195/50 R16 Lastik sorunsalı ?

Renault

Süper Moderator
34-İstanbul
Michelin rahatlığı ve konforu hiç birinde yok bende o kadar söyliyeyim..Pamuk gibi lastikler,kalitesini zaten söylememe gerek yok sanırım..Lastiklerin ortalama ömrü 60.000 Civarıdır iyi kullanıldığı takdirde..Ama kumho hakkında pek bir bilgim yok ondan dolayı yorum yapamıycam..Ben şuanda dunlop kullanıyorum memnunum lastiklerden 205/55/16

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yüksek süratlerde güvenli midir Kumho? Artı aracımda 1. ve 2. vitesler patinajla geçiyor. Artı ani durmalarda ABS hemen devreye giriyor. Kumho performanslı kullanımı kaldırır mı? Özellikle lastikçiler kumho ile Michelin'ı kıyaslamam gerektiğini söylüyorlar..Ne dersiniz?

Ani duruşlarda ABS'nin devreye girmesinin sebebi lastiklerin yol tutuşunun azalmasıdır, Lastiklerin yenilendikten sonra böyle bir sorunla karşılaşacağını sanmıyorum...
Lastik konusuna gelince bende michelin kullanıyorum ve çok memnunum ama kumhoda fena değildir kesene hangisi uyarsa onu tercih edeceksin...

Renault

Süper Moderator
34-İstanbul
Ani duruşlarda ABS'nin devreye girmesinin sebebi lastiklerin yol tutuşunun azalmasıdır, Lastiklerin yenilendikten sonra böyle bir sorunla karşılaşacağını sanmıyorum...
Lastik konusuna gelince bende michelin kullanıyorum ve çok memnunum ama kumhoda fena değildir kesene hangisi uyarsa onu tercih edeceksin...
abs konusunda haklısın abi..bundan önceki lastiklerim bitikti biraz sert bastıgımda frene hemen abs devreye giriyordu..Lastik herşeyden daha önemli benim için..1ay önce lastikleri değiştirdim..geçenlerde hava yağmurlu birazda hızlı gidiyordum kırmızı ışıklar vardı eds'li sarı yanıyordu dedim herhalde geçerim aynı saniyede karar değiştirdim asıldım frene hiç kaymadan rahatça kısa mesafede durabildim çok şaşırdım o işe :) eski lastikler olsa hem eds'ye yakalanmıştım hemde hala kaymaya devam ediyordum :D

Serkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaklaşık 8 aydır Kumho kullanıyorum sorun yok gayet güzel. Ama maddi durumum daha iyi olsaydı daha iyisini alırdım.

tahtelbahir

Evren MERCAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En başta değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Ne gariptir ki, Michelin fiyat olarak Kumho'nun tam iki katı fiyatında...Aradaki performans farkıda o kadarsa ne ala..Değilse hiç değmez herhalde..Bu arada Pirelli'nin de bu ebatta bir lastiği olduğunu duydum. Onu da bulamazsam muhtemel Kumho'yu alacağım.

Renault

Süper Moderator
34-İstanbul
En başta değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Ne gariptir ki, Michelin fiyat olarak Kumho'nun tam iki katı fiyatında...Aradaki performans farkıda o kadarsa ne ala..Değilse hiç değmez herhalde..Bu arada Pirelli'nin de bu ebatta bir lastiği olduğunu duydum. Onu da bulamazsam muhtemel Kumho'yu alacağım.
pirelli tavsiye etmem kütük gibi lastik çok sert..2 tane pirelli yardığımı bilirm :)

tahtelbahir

Evren MERCAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Toyo Proxes T1R lastiği ile ilgili bilgisi olan var mı? Genel olarak bir memnuniyet var gibi..Acaba benim ebatta lastiği var mıdır? Michelin gibi pahalı mıdır?

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Toyo Proxes T1R lastiği ile ilgili bilgisi olan var mı? Genel olarak bir memnuniyet var gibi..Acaba benim ebatta lastiği var mıdır? Michelin gibi pahalı mıdır?
Toyo kaliteli marka, michelin'dende daha pahalıdır diye tahmin ediyorum

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
lastik alırken üstündeki tarihe dikkat edin ve kauçuk oranına michelinin iyi olmazının nedeni kauçuk oranı fazla ama ondan daha fazla ve bence burda kimsenin kullanmadığı amerikan malı cooper var tavsiye edebileceğim fakat onunda fiyatı ucuz değildir,yineliyorum lastiklerin tarihine ve kauçuk oranına dikkat edin üstünde yazar :eyv

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Toyo Proxes T1R kullanıyorum gayet memnunun virajlarda araç sedan olmasına ragmen direksiyonu dibine kadar kırıyorum banamısın demiyor tutuyor..(tabi kuru havada:) eger toyoda varsa istediğin ebat bence güzel..kumhoda kullandım oda güzeldi fena lastik değil..marshall da kullandım bitigin bitigiydi yine tutuyodu virajlarda enteresan gelmişti bana:)en son noktayı bridgeston adrenaline de koydum lastik buymus demiştim..ama çok para bidaha zor alırım:D