Clio 3 torpido aydınlatması hakkında bilgi istiyorum

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla extrremede yoksa authentique de hiç yoktur :D :D gerçi bi söküp bakarım ben yine :D

Benim joy fluence de yok hatta servise gittim tesisat varsa halledilir yoksa sıkıntı dedi. Sıkıntı su tesisat yoksa göğüs elektriği değişmesi lazım diyor servis dünya para yanı. Ama dışarıda bi elektrikçi halleder muhtemel daha malul fiyatlara.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

memo_16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
az önce torpidoyu yerinden söktüm baktım soket falan yok authentique için söyleyebilirim yani tesisatın olmadığını...

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
az önce torpidoyu yerinden söktüm baktım soket falan yok authentique için söyleyebilirim yani tesisatın olmadığını...

Bu markalar niye bu tip donanımlardan kaçar mantık dahilinde cevap bulmak zor sorgusu gerçi buna donanım demek yanlış olur alt tarafı aydınlatma lambası kaldı ki sıfır karanlıkta benim araçta led olmasina rağmen bile görünmüyor içi. Sorsan maliyet der su der bu der yine bir dönem üretilen kadjarlarin kapı kumandalarında bile aydınlatma yoktu. Yanı dese ki ordan para arttırıp si donanımı ilave ettim o da yok! En azından sonradan takarken uğraşılmayacak bi halde yapılsa ona da razıyız ama o bile yok malesef...

RebelPhoenix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu markalar niye bu tip donanımlardan kaçar mantık dahilinde cevap bulmak zor sorgusu gerçi buna donanım demek yanlış olur alt tarafı aydınlatma lambası kaldı ki sıfır karanlıkta benim araçta led olmasina rağmen bile görünmüyor içi. Sorsan maliyet der su der bu der yine bir dönem üretilen kadjarlarin kapı kumandalarında bile aydınlatma yoktu. Yanı dese ki ordan para arttırıp si donanımı ilave ettim o da yok! En azından sonradan takarken uğraşılmayacak bi halde yapılsa ona da razıyız ama o bile yok malesef...

Bana sorarsanız montaj hattı maliyeti, yani malum ucuz araç = banttan fazla araç çıkartan marka mantığında gidiyor otomotiv sektörü, ne kadar fazla detay o kadar fazla montaj hattında bekleyen araç, şöyle düşünelim günde 400 araç yerine incik boncuk işlerden dolayı 350, 370 araç çıkarabilen bir bant. Ben üretici olsam buradaki gecikme maliyetini araç başına bindirmeye kalkarım e bu da aracın maliyetine etki edip, pazarda satışı ve sürümü zorlaştıracağından, haliyle ondan bundan kaçıyorlar...

memo_16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aslında bende tansel beye katılıyorum çünkü daha öncede dediğim gibi arka kapı içlerinde hoparlör için hazır tesisat var iken hoparlör yoktu haliyle montajı çok kolay oldu fakat bu kadar ufak bir parçayıda maliyet ve zamandan tasarruf için takmıyorlarsa en hazından hazır hat bıraksalarmış keşke...

Yel1990

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de 2010 grandtour dinamik paket var. Benim aracimdada torpido aydinlatmasi yoktu. Kendim bi tane kapı müşürü ile ve hazır satilan 3 lü led ile ve ortalama 30 cm kablo ile yapmiştim. Sonralarda orjinal teybe anfi baglamak icin teybin kenarindaki buyuk çerceveyi sökünce torpido lambasinin soketinin boşta sarılı bi şekilde oldugunu gördüm.

faysan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
20.yıl serisi aracım var onda bile yoktu ben taktım
Fark tesisat oluşu..