Bursa'da Torpido plastik aksamlarının boyanması konusunda acil yardım..

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bursa yeni yalova yolu merkeze geliş istikametinde modoko boya var. tam olarak kemerçeşme üst geçidini geçince, merkeze gelirken sağda. istediğin boyayı bilgisayarla yaptırabilir, sprey formunda da alabilirsin. Çok ta ekonomik. Çok değerli arkadaşlar, her türlü yardımcı olurlar.

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tabiki Ersin Parçalar aracımda akşam resim ekliyorum..

Abi hay ağzın bal yesin senin konuyu aradım taradım bulamadım biliyorum çokta güzel olmuştu bakmıştım konuna bana lazım olanları ve işlem sırasını yazarmısın??
nasıl zımpara alacağım daha sonra plastik astarını isterken ne diyeceğim piano black boya için boyacıya ne demem lazım nasıl vernik alacağım ve işlem sırası bunları bana yazarsan çok memnun olurum abi ..

plastik astarını koçtaştan alabilirsin. Eski realin yerinde olanda var. Dışarda boşuna arama.Fiyatı da uygun.
Plastik astarından sonra, boyayı uygulayacaksın ve en son olarak ta boya tam kurumadan vernik atacaksın. PLastik üzerine normalde mat vernik atılır. Ama canlı cıvıl cıvıl olsun diyorsan parlak vernik atabilirsin. Vernik için ekonomik adres, bursa anatolium Leroy merlin. Koçtaşta da var. Ama fiyatı ne oldu bilmiyorum.

Plastik Astarı

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zımpara kullanacaksan eğer, 1000 kum ve 1500 kum zımpara kullan. İlk önce 1000 daha sonra 1500 kum SU ZIMPARASI ile hafifçe geçersen mükemmel olur.

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende aracın torpidosunun göğüs kısmında bulunan plastik parçayı söktüm. Yarın boyayacağım. Resimleri yayınlarım.

daghan--d.e.k.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ersin eyvallah abi bu yararlı bilgiler içinn.. yiğitle konuştuk telde yarın bende Türkere bi parçalarıda göstericem ama az sora buradan parçaların reimlerini yayınladığımda beraber bir beyin fırtınası yaparız tekrar teşekkür ederim..

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ersin eyvallah abi bu yararlı bilgiler içinn.. yiğitle konuştuk telde yarın bende Türkere bi parçalarıda göstericem ama az sora buradan parçaların reimlerini yayınladığımda beraber bir beyin fırtınası yaparız tekrar teşekkür ederim..

Ok :eyv

onur2ran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ersin'e bilgiler için teşekkürler.
Ben zımpara ve enson vernik kullanmadım.Ama sen piano black boyayacağın için parlak vernik şart.
Plastik yüzey için astar dedinmi bütün boyacılar bilir.

daghan--d.e.k.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk sayfaya parçaların yakın çekim resimleri eklenmiştir bilginize..

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bayağı pürüzlü görünüyor.

daghan--d.e.k.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bayağı pürüzlü görünüyor.

Aynen sıkıntı orda işte peki son bir soru ben boyama işlemi için bu pürüzlerin tamamını zımparalamam lazımmı yoksa biraz zımpara sonra astar sonra 3 kat boya 2 kat vernik pürüzsüz bir şekil oluşturumu