clio 3 grandtour 1.2

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yol bilgisayarım için baktı bunu ne kadar giderse o kadar kullan masraflı bir iş dedi bugünde evden çıktım yazılar yoktu sadece ışığı yanıyordu biraz gidince ısınınca ekran düzeldi km ölçer yazısı göründü

gelirkende 2 tane total benzinliğe uğradım hiç birinde totalin antifrizi yok auoto king antifirizi satıyorlar yok abi dediler haberleri bile yok dükkandaki bebelerin
totalin antifrizini bulamadım yani bakalım netten mi verecez ama herkes ondan almıyor demek ki bana shell var abi şurda ondan al diyor

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi mesela 1. viteste sabit devirde giderken birden ayağını gazdan çek sarsıyomu.
emre bugün dediğin testi yaptım 1. viteste giderken hemen ayağımı çektim sarsıntı yok 2. viteste de aynen dediğim oldu sarsıntı yok yanı
fakat sarsıntı ne zaman oluyor bugün dikkatimi çekti onu söyleyim debriyajdan ayağımı çekerken sarsıntı oluyor
debriyajdan sarsıntı olması neden olur bunun neden yapıyor acaba

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
emre bugün dediğin testi yaptım 1. viteste giderken hemen ayağımı çektim sarsıntı yok 2. viteste de aynen dediğim oldu sarsıntı yok yanı
fakat sarsıntı ne zaman oluyor bugün dikkatimi çekti onu söyleyim debriyajdan ayağımı çekerken sarsıntı oluyor
debriyajdan sarsıntı olması neden olur bunun neden yapıyor acaba
Ufak tefek sarsıntı olabilir sonuçta tüplü araba . Çekiş yakıt iyiyse fazla kurcalama abi bence.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
su eksiltmesi neden oluyor olabilecek sebebleri nedir
1- hortum çatlak olsa hemen bitmesi gerekir genleşme kabındaki su azar azar tükeniyor 10 gün önce genleşme kabını yeniledim antirifizii koydurdum seviyesinden fazla görünmekte idi şimdi alt seviyede görünüyor motor soğukken kontrol ediyorum genleşme kabında beyaz beyaz lekeler görünüyor bu yeni kabta beyaz lekeler dışından görünüyor antifirizle ilgilimi yoksa motor suyuna bişey mi karışıyor haftasonu gösteriririm ustaya ama ne dersiniz

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
1- hortum çatlak olsa hemen bitmesi gerekir genleşme kabındaki su azar azar tükeniyor 10 gün önce genleşme kabını yeniledim antirifizii koydurdum seviyesinden fazla görünmekte idi şimdi alt seviyede görünüyor motor soğukken kontrol ediyorum genleşme kabında beyaz beyaz lekeler görünüyor bu yeni kabta beyaz lekeler dışından görünüyor antifirizle ilgilimi yoksa motor suyuna bişey mi karışıyor haftasonu gösteriririm ustaya ama ne dersiniz
Su komple boşaltıldı ise yeni antifriz doldurunca havası iyi alınmadı ise biraz yol yapınca eksiltme yapar önemli olan eksiği tamamlayınca bir daha eksiltme yapmaması gerekir. Su kabı içinde ki beyaz lekeler yağ olabilir parmağınız ile dokunup kontrol edin

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Su eksiltmenin 1000 tane sebebi var. Motor çalışırken lifte kaldırıp el feneriyle bakmak bence iyi olur.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracı aldığımda motor suyunda yağ var galiba dediler testiçin genleşme kabını değiştik memlekte gittim geldim bir kaç kez su ekledim 1 ayda sonra geri döndüm aynı ustaya su eksiltiyor bu dedim yine orjinal genleşme kabının değiştirdi antifiriz koydu biraz fazla koymuştu fazla duruyordu bir hafta kullan gel değieşlim dedi bakalım dedi bir hafta oldu su azalmış durumda alt seviyede su yun durumu hararet hep aynı iyi durumda orta seviyede su eksiliyor ama nerden bulmak lazım biz suya yağ karışmışmı diye suyu değiştirmeye ve yağını filtresini değişmeye 700 tl verdik şimdide su eksiltmesi var gibi duruyor bu iş canımı sıkmaya başladı conta çıkmasa bari haftasonu giderim reno 19 da aracımda radyetörde tıkanık çıkmıştı temizletmiştim tamir etti su düzelmişti iyi olmuştu bakalım bu nerden çıkacak bıktım masrafından yaa