Acil 1.5 Dci 75 Hp Dizel motor yağı tavsiyesi

harunyaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar ,

Aracıma 70.000 bakım yaptırmak istiyorum fakat en kaliteli Motor yağı için ne kullanmalıyım bilmiyorum, ELf diyorlar Castrol diyorlar.Ayrıca 70.000 bakımında neler olmalıdır.

Bilgilendirir misiniz. Teşekkürler.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elf evolution full tech 5w30 yag kullanabilirsiniz.rn 720 standarti karsilar.5 lt si 90 100 tl civari.motor 5 litreden az alir hepsini koydurmayin.70000 bakiminda extra bisey yok 80000 de var triger.hava filtresi yag ve filtresi polen filtresi degistirebilirsiniz.

harunyaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ELF 5w40 Moligraf F1 4 Lt uygun olur mu motor yağı için peki ?

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rn 720 standartini karsiliyorsa olur arkasina bakin yazar.benim dedigim yag dizel partikul filtreli araclar icin.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar ,

Aracıma 70.000 bakım yaptırmak istiyorum fakat en kaliteli Motor yağı için ne kullanmalıyım bilmiyorum, ELf diyorlar Castrol diyorlar.Ayrıca 70.000 bakımında neler olmalıdır.

Bu noktada bazi seyleri ayirmak gerekir. Ornegin elf en kaliteli yag degil renaultun fabrika dolum yagidir. En kaliteli yag castroldur. Fiyatina bakarsaniz goreceksiniz. Yag uretim teknolojisini ele aldiginizda castrol her markanin bir tik daha onundedir. Renaulta sorarsaniz fabrika dolum anlasmasi elf markasi ile yapildigindan elf diyecektir. Burada olay tamamen gelir/kazanc kaynaklidir. Sizin yapmaniz gereken sey sudur; ben oyle yapiyorum. Renaultun motor yagi icin onay kodu vardir ornegin RN005 gibi. Aracinizin uretim yagindaki onay kodunu ogrenin ve hangi markayi almak istiyorsaniz o markanin urununde renault onay koduna bakin. Buradaki onemli noktada sudur bazilarinda RN005 karsilamaktadir yazar bazilarinda RN005 onaylidir yazar. Karailamaktadir yazar ise renaulttan resmi onay alinmamis fakat renaultun onay kapsamina giren bilesimler bulunmaktadir anlamina gelir. Onaylidir yazar ise bu da renaulttan o marka kendi urunu icin renault araclarinda kullanilabilir onayini almis, yag kapsamli sorun ile karsilasirsaniz garantiden faydalanabilirsiniz anlamina gelir. Siz bu noktada atiyorum castrol almak isterseniz 05/30 renault onayli urununu almalisiniz. Soyle bir durumda var castrol yagi diger yaglara gore bariz daha sessiz calistirir motoru. Ama siz ilk defa castrol kullanacaksaniz bunu hemen beklemeyin aracin bu yeni yaga alismasi icin minimum 3 kere yag degisimine girmis olmasi gerekir. Yani 2 veya 3 yag degisiminden sonra bunun farkini gorursunuz.
Yanlis anlasilmasin lutfen castrol ile aramda bir kan bagi falan yok ama bu durum boyle. Arastirabilirsiniz.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar ,

İstanbul gibi bir yerde 5w40 mobil castrol arasında hangi seçerseniz seçin pişman olmazsınız . Bence 5w30 ince kalabilir İstanbul için

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servis hep 5w30 elf evolution koyuyor. Bence sizde aynısını alın internetten uygun gelir

harunyaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgiler için teşekkür ederim.
Elf evolution full tech 5w30 yağ kullandım şimdilik.Renault bu marka yağ kullandığı için tercih ettim.

zazaaser

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
piyasadki Elf EVOLUTION FULL-TECH FE 5W-30 ile servislerdeki Elf EVOLUTION RN-TECH FE 5W-30 aynı yagdır.
fransaya elfe sordum. Elf EVOLUTION RN-TECH FE 5W-30 serviste satılıyor diye 300 Tl.

zazaaser

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
piyasadki Elf EVOLUTION FULL-TECH FE 5W-30 ile servislerdeki Elf EVOLUTION RN-TECH FE 5W-30 aynı yagdır.
fransaya elfe sordum. Elf EVOLUTION RN-TECH FE 5W-30 serviste satılıyor diye 300 Tl.
bence yagı 10000 de bir değiştirmek lazım