clio 3 grandtour 1.2

tefennili

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arızası bitmiyor bende çıkıyor hep alırken bişi yoktu arıza benden mi kaynaklanıyor nedir anlamadım 19uma da baktım baktım sattım sonra pişman oldum o kadar bakım yapıp başkası kullanıyor
Hocam çok affedersin de, Renault Grandtourun yanında , Renault 19 araba mı??? Ninem zamanından kalan teknoloji yoksunu, güvenlik yoksunu, konfor yoksunu, yürüyen teneke bu araçlar, tıpkı Doğan, Şahin, Brodway vb gibi. Ha sorunsuz araçlar, parçaları ucuz eyvallah ama araç biniş amacınız sorunsuzluk ise, parça fiyatları ucuz olan araç ise size TOROS tavsiye ederim, tarihin en sağlam, en sorunsuz aracıdır.
Bir araç da hava yastıkları, ABS gibi en temel güvenlik unsurları yoksa o araç değil yürüyen tenekedir. Çünkü araçlarınıza çoluğunuzla çocuğunuzla sevdiklerinizle biniyorsunuz değil mi??? Benim aracım Grandtour 1,5 dci, 2011 model, 1,5 yıl önce aldığım da henüz 63.000 km de idi, tüm bakımları yetkili servis de yapılmıştı, tek kuruş masrafı yoktu, ben alır almaz, ağır bakıma soktum 1000 TL gitti, arkasından şanzuman yağını değiştirdim(Motul 75w80) 130 TL, arkasından 4 lastik aldım (800 TL), arkasından 2 normal bakım yaptırdım, yağını hep (Motul marka) kullanıyorum, filtreler (Mann) marka, yani en temiz araç da bile masraf çıkıyor maalesef. Benim önceki aracım Hyundai Accend ADMİRE 1,3 otomatik vitesti, 28.000 km de aldım, 80.000km de sattım, 6,5 yıl bindim en ufak bir arıza yaşamadım, ama aracım da ABS yokdu, bundan 1 ay önce Antalyaya gezmeye gittik ailece, Antalya yı bilenler için söylüyorum Düzler çamı mevkinde, hızım takriben 110 km iken önümde ki süper zekalı bayan sürücünün sebebsiz yere birden aracını önüme kırması sonucu frenlere bir asıldım, araç resmen yere yapıştı ve kaza yapmaktan kurtulduk çok şükür, aynı durumda Hyundai aracım olsaydı emin ol büyük bir kaza yaşardık Allah korusun, o yüzden bence pişmanlık yaşamayın diye tavsiye ederim.

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam çok affedersin de, Renault Grandtourun yanında , Renault 19 araba mı??? Ninem zamanından kalan teknoloji yoksunu, güvenlik yoksunu, konfor yoksunu, yürüyen teneke bu araçlar, tıpkı Doğan, Şahin, Brodway vb gibi. Ha sorunsuz araçlar, parçaları ucuz eyvallah ama araç biniş amacınız sorunsuzluk ise, parça fiyatları ucuz olan araç ise size TOROS tavsiye ederim, tarihin en sağlam, en sorunsuz aracıdır.
Bir araç da hava yastıkları, ABS gibi en temel güvenlik unsurları yoksa o araç değil yürüyen tenekedir. Çünkü araçlarınıza çoluğunuzla çocuğunuzla sevdiklerinizle biniyorsunuz değil mi??? Benim aracım Grandtour 1,5 dci, 2011 model, 1,5 yıl önce aldığım da henüz 63.000 km de idi, tüm bakımları yetkili servis de yapılmıştı, tek kuruş masrafı yoktu, ben alır almaz, ağır bakıma soktum 1000 TL gitti, arkasından şanzuman yağını değiştirdim(Motul 75w80) 130 TL, arkasından 4 lastik aldım (800 TL), arkasından 2 normal bakım yaptırdım, yağını hep (Motul marka) kullanıyorum, filtreler (Mann) marka, yani en temiz araç da bile masraf çıkıyor maalesef. Benim önceki aracım Hyundai Accend ADMİRE 1,3 otomatik vitesti, 28.000 km de aldım, 80.000km de sattım, 6,5 yıl bindim en ufak bir arıza yaşamadım, ama aracım da ABS yokdu, bundan 1 ay önce Antalyaya gezmeye gittik ailece, Antalya yı bilenler için söylüyorum Düzler çamı mevkinde, hızım takriben 110 km iken önümde ki süper zekalı bayan sürücünün sebebsiz yere birden aracını önüme kırması sonucu frenlere bir asıldım, araç resmen yere yapıştı ve kaza yapmaktan kurtulduk çok şükür, aynı durumda Hyundai aracım olsaydı emin ol büyük bir kaza yaşardık Allah korusun, o yüzden bence pişmanlık yaşamayın diye tavsiye ederim.
Renault 19 u sattığına pişmanlık sorunsuzluk anlamında değil. Renosuda çok para yedi sonra binilecek kıvamdayken satıldı onu kestetti. Ayrıca ABS gerçekten çok önemli 2001 Corollamdada var inanılmaz güven veriyor.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu araçlarla kıyaslamak için 19 u yazmadım zaten eski modeller 19u kıyaslarsanız 19 mercedes kalır onların yanında ama bu arabalarda da donanım lı araç olarak muadilleriyle kıyaslanmalı değilmi ama arabayı aldım 3000 km yaptım devamlı arıza için sanayıye gtmek zoruna kalıyorum bakımlarını kastedmiyorum yoksa arabamdan yokuşlarda bayılması hariç memnunum onun dışında ne olur ne olmaz diye debriyaj balatasını, trigerini, alternatör kitini, yağını suyunu antifirizini genleşme kabını iki defa değiştirdim genleşme kabında orjinal olmayanını taktı değiştirdi usta su eksiltmesi vardı orjinal kabını aldım su eksiltmıyor şimdi komple acımadım değiştirdim ne kalıyor su devirdaim kalıyor bir de şu aldığım mp3 ve aux girişini değişeceğim onuda aldım ama çalışır mı bilmiyorum senin tavsiyeni not aldım parçalar mais marka yağlardada dediklerini alıcam ilk bakımda

