CLİO 1.2 araçlar nasıl ??

YiGitalp

ID=04, R5 Coupe,
Genel Başkan
Bilgi Girilmemiş
Performansta zaten tatmin edici değil ama yüksek hızlara fazla çıkmayan kullanıcı için yeterli.Ayrıca yakıt tüketimine değinecek olursak uzun yolda 90 ila 100 km/h bandına gider iseniz 6 litrelik benzin ile 130 kilometre yol gidebilmek mümkün çünkü 1.2 clio ile bizzat denedim ;)

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 75bg icon sahibiyim. Bu sene 2000 km uzun yol yaptım ortalama 110 120 km hızla bir depoyla 900km yol yaptım. Bayırlarda çekmiyo deniliyor, ben gayet memnunum. Ne istediğin burda çok önemli ben ralli yapıcam bastımmı 8snde 100 görcem diyosan bu araba sana gelmez. Ama hayat şartları artık mantıklı olanı aramaya döndüğü için bakım maliyeti diğer araçlara göre ucuz. Bakımını yaptınmı motordan dolayı sorun yaşamazsın. Vergisi düşük yakıtı güzel. Bende ayriyetten bide r9 var onuntüpte yaktığından az yakıyor benzinde. Dediğim gibi atmosferij olması tamamen bakım için avantaj.

clio6161

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 için bayırlarda memnun olan arkadaşım bi ara 1.5 dci kullan sonra tekrar yorumlamanı tavsiye ederim. :)

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hepsini kullandım merak etme yorumu iyi okumanı tavsiye ederim.

clio6161

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merak etmiyorum zaten, yorumu gayet doğru okudum "Bayırlarda çekmiyo deniliyor, ben gayet memnunum" ben de 1.5 ile aynı bayırlara çıkmani tavsiye etmiştim farkı anlaman için. Bence önce sen mesajımı doğru okumalısın

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Nalet olsun ya arabadan soğudum arkadaş... :( :( ne kadar nalet bir arabaymış almıyorum anasını satım cinnete geldim.. :( Allah kahretsin kırk ylın başı içime sinen bir arab buldum asabım bozuldu... :( :( :sinirli
Clio 4 ün 1.2 sini kiralayıp test edin olası durumları simüle edin memnun kalırsınız zaten alırsınız aracı .Ben 1.2 Hyundai i20 kullandım uçup kaçmıyor ama normal kullanımda gayet yeterli

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim turbolu araçla turbosuz aracı zaten kıyaslayamayız. Benim anlatmak istediğim tamamen mantıken yani şöyle anlatayım senin bi turbo veya pompa veya enjektör yaptırdığın paraya ben motor yaptırıyorum. Dizelden daha az vergi ödüyorum. Bakım maliyetim daha ucuz. Bu tamamen kişinin ne istediğiyle doğru orantılı.

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sonuç itibari ile harkes aynı şeyi söylüyor arkadaşım. ben bir 1.5 dci 90 lık icon kullanıcısı olarak kendi kullandığımı soran herkese öneririm. diğer modellerin hiçbirini önermem fakat kendime göre sebeplerim var. lpg yakıt performans vs. arkadaşlarında dediği gibi sizin araçtan ne beklediğinize göre değişir bu durum. 1.2 kullanıp memnun olan ve öneren de var. en mantıklı tavsiye 1.2 kiralayıp kendiniz test edin ve karar verin hatta 1.5 90 lık ta kiralayıp aradaki farkı görün karar vermeniz çok kolaylaşacaktır. ben kendi kullandığımı kesinlikle öneririm çok memnunum. her açıdan donanım yakıt ve performans açısından tatmin edici

orhankose

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim turbolu araçla turbosuz aracı zaten kıyaslayamayız. Benim anlatmak istediğim tamamen mantıken yani şöyle anlatayım senin bi turbo veya pompa veya enjektör yaptırdığın paraya ben motor yaptırıyorum. Dizelden daha az vergi ödüyorum. Bakım maliyetim daha ucuz. Bu tamamen kişinin ne istediğiyle doğru orantılı.

ayrıca lpg ilede dizelden az yakıyor