CLİO 1.2 araçlar nasıl ??

GND

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizel den sonra atmosferik benzinli 75 hp lik düşük torklu araç gitmiyor gibi gelir . Birde dizelde tork düşük devirde geliyor benzinli de 4000 devir gibi maksimum tork olur bu sebeple biraz devirli kullanmak gerekir bence 3 gün yada 1 hafta 1.2 Clio kiralayın ve iyice test edin en doğru kararı kendiniz verin.

dizeldeyken de hep zaten devirli kullanırdım arabayı.
bu arabaların neden turbo desteği yoktur ?
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ili-saticisindan-hatasiz-clio-621169091/detay bu arabanın fiyatı nasıl sizce ????

GND

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı kızlar 2 yaşında 35000 km.deki 1.2 clio aracınızı,0 km araç almak için renault bayisine takas için götürünce-- beyefendi sizin araç 1.2 benzinli ve tutulmuyor hiç -- diyorlar ve piyasanın 10 bin altı takas fiyatı söylüyorlar.Bunu bizzat banada söylediler ve kendilerine gereken cevabı verdim.Renault bayilerinin bu tavırlarından dolayıda gittim fiat aldım zaten.

1.2 joy çok satılıyor çünkü diğer motorlara ve versiyonlara göre çok ucuz.Ama siz anlaşılan tipi ve duruşu için almakta kararlısınız.Alın ama benim ve diğer arkadaşların dediği gibi gitmesini,konforu ve yakıt ekonomisini beklemeyin aldıktan sonra...

Valla kafam karıştı neden bu kadar kötü berbat araba anlamadım dünya kadar 1.2 motorlu araba var hatta 1.0 motor bile var neden bir turbo eklememişler buna ???

serdar75

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla kafam karıştı neden bu kadar kötü berbat araba anlamadım dünya kadar 1.2 motorlu araba var hatta 1.0 motor bile var neden bir turbo eklememişler buna ???

Üstteki mesajımda cevabı var zaten..

1.2 joy çok satılıyor çünkü diğer motorlara ve versiyonlara göre çok ucuz.

GND

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üstteki mesajımda cevabı var zaten..

1.2 joy çok satılıyor çünkü diğer motorlara ve versiyonlara göre çok ucuz.

tamam anladım çok satılıyor satılsın eyvallah ama üretici firma neden böyle sıkıntılı araba yapmış onu anlamadım malzemeden çalmak için mi ? misal burda 16 model clio inceledik arka kapı camları kollu çevirmeli hala kollu cam mı kaldı ???

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
dizeldeyken de hep zaten devirli kullanırdım arabayı.
bu arabaların neden turbo desteği yoktur ?
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ili-saticisindan-hatasiz-clio-621169091/detay bu arabanın fiyatı nasıl sizce ????
0.9 tce var turbolu 1.2 de o zaman yapılmamış . Ülkemizdeki vergi ler ile fiyatları yüksek oluyor bu sebeple birçok özellik donanım maalesef ülkemize gelmiyor.
İlanda ki araç için yorum yapamayacağım piyasayı hiç takip etmiyorum ucuz yada pahalı diyemem

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
tamam anladım çok satılıyor satılsın eyvallah ama üretici firma neden böyle sıkıntılı araba yapmış onu anlamadım malzemeden çalmak için mi ? misal burda 16 model clio inceledik arka kapı camları kollu çevirmeli hala kollu cam mı kaldı ???
Bu devirde arka camların halen manuel olması içler acısı bidurum .2015 Auris 1.33 de bile arka camlar manuel birde C segment araç

utkukk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mutlaka benzinli olsun diyorsan 1.2 TCE Turbo versiyona bakmanı öneririm. Ben alalı 2 yıl bitti çok şükür bir problemim yok. Arka camlar da elektrikli :)

firat34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sana tek tavsiyem alma kardeşim alma.

clio6161

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
biz 3 kişiyiz fazla kalabalık değiliz ayrıca çok süratli araba kulanan birisi değilim.
biz daha önce 2 sefer dizel araca bidik bu yüzden benzinli almak istiyoruz. hem dizelin bakımı daha masraflı yakıt fiyatları aynı benzinliyi tecrübe etmek istiyoruz birazda bu arabanın tipi duruşu çok hoşuma gidiyor .. rsmen el al beni diyor .. :D

Güzel kardeşim, sürekli ben hız yapmam zaten diyorsun. 1.2 atmosferik motorun sana vereceği eksiklik düz yolda 150-160 km ile gidememen değil, zaten gidemezsin ama bu bir eksiklik değil, hangimiz 150 180le işe gidiyoruz. Burada kastedilen olay 1.2 atmosferik araba ile rampada gidemezsin, ha ben zaten düz bir şehirde yaşıyorum, rampayla işim olmaz, hele hele uzun yola hiç çıkmam diyorsan o zaman sen bilirsin sana uyar. Ama zamanında aynı motoru başka araçta kullanan biri olarak şehirler arası bir seyahatimde tek yönlü bir yolda yokuş yukarı kamyonun arkasında kalmak, kamyonu sollayamamak çok acı bir tecrübe idi, 20 dakika kamyonun arkasında tin tin gittim, yaktığım benzini sen düşün, az daha yolda kalıyordum son anda benzin istasyonu buldum.
Dediğim gibi sadece şehir içi ve düm düz yolda kullanaksan tavsiye ederim. Aksi halde şuan da kullandığım 1.5 dci yı tavsiye ederim rampada bana mısın demiyor.

GND

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nalet olsun ya arabadan soğudum arkadaş... :( :( ne kadar nalet bir arabaymış almıyorum anasını satım cinnete geldim.. :( Allah kahretsin kırk ylın başı içime sinen bir arab buldum asabım bozuldu... :( :( :sinirli