Clio 4 de rüzgar sesi sorunu

AST

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence satmak çözüm değilm yasal yollardan hakkınızı arayın bende de 2013 lıcon var rüzgar sesi çok alıyor.detaylı bilgi için 05386334846

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Umarım mahkeme ile çözüme ulaşırsınız.Mercedes gibi kurumsal firmada müşterisinin sıkıntısını giderememiş ve adam golf sopasıyla tozunu almıştı arabanın.Sıfır arabada sorun çıkması insanı araçtan soğutuyor açıkçası.Bence servislerin elden geçmesi lazım.Denetim,eğitim bunlarda gözden geçirilmeli.Rlink mail ayarını yapamamışlardı mesela sağolsun patron kendisi halletti.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ilinsor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kusura bakmayiniz sadece paylasim yaptim ve belgelerle konustum ben.verdigim paranin karşiligini istedim sadece yetkililerden.ne bir eksik ne bir fazla.yurdum insanini sadece sözüm meclisten disari cahil yerlerine koymalarini hazmedemiyorum.2012 den beri kronik olan bir sorunu kurumsal bir firma neden düzeltmez.bu sorunu kendileri cok iyi bilir ve kabul ederler.bu durumda bile ben yazilarimda marka kötülemesi yapmadim.sadece olani tüm belgesi ile sizinle paylaştim.benim yerime kendinizi koyun ve daha 15 günlük bir araca bu kadar parca degistikten sonra ve giden zaman giden aracsız kalma ve test icin harcanan yakıt parası bunlar hep benden gitti.ben cok meraklı degilim işimi gücümü bırakıp servis servis dolaşmayı.hatta 1 gün icierisende benle oynar gibi 2 servis arası mekik dokudum.hepsi bu tskler ilginize.sonnn..
Benim yazdiklarimin sizinle uzaktan yakindan alakasi yok anlatamamisim demek ki, cok da sorun degil. Peki.

Bu arada zahmet edip de cevap yazmayın bence zira okumayacagim muhtemelen... çünkü geçmişte pek çok bilgi edindiğim bu forumu böyle bir fonksiyonu kalmaması sebebi ile bir daha ziyaret etmeyi düşünmüyorum. Son bir ayda polemikten başka bir şey okuduğumu hatırlamıyorum görünen o ki bir şeyin değişeceği yok
Iş hayatı zaten sinir stres buna burayı da eklemek saçma

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kusura bakmayiniz sadece paylasim yaptim ve belgelerle konustum ben.verdigim paranin karşiligini istedim sadece yetkililerden.ne bir eksik ne bir fazla.yurdum insanini sadece sözüm meclisten disari cahil yerlerine koymalarini hazmedemiyorum.2012 den beri kronik olan bir sorunu kurumsal bir firma neden düzeltmez.bu sorunu kendileri cok iyi bilir ve kabul ederler.bu durumda bile ben yazilarimda marka kötülemesi yapmadim.sadece olani tüm belgesi ile sizinle paylaştim.benim yerime kendinizi koyun ve daha 15 günlük bir araca bu kadar parca degistikten sonra ve giden zaman giden aracsız kalma ve test icin harcanan yakıt parası bunlar hep benden gitti.ben cok meraklı degilim işimi gücümü bırakıp servis servis dolaşmayı.hatta 1 gün icierisende benle oynar gibi 2 servis arası mekik dokudum.hepsi bu tskler ilginize.sonnn..

benim gu nluk maasim 200-300 tl civari. 2000 tl ucuz diye aldigim arac icin on kere c u martesimi zehir etmek mantıklı değil. allah sabir versin. umarim kisa zamanda cozum bulursunuz

AST

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdiden hayırlı olsun derim fakat clio 4 lerin her modelinde %80 ne varan araçlarda rüzgar sesi vardır. benimde aracımda rüzgar sesi var mahkemelik olduk bilir kişi tarafından test edildi ve sonuç olarak fabrikasyon gizli ayıplı mal olduğu tespit edildi.gerekli işlemler yapılmaktadır bilgilerinize.. ve servis sistemleri değiştirmişler aynı şikayetden ötürü 3. servis kaydı raporu vermiyorlarmış.bu ilerde mahkeme aşamasında sorun teşkil etmektedir. Renualt yetkili servisler araçlarda bulunan rüzgar sesini %80 araçlarda olduğunu kabul etmektedirler iyi düşünerek hareket etmekte fayda var .........................

