Camları tek tuşla açmak

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim Ömer bey. youtube daki videoları ve satıcı arkadaş ( yasin bey ) ilanını inceledim. Hakikaten bravo arkadaşa. ben bir düşüneyim. yaptırmak istesem de sanırım otomatik ayarlı kısa xenonlara bağlatmak isterim. Tabi ki diğer müşteriler gibi benimde tereddütlerim var. Bizim araçlardaki otomatik yükseklik ayarlı xenonlara uygun mu acaba ? ve tesisata zarar veririmi ? hani sislere bağlantı hemen hemen bütün sis farı olan araçlarda prensip aynıdır da otomatik yükseklik ayarlı kısa xenon farlarda işlem nasılsır ? Büyük bir artı olarak Yasin beyle Aynı şehirde Ankarada olmamız. Kendisine bu endişemi ve sorularımı sorayım bakalım sonuç nedir ?

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada Renault aracıma yakında el koyacak. Kendi ürettikleri araçtan şimdi orjinalliğine sadık kalınarak bambaşka bir araç oldu . Scenic 'im benden ne çekiyor arkadaş :) * Otomatik katlanan ayna * bütün iç aydınlatmalar beyaz led * dikiz ayna kapaklarına led sinyal * ön far orta kuşak içine led gündüz farı * koltuk ısıtma sistemi (henüz tam sonuçlanmadı ) * Orijinal ön park sensörü ( park sensör ecu Almanyadan gelmesini bekliyorum ) * tavan barı * cabasse mp3 çalar * orijinal alarm ( araca taktık fakat megan 2 den sökülen ünite kendini korumaya aldı. fabrikadan cevap bekiliyoruz. olmadı iyi bir elektronik ustasından ilk takılan aracın şasesini alıp korumaya alan üniteyi söküp sıfır ürün takmak ) * dijital ekran sağ köşesine navigasyon montajı . ve aklımda kalan son uğraş koltuk ısıtmadaki bağlantı sorununu halletmek ve sadece yurt dışında olan keyless (anahtarsız giriş ) özelliği yapmak. birde çılgınca olan arka bagaj camı açılan ve sadece yurtdışında nadir olan bu bagajı çıkma alıp aracıma montajlamak. ABD de ebay üzerinden bir satıcı bu özellikli scenic arka bagajı 60£ ya satıyor. mesaj yazdım ama kargo doğal olarak gönderemiyor. dün tesadüfen sahibinde Trabzonda satılan ve gümrükten alınan araçta bu özelliği farkettim . işte ilan : http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...rupa-araba-turkiye-de-sayili-217988539/detay/

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arka camını bilmem de teybi aradığım teyp.bende hala kasetçalar var.

Farın ön camını kolayca açabilsem benimde gündüz farı isteğim var aslında

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arka camını bilmem de teybi aradığım teyp.bende hala kasetçalar var.

Farın ön camını kolayca açabilsem benimde gündüz farı isteğim var aslında
Ömer bey ön farın açılmasında şöyle bir yöntem keşfettim. Lehim makine ucundaki yedek bakır ucun yarısını iyice çekiçle ezip adeta ince falçata ucu şeklinde ezip tesviyeledim. Daha sonra farın sıcak macunlanmış ön kısmında ve farın dıştan bakıldığında görülmeyen kısmını ince bıçakla çizip ; bu çizgiyi referans alarak ısınmış bu bıçak uçlu lehimle sabırla ısıtıp kesiliyor. yaklaşık 1mm lik çok ince bir kesik oluşuyor. iş bitimi bu bıçak uçlu lehimin yanak kısmını bu sefer taşan plastiği iki parçayı birleştirmede kullanıyoruz. sonuç zerre kadar su kaçırma v.s yok . yeter ki sabırla ve dikkatlice yapmak.

FelixCrail

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kısaca far camını kestim diyorsunuz yani. Bu arada bey lafını kaldırsak

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ayrıca tepyte dikkat etmeniz gereken orjinali tüner list ise aldığınızda tüner list olmak zorunda . yada makyajlı kasalarda olan update list ise update list olmak zorunda. soketlet bire bir uysa da orjinali tüner list olan bir Renault teyp'e update list uymuyor. radyo bilgi ekranı ve direksiyon kumanda tuşları çalışmıyor. Bizzat denenmiştir.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kısaca far camını kestim diyorsunuz yani. Bu arada bey lafını kaldırsak
Aynen kardeşim. Bende acizane laz inadı vardır . Bir şeyi kafaya koyduysam külli zararda olsa da , kırılsa da , hasarlansa da mutlaka yapacağım. yoksa aklımda kalır hep. Bu aracıma değilde 2004 scenic 2.0 privilege aracımın ön farlarını dediğim şekilde kesmiştim. Bu aracıma ise farın orta kuşak yanından görünmez kısmından delik açıp gündüz farın ardından sıcak silokon ile tekrar deliği kapattım. çok şükür herhangi bir su alma veya nem alma olayı olmadı Ömer kardeş.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada yaptığım bu işleri paylaşacağım da korkum yapmaya kalkan arkadaş aracına bir hasar verir , hoşuna gitmez . Sonra dönüşü olmuyor. Benimde açıkça vaktim olmuyor. ve işlemlerde kısa sürede yapılacak işler değil. Söz verilince de mutlaka yerine getirmek lazım. bazı projeleri de kendi aracımda yüzde yüz kesin netice almadığımdan yanlış /eksik bilgi olmasın diye de paylaşamıyorum. Mesela katlanır ayna arkadaşımızın çok güzel bir projesi fakat katlanır aynasında sorun olanlar için tam bir sıkıntı. sistem sık sık çalıştığı için katlanan aynaların bazıları açılırken durmayıp arkaya katlanan , katlanıpta geri açılmayan , açıkken katlama yönünde katlanmayan gibi hoş olmayan durumlar olabiliyor.

FelixCrail

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Scenici bilmem ama bir arkadaşımda cd çalarlı megane 2 var. Diğerinde kaset çalarlı. Cd çaları kasetçalarlı olana taktı arkadaş. Deneye deneye hem kolu hem ekranı çalıştırdı. Scenicde de aynı durum olabilir mi? Çünkü bende mp3 çalarlı orjinal teyp alıp takmayı düşünüyorum

NBY2012

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
nedenini söyliyeyim yusuf abi araç güneşin altındayken aracın içi havasız ve sıcaktan oturulmuyor araca bindigim zaman ilk once butun camları acar aracı 5 dakıka havalandırır sonra klımayı acarım { amacım araca bınmeden dısardan camları acıp havalandırmak ] araca bındıgım zaman klımayı acıp yolauma devam etmek istemem