CLİO 1.2 araçlar nasıl ??

GND

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 ün 1.2 sini kiralayıp test edin olası durumları simüle edin memnun kalırsınız zaten alırsınız aracı .Ben 1.2 Hyundai i20 kullandım uçup kaçmıyor ama normal kullanımda gayet yeterli

eyvallah abi imkanım olursa kiralarım....
şevkm kırıldı usta .. bu tarz arabalar hoşuma gidiyordu benim. :( pejo 208 1.2 motorda bunun gibimidir acaba ??

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
eyvallah abi imkanım olursa kiralarım....
şevkm kırıldı usta .. bu tarz arabalar hoşuma gidiyordu benim. :( pejo 208 1.2 motorda bunun gibimidir acaba ??
Peugeot yu bilemiyorum yorum yapamam maalesef

serdar75

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şevkm kırıldı usta .. bu tarz arabalar hoşuma gidiyordu benim. :(

Dostum şevkin kırılsın diye yazmadık yazılarımızı.Fikir sorduğun için deneyimlerimizi paylaştık.

Tipi görünüşü için illaki bu arabayı istiyorsan al.Ama 1.2 75 BG yerine şartları zorla,dizel yada turbo benzinli al.

Alırken bir heves alıp,sonra pişman olma,gitmiyor-çok yakıyor deme.Ne aldığını bil ona göre al..

Aynı 1.2 75 bg motorlu symbol vardı bende,hem uçuyordu hem az yakıyordu.Ama araç 840 kg olduğu için,hafif olduğu için..Clio ise ağır ve o yüzden hantal kalıp çok yakıyor..

Aynı durum pejo'dada başka markalarda da geçerli.Aynı motor,aynı markanın bir mödelinde iyidir,bir modelinde kötü.Firmalar genelde şanzımanlada oynarlar aynı motoru başka modellerde kullanmak için.

O yüzden ya teknik bilgin çok iyi olacak tork,şansıman,güç,ağırlık vs.vs..Yada en basiti diğer arkadaşların dediği gibi almak istediğin araçtan kiralayıp test edeceksin...

Son düzenleme:

GND

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostum şevkin kırılsın diye yazmadık yazılarımızı.Fikir sorduğun için deneyimlerimizi paylaştık.

Tipi görünüşü için illaki bu arabayı istiyorsan al.Ama 1.2 75 BG yerine şartları zorla,dizel yada turbo benzinli al.

Alırken bir heves alıp,sonra pişman olma,gitmiyor-çok yakıyor deme.Ne aldığını bil ona göre al..

Aynı 1.2 75 bg motorlu symbol vardı bende,hem uçuyordu hem az yakıyordu.Ama araç 840 kg olduğu için,hafif olduğu için..Clio ise ağır ve o yüzden hantal kalıp çok yakıyor..

Aynı durum pejo'dada başka markalarda da geçerli.Aynı motor,aynı markanın bir mödelinde iyidir,bir modelinde kötü.Firmalar genelde şanzımanlada oynarlar aynı motoru başka modellerde kullanmak için.

O yüzden ya teknik bilgin çok iyi olacak tork,şansıman,güç,ağırlık vs.vs..Yada en basiti diğer arkadaşların dediği gibi almak istediğin araçtan kiralayıp test edeceksin...

eyvallah usta saol aydınlattığın için....
bende zaten şuanda citroen nemo 1.4 hdi var güya takas edecektik ama olmayacak herhalde ? biz 2 sefer dizele bindik bu sefer benzinli olsun hem fazla km yapmıyoruz o yüzden almak istedim ama alternatiflere yönelecez artık....

kurshoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim sana 0.9tce kullanıcısı olarak söylüyorum 0.9 motor bile turbolu olduğu için 1.2 75den iyi. 1.2ler cidden gitmiyor. Ayrıca 0.9 yakıtı da iyi. Onun da üstü 1.2tce alırsan zaten uçarsın 120hp.
yokuşta birde araba sollarken sıkıntı oluyor diyorlar başka bir şeyi var mı kronik arızası mesela ???

GND

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
0.9 icon çift turbolu herhalde ??