2005 Scenic 1.6 Privilege Otomatik ile aranızdayım

babamsagolsun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün LPG sıcak su boruları değişti. Epey sertleşmiş su damlatıyordu. İki boru, sökme-takma 50 TL verdim. Sigortası da eskimişti o ve kelepçelerle 55 TL. Bunu yaptırırken usta yağmur suyu giderlerinin tıkanmış olabileceğini, su toplama kanallarında su durduğunu söyledi. Oraları açtırdım, kanallar temizlendi. Orası açılınca paslanmaya karşı elektrik vb. tesisata, soketlere sprey de yaptırdım. Yine orayı açtırmışken bahar geldi, klima kullanacağız diye polen filtresini de değiştirdim. Bu işlemin işçiliği fazla diye malzeme dahil 150 TL verdim. Araca bahar temizliği de yaptırmış oldum :D

babamsagolsun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
LPG borularından damlayan su zamanla eskiyen vites pozisyon şalterini bozmuş, o da orijinal Renault YENİ parça ile değişti. 160 TL indirimli parça, 100 TL işçilik 260 TL. Yalnız bu parça değişince yakıt tüketimi inanılmaz düştü. Eve dönerken çevre yolundan döndüm, 7.1’i gördüm, 7’lerde geldim, 70-90’dan arası geldim. Şehiriçinde de 8 küsurlarda kullandık. Hem LPG su borusu değişimi, su kanalları temizliği ve pozisyon/hareket şalterinin değişimlerini fotoğrafladım. Bir ara yükleyeceğim.

gkmehmetgk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni sahibine hayırlı olsun inş, çok şanslı :) gorunce sahibindende çok şaşırmıştım, arabayı satmadan yaptığınız masraflarin fotolarini bekliyoruz hala :D

Aliozd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Neden satma kararı aldınız?

Sent from my iPhone using Tapatalk

babamsagolsun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün bir bahar hazırlığı daha yaptırdım. 50 TL’ye klima gazı bastırdım. Önümüzdeki ay Marmaris tarafına tatile gideceğiz, lazım olacak.

Satma kararım şu. Daha önce de yazmıştım aslında. Eşim acemiliğini atsın diye, onun için aldığımız ikinci bir araçtı. En fazla bir bilemedin iki yıl biner diye düşünüyorduk. Benim kullandığım aracı bu yıl iş durumumdan dolayı sattım. O paranın üzerine bunu da koyup yeni bir araç almak istiyoruz. Ama acelemiz de yok. Şu an araca ihtiyaç duymadığım için eşim de kısa mesafede Scenic’i kullanıyor. Bu durum bizi 1 yıl daha götürür, ama en geç seneye bu zamanlar dizel+otomatik yeni bir araç almış olmalıyım. Yani aracı hemen satma düşüncem yok, eğer hakkını veren olursa satarım ama kullanmaya da devam ediyoruz. Rakamı çok düşürmek istemediğim için satışa erken koydum. Makul satılırsa biz de yeni aracımızı erken alırız.

Fotoğrafları yüklüyorum, birazdan foruma aktaracağım.

babamsagolsun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ljX4qQ.jpg

1vb7pB.jpg

d3rMMn.jpg

nMdyyB.jpg

Bu işlemleri 6. Sanayi’deki Ünsal Renault Servisi’nde ve onun gözetiminde yaptırdım.

babamsagolsun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sahibinden.com ilan yayın süresi bitti, ilanı uzatmayacağım. Aracı kullanmaya devam edeceğim. En erken Eylül’de, en geç bir sene sonra aracı tekrar satışa çıkartırım. O vakit forumdaki bu postu tekrar canlandırırım. İlgilenenlere teşekkür ederim.

Yusuf Gunes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sahibinden.com ilan yayın süresi bitti, ilanı uzatmayacağım. Aracı kullanmaya devam edeceğim. En erken Eylül’de, en geç bir sene sonra aracı tekrar satışa çıkartırım. O vakit forumdaki bu postu tekrar canlandırırım. İlgilenenlere teşekkür ederim.

Arac satıldı mı ? Satma kararınız hala geçerli midir ?

babamsagolsun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arac satıldı mı ? Satma kararınız hala geçerli midir ?

İlan süresi bitti diye ilanı yayından kalktı. Araç henüz satılmadı, istediğim parayı veren de olmadı. Kullanmaya devam ediyorum. Daha dün gece Marmaris’ten döndük, 4 gün boyunca kırsalda, koylarda gezdik. Araç gayet iyi durumda, diri ve sorunsuz. Ama 1-2 yıllık bir araç alacağım için yıl sonuna kadar satmış olmayı planlıyorum.