Camları tek tuşla açmak

NBY2012

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
scenic 2 de tek tuşla 4 camı acma olayı varmıdır .kapatmayı biliyorum ama açması nasıl oluyor araclarımızda bu özellik varmı

EnesbeyteR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clk larda vardı öyle bi özellik arabaya yaklaşıp kumadadan açmaya uzun basınca tüm camlar açılıyodu , kilitlemeye uzun basınca da kapanıyodu, zannetmiyorum aynısı olacağını ama bi deneyin isterseniz

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzun basinca acilmiyor. Sadece kapama var

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Modül takılıp yapılabilir iyi bir elektrikçi yapar bunu basit bir işlem yanında kapılari kilitleyince açık kalan camları kapatma özelliği de kazanır

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Scenic IIci kasa dolu araçlarda bilindiği gibi açık olan 4 cam + sunroof ; aracın kart anahtarından kapatma tuşuna 2 defa hızlıca basıldığında açık olan bütün camları (sunroof dahil ) hepsini kapatır. Ama açma olayı yok. Şahsen ihtiyaç olduğunu da düşünmüyorum. Açmak istediğinizde hangisini açacaksınız ? ihtiyaç olan camı mı ? yoksa hepsini mi ? ben açıkçası araca yaklaştığımızda özellikle gece tek tuşla farları açması hiç fena olmazdı diye düşünüyorum. sanırım Laguna 3 ve megan 3 cü kasa araçlarda araç anahtar kartında böyle bir işlem için bir tuş var diye hatırlıyorum. Gerçi yeni nesil donanımlı araçlarda sağ/sol dikiz ayna altlarında kapı altı eşik aydınlatmaları mevcut. bizim araçlara da kolayca yapılır sanırım. bir Rus scenic çi aracını modifiye yapmıştı. Ondan hatırlıyorum ; dikiz ayna altına aydınlatma ve kapı kollarını aydınlatma ve bir sürü aydınlatma ilave etmişti. Ama ne bileyim modifiye yapanlara tabiki saygı duyuyorum ama şahsen aracı gazino arabası gibi her yeri ışıl ışıl yapmak orjinalliğini bozmak istemem. yapana da saygı duyarım.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aklıma gelmişken bizim araçların açma olayında da şöyle bir kolaylıkta var. araç kontak açıkken açmak istenen kapı cam düğmesine açma veya kapama yönünde el basılı tutunca sonuna kadar açılır yada kapanır. Hatta kapı sigortaları attığında veya akü kutup başları ayrıldığında ( araçta enerji takat yokken ) ; sonra tekrar camlar enerjilendiğinde kapı cam düğmeleri kesik kesik açılıp kapanır. bununda çözümü basit . düğmeye 10 sn kadar uzun süre basılı tutulunca ; cam normale döner.

Son düzenleme:

FelixCrail

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapıları açınca farların süreli olarak yanmasını istiyorsan benim gibi follow me home modülü takmalısın. Kilitleyince de kendi bir süre yanıyor

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapıları açınca farların süreli olarak yanmasını istiyorsan benim gibi follow me home modülü takmalısın. Kilitleyince de kendi bir süre yanıyor
Ömer bey kapıların açınca farların süreli yanma modülünü siz mi
yaptınız ; yoksa satın mı aldınız ? Maliyet ve montaj işlemi hakkında biraz daha detay verirmisiniz ? maliyet ne kadar ve montaj işlemini nasıl yaptınız ?

FelixCrail

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında ben scenicime değil eski aracım twingoya taktırmıştım. Baktım harika çalışıyor twingoyu satıp primera alınca ona da taktırdım. Çalışma videolerını çekmiştim. Aşağıdaki linklerden izleyebilirsiniz.

http://youtu.be/G6YtCkaPY6U

http://youtu.be/qO-gslomPcc

Sahibinden.comda tesadüfen bulduğum birinden aldım. Satıcının ismi yasin. Gayet ilgili ve yardımsever biri. Modülü ondan alıp arkadaşıma montaj yaptırdım. Primera araç hala bende ve sorunsuz çalışıyor. Gerekli görmediğim için scenic e taktırmadım ama.

Modülü aldığım kişinin linki de bu :

Follow Me Home - Uğurlama Işığı Modülü-Işık Sensörlü-Süre Ayarlı
İlan No: 46615372
http://www.sahibinden.com/ilan/yede...dulu-isik-sensorlu-sure-ayarli-46615372/detay

FelixCrail

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada ben sis ve parklara bağlattım. Siz ister kısalara bağlatın ister farklı bir yere. Neyin yanmasını istediğiniz size kalmış tamamen