Moderatörün son düzenlenenleri:

erkan2559

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rüzgar sesi yan kelebek camlarından dediler onu kestik.ama yine içeri girmesede bir uğultu var.kaportaya çarpan rüzgar sesi diyorlar ama bence kapı veya ön cam fitilleriyle ilgili bir sorun var.

yilmazcalisir1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün kocaelinden gelirken yol bana zindan oldu rüzgar sesinden illahlah ettim artık 100 km hız birde yaptigimiz

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hknylmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayda 1 sefer serviste izolasyon yaptık diyorlar 15 gün sonra yine aynı. Birde her servis farklı işlem yapıyor. Birisi çıtanın altına sünger çekiyor, diğer fitilin altına, öteki fitilin yanına, bıktırdılar artık. Şimdide fitiller ek yerlerinden açılmaya başlamış dediler garantiden fitiller değişecek diyorlar. 1 yılda kapı fitilleri açılmaya başlıyorsa garantiden sonra yandık demektir. İnsanın en çok zoruna gidende o kadar para veriyoruz, bazı servis çalışanlarının ukalaca yaklaşımları ve saçma sapan bahaneleri insanı kahrediyor.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kaçınızda akıllı telefon var? sanırsam%99umuzda vardır, indirin arkadaşlar DB ölçer bir applikasyon ölçün bakim sürekli şikayet ettiğimiz Clio4 ler 100de 130da kaç DB ses üretiyor? sonra rakiple kıyaslayın bakim sonra ne diyeceksiniz.

arkadaşlar benim şahsi aracım F30 bmw vede muhtemelen piyasadaki en dır dır eden en pimpirikli tiplerden biriyim evet rüzgar sesi var ama sizler öyle aktarıyorsunuzki gören araç cabrio sanacak :)

bence abartılabilmek anca bu kadar olabilirdi hani son noktada şu an.dediğim gibi ne siz ne ben haklı çıkmayalım bırakın bilim bırakın alet ırdavat bize sonuçları bildirsin ben yaptım sizede yapmanızı tavsiye ederim alın DB ölçer binin Corsa,Punto,İ20,Poloya bakın bakim Clio4 hakketden abartıldığı kadar sesliymiymiş.

100le gidememek fln bunlar sadece komik geliyor, yılda 60bin yapıyorum aynı araçla, 3üncü clio4üm yolda benim şirket aracı olarak vede 150-160km hızla Mersin Gaziantep yaptığım oluyor gitgel 600km

görende Bentleyden indik sanacak.

solidgrind

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu rüzgar sesi konusunda benim anlamadığım noktalar var arkadaşlar. Aracımda 100 km üstü hızlarda evet aynanın ordan bir rüzgar sesi geliyor. Şimdi şikayet edilen ses bu mudur, yoksa bunun dışında çok daha rahatsız edici, daha önceki konularda da okuduğum ıslık sesine benzer bir ses midir? Yani üst sınıflarda araçları olanlar aracıma bindiğinde, yüksek hıza çıkınca diyorum "işte bizim araba da böyle yüksek hızda içeri çok ses alıyor" diye. Onlar da bana "bence normal bu ses" diyorlar. Ha o zaman diyorum ki bu normal. Zaten beni bu denli rahatsız etse, ben de sizler gibi servis yolunu tutarım. Bunu aracın bir kusuru olmaktan ziyade yalıtım eksikliği ve malzeme kalitesi gibi etkenlere bağlıyorum. Nitekim Clio aracımızın sınıfı bellidir ve aynı sınıftaki ve fiyattaki araçlarla mukayese mantıklı olur. 2006 model Golf araçta bundan daha çok ses alıyorduk.

Ama başta da dediğim gibi, araçlarımızdaki sesler farklı seviyelerde mi, yoksa aynı sese farklı tepki mi veriyoruz, orası bir muamma. :soru