Clio 4 kumandadan ayna ve cam kapatma uygulaması

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tebrik ederim. çok iyi iş çıkarmışsınız. elinize sağlık. Sanırım Manisa da ikamet ediyorsunuz. Keşke Ankarada olsaydınız. Bende de 2007 makyajlı kasa scenic 1.5 privilege var. aracımda katlanır ayna var. bende scenic 2 form sitesin de tamda bu işlem için yardım istemiştim '' Scenic katlanır ayna rfc.reklam.gif

Arkadaşlar herkese merhaba , malumunuz 2.kasa scenic araçlarımızın çoğunda katlanır ayna özelliği var. fakat çalışma prensibi tuhaf. Şöyle ki katlanır ayna butonunu katlama pozisyonunu aldığımızda şoför kapısını açınca aynalar açılıyor. arabadan inip kapıyı kapatınca aynalar tekrar kapanıyor. buraya kadar gayet güzel. Ama araca binip sürmek istediğimizde aynalar kapıyı çekince tekrar kapanıyor. Laguna III kasa lar da ise aracı kapatınca aynalar kapanıyor. Araca binildiğinde aynalar herhangi bir düğmeye basmadan/çevirmeden açılıyor. Ki mantıklı olan ve bence kullanışlı olanda bu. Sorum ise bu katlanır aynaları Laguna daki gibi nasıl yapabiliriz. Elektronik bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Bir arkadaş şöyle fikir verdi. Sol ön kapı merkezi kilitten alınan 2 kablo katlanır ayna düğmesinin katlama kumandası veren soketlerine ( sanırım faz kısmı oluyormuş ) bağlanıp. katlama enerjisi veren kablolarda kesilip boşa çıkarılınca istediğimiz işi görür diyor. Elektronik ten ve elektronik terim bilgim hiç yok ama kulağa mantıklı geldi. Sonuçta anahtar karttaki kapama düğmesine basınca merkezi kilit enerjilenerek nasıl kapıları kilitliyorsa aynı şekilde aynaları da kapatır ve karttan açma düğmesine basınca merkezi kilit kapıları açıyorsa aynaları da açar diye düşünüyoruz. Bu işlem için sol ön kapı iç pandizot sökülmesi yeterli ki bu işlem basit. 15-20 dk iş. Bu işlem elektronik bilgim olmadığı halde mantıklı geldi. Sizce bu işlem ile istediğim özellik elde edilir mi Olur ise nasıl bişey yapmalıyız. bir resim ve kâğıt üzerine hangi kablo nereye bağlanacak şeklinde elektronik özürlü biri olarak anlayacağımız bir şekilde belgelendirilebilinirse çok memnun olurum.? veya başka nasıl şey yapılabilir. Bu işem hakkında bilğisi olan arkadaşım var ise bu bilğiyi paylaşırsa çok ama çok memnun olurum. saygılar . ''
ama clio 4 aracından bizim aracın farkı bizim araçlarda eller serbest kart sistemi yok. bunun yerine karttaki kapatma düğmesine 2 defa hızlıca basıldığında açık olan kapı cam v.s hepsini kapatıyor. SCENİC 2 araca nasıl bir çalışma yapabiliriz. ? yardımcı olursanız çok sevinirim.​

dreamondata

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 kez kapatma tuşuna bastığınızda camları kapatan modülden çıkış alınıp bir modül ilavesi ile aynalar katlanabilir kontaktan bi hat ilavesi yapılıp kontağı açtığınızda aynalar açılır.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli kardeşim bide ben şu elektronikten anlasam. Senin uzmanlık alan olduğundan kesin yapacağına eminim de ben bunu yapamam. yani iki kez basıldığında camları kapatan modül nerededir ? sanırım sol ön kapı içinde olsa gerek. ve modül ilavesi nasıl yapılır? kontaktan aynaya hat nasıl çekilir. Keşke Manisa da bir scenic arkadaş'a bu işlemi yapıp resimleyebilsenizde bizde değerli bilgilerinden faydalanabilsek.

vedatwinter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Çok beğendim bende yaptırmak istiyorum kim yapıyor bu işi acaba?

celal_1433

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeş nerede yaptırdın ve toplam kaça maal oldu birde sadece sol tarafı yaptırmışsınız sanırım sağ tarafıda yaptıra bilirmiyiz şimdiden teşekkürler

narkozz456

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fiyat olarak gayet uygun. Çok güzel olmuş. Ne yazık ki benim araçta aynalar kapanmıyor. 12 modellerde hepsi öyle sanırım.

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok güzel bir uygulama olmuş. inceleme içinde teşekkürler. bana maliyeti demişsiniz özel bir indirim filan mı uygulandı? yoksa hani sizde sektörde olduğunuzdan daha ucuza parça mı alabiliyorsunuz?

GökhanD

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeş çok güzl de, 35 liraya dört cam için otomatik cam kaldırma modülü var, denedin yada düşündün mü? Ben aldım ama henüz vakit bulup takamadım. Denediğimde eğer çalışmazsa senin yöntemi deneyeceğim. Yok çalışırsa... :)

AEE41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Harıka paylasım tskler