195/50 R16 Lastik sorunsalı ?

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vallahi sürtüyodu abi :) Hatta ben yaylardan 1 bakla kestim sırf bu lastik yüzünden pişman oldum. 205-50-15 te sürtüyor :( 195-50-15 bakkalda bile bulunan bir lastik iken ben kalktım 205-50-15 aldım. Şimdi direksiyonu tam sağ tam sol yapamıyorum. Acilen çıtır ofsetli jant lazım bana. Konu mında olacak belki ama hafifinden bi 17 jant bulup 40 veya 45 yanak lastik koysak orjinal ebatından fazla yorarmı arabayı araştırmak lazım?

onur2ran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vallahi sürtüyodu abi :) Hatta ben yaylardan 1 bakla kestim sırf bu lastik yüzünden pişman oldum. 205-50-15 te sürtüyor :( 195-50-15 bakkalda bile bulunan bir lastik iken ben kalktım 205-50-15 aldım. Şimdi direksiyonu tam sağ tam sol yapamıyorum. Acilen çıtır ofsetli jant lazım bana. Konu mında olacak belki ama hafifinden bi 17 jant bulup 40 veya 45 yanak lastik koysak orjinal ebatından fazla yorarmı arabayı araştırmak lazım?

205/50/16 sürtmesini anlarım,çünkü yanlış ebat.
Önler;195/50/16 - 205/45/16 - 205/40/17 sorunsuz.
Arkalar içinde biraz fantazi yapıp;215 taban kullanabilinir

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında iş jantta bitiyor. Mesela sattığım lensolar varken sürtme nedir bilmiyordum. Tenekeleri taktım döşemeye yapıştı resmen lastikler. Orjinal jantlarıda ofsetli değildi sıkıntı oluyordu.

BamBam

Murat ÖZDEMİR ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konu hortlamis neyse, hankook almayin da ne alirsaniz alin. Lastik denince benim icin en onemli hadise fren performansidir; 6 ay once mişlenlerim 5 yillik oldugu icin gittim hankook ventus evo v12 lastik aldim, almaz olaydim iyi guzel yumusak, yol sesini biraz da olsa azaltti ama fren performansi 5 yillik mişlenden daha kotuydu abs olur olmadik yerlerde devreye giriyor...lastik onemlidir 4yilda bir verdiginiz paraya acımayin kaliteli bisey alin, uyduruk gaydırık uzakdoğu markalarina sirf millet yoğurdum kara demiyor diye sarılmayın...ben ettim siz etmeyin :D

Jokey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konu hortlamis neyse, hankook almayin da ne alirsaniz alin. Lastik denince benim icin en onemli hadise fren performansidir; 6 ay once mişlenlerim 5 yillik oldugu icin gittim hankook ventus evo v12 lastik aldim, almaz olaydim iyi guzel yumusak, yol sesini biraz da olsa azaltti ama fren performansi 5 yillik mişlenden daha kotuydu abs olur olmadik yerlerde devreye giriyor...lastik onemlidir 4yilda bir verdiginiz paraya acımayin kaliteli bisey alin, uyduruk gaydırık uzakdoğu markalarina sirf millet yoğurdum kara demiyor diye sarılmayın...ben ettim siz etmeyin :D

Hankook cokta kotu bi lastik degil ya suan ben kullaniyorum gayet memnunum ve ya$adigin abs gibi ilginc seylerde gelmiyo ba$ıma :)

onur2ran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Korelerin ıslak zemin handikaplarını biliyoruz,ama kuru zeminde iyidirler.

tahtelbahir

Evren MERCAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Walla ben tanesi 420 tl verdim Michelin Pilot Sport aldım. Zaten İDE'lere de önerilen bu lastik. Yağışlı, kuru, bozuk satıh farketmez çok memnunum. Sadece biraz yumuşaklar yıkamacıların tabancayı yakından tutmalarıyla bile zarar görüyor. Şunu da söylüyeyim, bende şu an michelin yerine dandik bir marka alsaydım yüksek ihtimal hakkı rahmetine kavuşmuştum.

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Starmaxx 205-50-15 ultrasport serisi lastik kullanıyorum. Petlas ın malı diye birazda milliyetçi damarımın kabarmasıyla almıştım ama aklımda soru işaretleri vardı. Fren performansı olsun yol tutuşu olsun şu ana kadar çok memnunum :eyv