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault 19 u sattığına pişmanlık sorunsuzluk anlamında değil. Renosuda çok para yedi sonra binilecek kıvamdayken satıldı onu kestetti. Ayrıca ABS gerçekten çok önemli 2001 Corollamdada var inanılmaz güven veriyor.
eyvallah kardeşim teşekkür ederim

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
emra kardeşim evet fiyatları 300 350 arası değişiyor ama buna gerek varmıdır değişmesine bekleyeceğim daha sonra bunu da değişelim derse usta ona göre gider alırım ama 18000 km sonra bakımı için kalan km var sonra hepsini değişeceğim satın aldım nasıl olsa şimdilik önemli olan
şu oksijen sensörü mü birde tekleme için bir yere göstermem lazım ilk önce birde bu yol bilgisayarı ışığı arada kesiliyor elektrikçiye gittim baktı bizlik değil km saatini tamir eden yere göster dedi
ayzyzg.jpg
[/url][/img]

bunun için ne yapilmali arada böyle yapiyor yazilar gidiyor sonra geliyor yola giderken bişey olurmu neresi arizali bunun

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
VDJPyZ.jpg
[/URL][/IMG]
1EAV2j.jpg
[/URL][/IMG]

bunları değiştirsek çalışırmı araçta olanı nasıl çıkartırız denemek istiyorum çalışırmı bizim araçta usb aux lu olan parça

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
VDJPyZ.jpg
[/URL][/IMG]
1EAV2j.jpg
[/URL][/IMG]

bunları değiştirsek çalışırmı araçta olanı nasıl çıkartırız denemek istiyorum çalışırmı bizim araçta usb aux lu olan parça
Bu işlerden hiç anlamıyorum hocam bendekilerde sonradan takılma usb teyp vardı. İyi bir oto elektrikçi bul halleder.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yol bilgisayar yazısı bir kayboluyor bir geliyor araç soğukken gayboluyor gibi geldi ısınınca düzeliyor gibi geldi bir alakası varmı bilmiyorum ama bu konu hakkında forumda yaşanan problem varmı okusam
bugün ist kocaeli yol gittim geldim çekişi falan iyiydi yokuşda gaz dan kesmezsen bayılma olmuyor ama önüne araç çıkıp gazdan kesince mecburen 1.2.vitesi görüyor yokuşun zorluğuna bağlı olarak tabi
tekleme ben bilemedim nasıl oluyor usta var dedi ama teklemede sürücü nasıl hisseder giderken gazdan kesilme durumu gibi olmadı hiç ben böyle olur tekeleme zannediyorum ama doğrumu rolatide ölçtü serviste usta tekleme var araçta dedi

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yol bilgisayar yazısı bir kayboluyor bir geliyor araç soğukken gayboluyor gibi geldi ısınınca düzeliyor gibi geldi bir alakası varmı bilmiyorum ama bu konu hakkında forumda yaşanan problem varmı okusam
bugün ist kocaeli yol gittim geldim çekişi falan iyiydi yokuşda gaz dan kesmezsen bayılma olmuyor ama önüne araç çıkıp gazdan kesince mecburen 1.2.vitesi görüyor yokuşun zorluğuna bağlı olarak tabi
tekleme ben bilemedim nasıl oluyor usta var dedi ama teklemede sürücü nasıl hisseder giderken gazdan kesilme durumu gibi olmadı hiç ben böyle olur tekeleme zannediyorum ama doğrumu rolatide ölçtü serviste usta tekleme var araçta dedi
Abi mesela 1. viteste sabit devirde giderken birden ayağını gazdan çek sarsıyomu.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi mesela 1. viteste sabit devirde giderken birden ayağını gazdan çek sarsıyomu.
BU GÜN KARTALDA BİR USTAM VARDI ONA GİTTİM arabayı verdim teste çıktık yok tekleme falan gazda yiyor gayet iyi dedi baskı balatada daha götürür biraz yukarda kavriyor ama dedi senin dediğin testide yarın deneyim birinci viteste aynı devirde giderken ayağımı gazden çekiyorum sallantı yapıyormu diye bakacağım doğrumu anlamışım yarın bakar yazarım
yanlız şu aksesuar prizi olayını usb li olanı bir yere gösterdik adam bu olmaz dedi o megane 4 ün dedi şu çinden alınan usb girişini 250 tlye takıyoruz diyince vazgeçtim bende sökemedim başka bilen yapan olsa şu işi ona gitsek iyi olacak yada teyp mi alsam çinden onu da direksiyondan kumanda olmuyor