Clio 4,Captur,Dacia 2018 Q4 HARİTA GÜNCELLEMESİ

FBS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevap için teşekkürler fakat "Extract" dedim ama sonuç olumsuz. programı kullanarak lgu dosyasındaki içerikleri çıkartabilen var mı?
Msdos kullana biliyorsanız eğer. lgu2dir.exe dosyasını indir onunla excract yapabilirsin.

uurcan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Msdos kullana biliyorsanız eğer. lgu2dir.exe dosyasını indir onunla excract yapabilirsin.

Bilgisayarı kapatıp tekrar açtım, bu sefer program çalıştı. dosyalar çıktı. teşekkürler.

Son düzenleme:

burva001

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam Merhaba,
Öncelikle geçmiş olsun. Malesef yukarda yazdıklarının çoğuna katılıyorum. Ancak bu dosyaları kullanan bizlerde konuyu tam anlamadan forumda daha önce yazılanları okumadan araştırmadan önümüze ne gelirse alıp cihaza yüklemeye çalışıyoruz. Cihazı medinav 1 olup 2 nin dosyalarını yüklemeye çalışanlar mı dersin, yada tama dersi proğramlar yükleyenlermi dersin her tür kullanıcı görebilirsin. Yabacı forumlarda olmasa 1 adım ileri gidemeyeceğiz.
Mesela malum cihazlarımız .lgu uzantılı dosyalar kullanarak update ediliyor. Eğer temel proğram elinde ise harita güncellemesini bu lgu dosyasını açıp içine güncel haritaları gömdükten sonra tekrar derlemek gerekiyor. İşte bu .lgu uzantılı dosya ilede haritalar güncellenirken daha önce yaptığınız tüm ayarlar sıfırlanıyor. Lgu uzantılı dosya nasıl açılır nasıl derlenir forumda daha önce yazmıştım. Bunu kendi gayretlerimle uğraşarak çözdüm. Burada kimse bu konuda yardımcı olmadı malesef. Bilenlerde bu konuda tek bilen ben olayım başkaları hep elime baksın düşüncesindeler.
Bir konu daha var; biri soru sorunca özelden yazışalım deniliyor. Önceleri olabilir yazışılabilir diye düşünüyordum ancak iş çığırından çıktı. Her şey özelden yazışılır oldu. O yazışılan konuyu bir başkasıda bilmek istiyor olabilir her seferinde konuya hakim arkadaşın duygularını tavan yaptırıp özelden yazışılır oldu.
Hatta güncellemeyi tek tek youtube dan kanalını beğenenlere üye olanlara göndermeler gibi durumlarda oldu.
Biri soru sorunca elimden geldiğince soru soran arkadaşa link vererek yol göstermeye çalıştığım zamanda pirim yapmaya çalışmakla suçlandım. Düşüncem bilgi paylaşıldıkca çoğalır güzelleşir. Kimseyi suçlamak düşüncesi ile yazmıyorum. Ancak forumda gözlemlediğim genel durum tespitidir. Selamlarımla.

Şöyle anlatayım; o söz ettiğiniz olaydan haberim var. Size prim yapmakla suçlayan beyfendi madem öyle ise; onca mesaja ve posta rağmen cevap verirdi çünkü burda herkes birim maliyetle yüksek imkan arayışı içinde. Tüm bu forum maceram esnasında; C++, Phyton ve Visual Basic(.net içinde windows form) bilgilerimi check edip kendim çözüm bulmaya çalıştım lakin bunun için daha farklı cihazlar ve programlar gerekiyormuş. Fransa bu konuda bir dosya gönderdi lakin o bile olmadı öyle diyim.

Bu kullanılan Media Nav ve Media Nav Evo arasında donanım ve işlemci olarak hiçbir fark yok çok ufak nüans farkları mevcut. Hatta; bose ses sistemine tam uyumlu olarak gelen evo; sırf tüketiciler kullanmasın diye kilitlenip micom test menüsünden açılabilir şekilde gönderiyorlar. Ve inanın çöp cihazlar, bunları bir araca takmak bir ayıp, bunların tamiri ve programlama konusunda renonun acizliği ayrı bir ayıp. Hangi tarafından tutsan elinde kalır bir mevzu.

Media nav 1 kullandığım zamanlar; connect diag tool hatalarını, saatin 12 den başlamalarını ve kendini kapamama gibi bir dolu sorunu çözüp içinden çıktım,onun için benim elimde 14 gb lık Media Nav 1 ve Media Nav Evo program arşivi var. Yakında bunları paylaşarak bu sitede herkese yardımcı olmaya çalışacağım. Sizin de yardımlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim FBS kardeş.

Ve son olarak; eğer nasip olursa sene sonunda Opel Insignia Turbo veya Mercedes C180 AMG gibi bir araç alıp reno defterini kapatacağım.....

uurcan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
lgu içindeki dosyaları çıkarttım, dboot ile harita dosyalarını elle kopyala yapıştır olarak attım. sıkıntısız olarak çalıştı, ayrıca ek olarak harita içerisinde trafik ışıkları ve radarlar gözükmekte :) cihazda sıfırlanma falan olmadı, kayıtlı adreslerim hala duruyor.

Esvara24

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
emeğinize sağlık .Sorunsuz bir şekilde kuruldu.2018/10 oldu.Yükleyen arkadaşlar usb seçiyo birde usb gb büyük olursa problemsiz oluyo

DeRe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar güncel harita yok mu? 2019 Q1 veya Q2

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar güncel harita yok mu? 2019 Q1 veya Q2
Varmış ama bilen yok... İnternetten çok aradım bizim kurulum dosyalarına katıp paylaşmak için ama bulamadım. Yani bu harita dosyalarının kaynağı neresi bir bilen olsa...

HTC EVO 3D X515m cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DeRe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Varmış ama bilen yok... İnternetten çok aradım bizim kurulum dosyalarına katıp paylaşmak için ama bulamadım. Yani bu harita dosyalarının kaynağı neresi bir bilen olsa...

HTC EVO 3D X515m cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Elinde olanlar var ama paylaşmayacaklarmış...

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elinde olanlar var ama paylaşmayacaklarmış...

Araçla birlikte satin alınanan orijinal harita için güncelleme soruyorsanız o şekilde olmuyor malesef. Her hafiza karti aracın sasesine tanimli. Siz başka bir aracın hafiza kartini alıp taksaniz bile calismiyor. Ama 3. Parti navigasyonlar için soruyorsaniz elinde olan arkadaşlar paylasimini yapacaklardir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

delist

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar media nav 1 4.1 sürümü yüklü dboot dosyalarını ve harita atabilicek biri varsa çok minettar olurum e posta sam.kemal@hotmail.com