Clio 4 Siyah jant hakkında..

daghan--d.e.k.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi kesinlikle o rengi yap bende ayni rengi yaptim kendi aracima zaten orjinal rsnault sport rengi o gunmetal degil o gunmetal biraz daha koyu..

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi boyama fikri süper mat da olsa olur parlak olsa da olur bence mat daha mı iyi durur ne :D

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
abi boyama fikri süper mat da olsa olur parlak olsa da olur bence mat daha mı iyi durur ne :D

Orjinali gibi olur inşallah, parlak veya mat konusunda orjinal takıntısı olan biri olduğum için orjinali parlak ise sanırım parlak olacaktır.

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi biliyorsun yeni aldığım araçta siyah jant var ilk gün çok çelişkide kaldım acaba fil dişi modelimi seçmeliyim diye fakat daha sonra teselli oldum siyah jant şu an clio 4 araçlarda tek tük daha doğrusu ben trafikte ben hiç görmedim.

kesinlikle boyama işine girme çünki ben jantı inceledim kalın bir tabaka siyah var ve mat değil bildiğimiz piano siyahı.

yani dışarıda bu işe girmen bana göre pek mantıklı değil abi bu işin ehli yine yetkili bayii.

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Abi biliyorsun yeni aldığım araçta siyah jant var ilk gün çok çelişkide kaldım acaba fil dişi modelimi seçmeliyim diye fakat daha sonra teselli oldum siyah jant şu an clio 4 araçlarda tek tük daha doğrusu ben trafikte ben hiç görmedim.

kesinlikle boyama işine girme çünki ben jantı inceledim kalın bir tabaka siyah var ve mat değil bildiğimiz piano siyahı.

yani dışarıda bu işe girmen bana göre pek mantıklı değil abi bu işin ehli yine yetkili bayii.

Boya konusunda usta arkadaşım olduğundan çok kaygılarım yok, siyah jantın fabika yada üretici firma tarafından üretim işlemlerine tabi tutarak fırında boya ile yapıldığı gerçeğinden yola çıkarak, onların uyguladıkları yöntem ve malzemeyi kullanırsak, orjinali gibi ve dayanıklı olacağı kanısındayım.. Hatta bu jantın üretimi konusunda bilgisi olan arkadaşlarımız varsa, benimle paylaşmasını rica edeceğim.

SLC

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orjinal metalik grisi bence aşırı güzel
Ellenceksede ille gunmetale komple boyatılabilir

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Orjinal metalik grisi bence aşırı güzel
Ellenceksede ille gunmetale komple boyatılabilir

Bu renk konusunda önerileri olanlar var. Aklımın bir köşesinde duruyor, ilgi ve yorum için teşekkürler. Boyama işi önümüzdeki haftasonu gerçekleşecek Allah kısmet eder ise o zamana kadar düşüneceğim. Öncelik jantın orjinali gibi boyama yöntemi konusunda bilgi verilerini toplamak..

SLC

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet Aykut hocam maksat gönle göze biraz daha hitap etsin ;
Lakin renaultun bu jantıda parçalı bulutlu bir yeri boyalı bir yeri boyasız şekilde ben yakıştıramıyorum
Bird jantta siyah renk kesinlikle jantın hatlarını göstermiyor hatta boyut bile ufakmış gibi duruyor
Lastik siyah jant siyah olunca tamamen işin içinden çıkılmaz hal alıyor
Beyaz arabada örnek olması açısından beyaz araba + gun metal jant renginin uyumu hakkında en azından kıssadan bir görüş oluştursun diye 3 resim koyuyorum

CenKeRS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
- bence direk gunmetal yapın hiç düşünmeden önceki aracımın 4 jantını evde ben boyadım toplam maliyet 60 lira :)
siyah janttan uzak durun bakımı zor. şuanki aracımda siyah jant var her yıkamadan önce jant fırçası ile fırçalıyorum yıkadıktan sonra tek tek siliyorum leke kalmasın diye :)

Sami Demirpaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio'da siyah jantları bulacağım diye gezmediğim bayi kalmadı.

Jantlar parlak siyah, kenar çerçeveleri cizgileri olan bir gri.

Ben daha önce jantlarımı boyatmıştım çok memnun kalmıştım. Koyu füme yapmıştım sizin araçta'da güzel olabilir ama kapıdaki çıtalar arka plakalığın etrafı piano black olduğundan ben olsam siyah yaptırırdım.

Örnek olması açısından jantlarını boyattığım aracımın resmi aşağıda.

539589_10150967491579160_1524538440_n_zpsb433f443.jpg