Acil 1.5 Dci 75 Hp Dizel motor yağı tavsiyesi

cnk66

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rn720 oldukça sorun olcağını zannetmiyorum en iyi yağ herkeze görede değişiyor ama düşüncem shell elften daha iyi olacağı yönünde filtrede orjinal olduğu kesinse sorun yok sonuçtahiçbir marka kendi filtre üretmiyor hep bir firmaya yaptırıyor motor yağı gibi önemli olan orjinal ve araca uyumlu olması
ben o yüzden sanayiyi sevmiyorum usta kimle anşaırsa hep o marka süper uyumlu atıyorum reno yağ filtresini mahleye yaptırıyor ustanın elinde bosch var ooo aynısı bu yağ po anlaşması varsa ooo ne gerek var diğer markalara para vermeye yarın castrolle anlaşıyor oooo castrol en iyisi o yüzden artık böyle boş muhabetlere karnım tok yetkili servis gibisi yok

Winston75

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Atlamadan eklemek istedim. Orjinallik dogrulamasindan geçtik.
Elf de seri nosunu kontrol etti.
Bilginize

Tapatalk işkencesi ile yazıldı.

şahmerdan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor yağı olarak total 5w-30 tavsiye ederim castrolden bile iyi sonuçları var ama elf gerçekten sıkıntı test sonuçları.
Total
Castrol
elf

nsldmn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güzel bir paylaşım, zira kafada soru işareti bırakmıyor.

motor yağı olarak total 5w-30 tavsiye ederim castrolden bile iyi sonuçları var ama elf gerçekten sıkıntı test sonuçları.
Total
Castrol
elf

Yaklaşık 2 yıldan aşkın süredir, Clio 4 1.5 Dcı aracımın bakımlarını Tekirdağ/Çorlu Yeni Sanayi sitesinde bulunan yetkili servis parça satışı yapan ve aynı zamanda kendi bünyelerinde profesyonel servis hizmeti sunan bir firmada yaptırmaktayım.Önceki zamanlarda yetkili servise sık giden biri olarak izlenimlerim Yetkili servisten farklı olmadığı Hatta neredeyse aynı konseptte dükkan olması dikkatimi çekti, Ustalar reno Yetkili servisten geldiklerini duymuştum,işçiliklerine görünce güvenimi tam kazanmış oldular.
Söz konusu yağ değişiminde yanlış hatırlamıyorsam, Mobil marka kullandıklarını görmüştüm(Yanılabilirimde)
Bu güne dek herhangi bir sorun yaşamadım, konuya hortlamamın diğer bir sebebi ise Malumunuz geçim sıkıntısı yaşadığımız bu günlerde aracın bakımı geldiğinden servise gitmeden önce küçük çaplı araştırma yapmak istedim,
Bu paylaşım dikkatimi çekti ve bakıma gittiğimde buna özellikle dikkat edip edindiğim bilgileri buraya paylaşacağım.

chnysr

Kayıtlı Üye
16-Bursa
2013 clıo 4 dizel sporttour 75 lık aracıma kaç lt yag alayım ve İnternet üzerinden alabilecegim güvenli bir adres tavsiyesi varsa alabilirmiyim?

Son düzenleme:

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
5 lt lik bidonlardan alacaksınız ve 4.5 litre civarı yağ alıyor bildiğim.

chnysr

Kayıtlı Üye
16-Bursa
teşekkür ederim

chnysr

Kayıtlı Üye
16-Bursa
elf motor yağı orjinallik dogrulama nasıl yapılır

chnysr

Kayıtlı Üye
16-Bursa

funnerman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Castrol edge Rn720 dediğimiz yağdan dizel aracıma 5 lt koyduruyorum bakımlarda yani 4.5 lt den fazla koymuş oluyorum bir sıkıntı yaratır mı sizce? Aracım 2014 Joy dCi 75 hp