CLİO 1.2 araçlar nasıl ??

GND

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
s.a arkadaşlar bir araba buldum tecrübeli arkadaşlardan fikir istiyorum aydınlatırsanız sevinirim ...

2016 model reno clio hecbek 1.2 joy benzinli km : 17 binde fiyat 53 TL

bu arabaları tipi duruşu çok hoşuma gidiyor 1.2 motor araba gitmez diyorlar ama aşırı süretli araba kullanan birisi değilim sizce nedir bunun durumu ??

zarakus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende 2013 75 hp var gayet memnunum max 110 yaparım zaten benim işimi rahat görüyor yokuşda biraz bayılıyor oda 1,2 olduğundan normal

GND

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende 2013 75 hp var gayet memnunum max 110 yaparım zaten benim işimi rahat görüyor yokuşda biraz bayılıyor oda 1,2 olduğundan normal

yokuşta birde araba sollarken sıkıntı oluyor diyorlar başka bir şeyi var mı kronik arızası mesela ???

serdar75

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de 1.2 joy vardı,2 sene kullandım ve sattım.Fiat egea'ya geçiş yaptım.

Kötülemek için demiyorum ama 1.2 motorlu clio 4 gerçekten gitmiyor.

Kalkış,ani hızlanma ve yokuşta çok hantal.Klimada açıksa iyice bayılıyor.Rampada kalkamayıp klima kapattığımı bilirim.Devrini alırsa uzunyolda o kadar sıkıntı çekilmiyor.

Aynı motorlu symbol vardı ve gayet güzel gidiyordu ama clio 4'ün kasası ağır ve 1.2 motor bu ağırlığı taşıyamıyor.

İmkanları zorlayıp daha güçlü motor tercih etmenizi tavsiye ederim...

GND

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de 1.2 joy vardı,2 sene kullandım ve sattım.Fiat egea'ya geçiş yaptım.

Kötülemek için demiyorum ama 1.2 motorlu clio 4 gerçekten gitmiyor.

Kalkış,ani hızlanma ve yokuşta çok hantal.Klimada açıksa iyice bayılıyor.Rampada kalkamayıp klima kapattığımı bilirim.Devrini alırsa uzunyolda o kadar sıkıntı çekilmiyor.

Aynı motorlu symbol vardı ve gayet güzel gidiyordu ama clio 4'ün kasası ağır ve 1.2 motor bu ağırlığı taşıyamıyor.

İmkanları zorlayıp daha güçlü motor tercih etmenizi tavsiye ederim...

Valla dün bir tane inceledik clio kaçtı bilmiyorum 16 model start stop du araba baya değişik geldi bana test etme şansım olmadı ama tipi duruşu çok hoşuma gidiyor. çarşıda pazarda çok görüyorum bu arabayı. dün reno bayisinde ki kızda dedi çerez gibi sattığımı bir araba dedi..

GND

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu 1.0 motorlu sembol nasıl acaba turbo desteği var varmı onun ?

Radagast

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
s.a arkadaşlar bir araba buldum tecrübeli arkadaşlardan fikir istiyorum aydınlatırsanız sevinirim ...

2016 model reno clio hecbek 1.2 joy benzinli km : 17 binde fiyat 53 TL

bu arabaları tipi duruşu çok hoşuma gidiyor 1.2 motor araba gitmez diyorlar ama aşırı süretli araba kullanan birisi değilim sizce nedir bunun durumu ??
2015 1.2 75 hp icon kullanıcısıyım. boşuna 53 bin tl verilmez neden dersen kendimce açıklayayım
1.si yakıt konusunda 1.2 motor yakmaz deme yakıyor hele aile olarak bineceksen yakıt konusunu gözden cıkarmalısın
2.si malzeme kalitesi olarak sınıfta kalacak turden bir kasa bence baska modelleri bilemem sadece benım aracımdan bahsediyorum.
3.sakaryada ikamet ediyorum burada pek bayır olmadıgı ıcın sorun yasamıyorum ama adapazarında kampus yokusunu cıkarken bayılıyor araç
4. 2 yönlü bir yolda hafif yogun bir yolda kamyon arkasında kalırsan vahim bir duruma duşmussun demektir. çünki araba hiç bir şekilde sollamak ıcın guven vermiyor tırıs tırıs kamyon arkasında kalıyosun :)
benim tavsiyem benzinli değil dizelini al bildiğim kadarıyla yakıtları daha iyi ve performansı daha güzel

GND

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2015 1.2 75 hp icon kullanıcısıyım. boşuna 53 bin tl verilmez neden dersen kendimce açıklayayım
1.si yakıt konusunda 1.2 motor yakmaz deme yakıyor hele aile olarak bineceksen yakıt konusunu gözden cıkarmalısın
2.si malzeme kalitesi olarak sınıfta kalacak turden bir kasa bence baska modelleri bilemem sadece benım aracımdan bahsediyorum.
3.sakaryada ikamet ediyorum burada pek bayır olmadıgı ıcın sorun yasamıyorum ama adapazarında kampus yokusunu cıkarken bayılıyor araç
4. 2 yönlü bir yolda hafif yogun bir yolda kamyon arkasında kalırsan vahim bir duruma duşmussun demektir. çünki araba hiç bir şekilde sollamak ıcın guven vermiyor tırıs tırıs kamyon arkasında kalıyosun :)
benim tavsiyem benzinli değil dizelini al bildiğim kadarıyla yakıtları daha iyi ve performansı daha güzel

biz 3 kişiyiz fazla kalabalık değiliz ayrıca çok süratli araba kulanan birisi değilim.
biz daha önce 2 sefer dizel araca bidik bu yüzden benzinli almak istiyoruz. hem dizelin bakımı daha masraflı yakıt fiyatları aynı benzinliyi tecrübe etmek istiyoruz birazda bu arabanın tipi duruşu çok hoşuma gidiyor .. rsmen el al beni diyor .. :D

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Dizel den sonra atmosferik benzinli 75 hp lik düşük torklu araç gitmiyor gibi gelir . Birde dizelde tork düşük devirde geliyor benzinli de 4000 devir gibi maksimum tork olur bu sebeple biraz devirli kullanmak gerekir bence 3 gün yada 1 hafta 1.2 Clio kiralayın ve iyice test edin en doğru kararı kendiniz verin.

serdar75

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla dün bir tane inceledik clio kaçtı bilmiyorum 16 model start stop du araba baya değişik geldi bana test etme şansım olmadı ama tipi duruşu çok hoşuma gidiyor. çarşıda pazarda çok görüyorum bu arabayı. dün reno bayisinde ki kızda dedi çerez gibi sattığımı bir araba dedi..

Aynı kızlar 2 yaşında 35000 km.deki 1.2 clio aracınızı,0 km araç almak için renault bayisine takas için götürünce-- beyefendi sizin araç 1.2 benzinli ve tutulmuyor hiç -- diyorlar ve piyasanın 10 bin altı takas fiyatı söylüyorlar.Bunu bizzat banada söylediler ve kendilerine gereken cevabı verdim.Renault bayilerinin bu tavırlarından dolayıda gittim fiat aldım zaten.

1.2 joy çok satılıyor çünkü diğer motorlara ve versiyonlara göre çok ucuz.Ama siz anlaşılan tipi ve duruşu için almakta kararlısınız.Alın ama benim ve diğer arkadaşların dediği gibi gitmesini,konforu ve yakıt ekonomisini beklemeyin aldıktan sonra...