı vermez mi?

V6-paz-V6

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

şuda var ayrıca araba istop ettiğinde ayağım gazda değildi

V6-paz-V6

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mükemmel bir servisten mikemmel bir çözüm sıcakta 2.5saat uğraştıktan sonra arabaya ilk ayarlarını yükleyip teslim ettiğim gibi geri vermelerinden sonra verdikleri cevap gaz basıncı yetmiyor bu arabaya klimayı kullanma sıkıntı olmaz:)

Bu sıcaklar klimasız hayat olur mu şimdi v6 ya kırsal döküp servis önünde yaksam mübah değil mi ben sıcaktan yanacağıma araba yansın:):)

Son düzenleme:

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mükemmel bir servisten mikemmel bir çözüm sıcakta 2.5saat uğraştıktan sonra arabaya ilk ayarlarını yükleyip teslim ettiğim gibi geri vermelerinden sonra verdikleri cevap gaz basıncı yetmiyor bu arabaya klimayı kullanma sıkıntı olmaz:)

Bu sıcaklar klimasız hayat olur mu şimdi v6 ya kırsal döküp servis önünde yaksam mübah değil mi ben sıcaktan yanacağıma araba yansın:):)

Klima kullanma mı dedi. yoksa ben yanlışmı anladım.
Sen gerizakalımısın demedin mi?

utku

Utku GÜLOĞLU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aga bu nası bir çözümdür yaw? Sen LPG servisine mi gittin, araç servisine mi?

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Manual olarak rolenteyi yükseltin ve filtre kazanının girişini çeyrek kadar bantlayın . Başka çözümü yok bunun :D

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun..Karadüzenin gözünü seviyim..Meksefe platin ve ayarsızlık yüzünden benim aracın motoruda duruyordu..Vitese atıp vurduruyordum sonra devam tabi :)

AlpAlp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun kardeşim Allah beterlerinden saklasın. benzer bi olay 2004 Megane II ile çorum civarında başıma geldi bir tırı solladım araçtan bir DIT sesi geldi noluyo diye bi bakındım ekranda DİREKSİYON HATASI yazıyo önümde viraj nasıl girdim Allah biliyor sağa çektik kaputu açtık ama neye bakıcan neyi görücen dayımla çalıştırıp usul usul gidelim dedik aracı çalıştırınca direksiyon normalleşmişti. Sordum bir dahada yapmamış ama 2004 lerin kronik arızası diye duymuştum. Tekrar geçmiş olsun