Clionuzun En Sevdiğiniz ve Sevmediğiniz Yönleri Nelerdir?

caner4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar selamlar bende bir aylık clio cuyum :D 2001 model 1.4 rxt 16V . artılarını şöyle sayabilirim. bir kere acaip az yakıyor. 137 lira gaz koydum toplamda. 740 km yaptım daha da gidiyo bitmedi gaz . şehir içinde seni üzmüyor. cayır cayır her yere dalıyor. :) ama eksilerini sayacak olursam ben yol tutuş hakkında iyi şeyler söyleyemiyeceğim yada vw bora'dan inip clio ya bindiğim için bana yeterli gelmiyor olabilir. ben koltuklarda pek rahat edemedim. acaip rahatsız koltuklar. fakat iç dizaynı iyi. ben öle ahım şahım bakımlı bir araç almadım ama hiç ses felan duymadım öle tak tuk küt pat ses yok bnde allaha şükür. :D bnm hoşuma gitmeyen bir de jant kapaklarının olması . alaşımlı jant koyaylarmış daha iyi olurmuş :D bazı modellerinde var ama bana saç jant denkgeldi. her nolursa olsun inanılmaz tasarruflu bir araç bu yönü herşeyiyle sevdiriyor arabayı..

civilge

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ekonomik yakıtı, arka camlarının fabrika çıkışlı koyu olması ve özellikle direksiyonun hafifliği sevdiğim özellikleri, sevmediğim değilde sanki debriyaj biraz yukarıda kavrıyor, serviste ayarı yapılabiliyor galiba ama kullandıkça da alışmaya başladım ilk aldığımda baya bir zorlanmıştım bir de iç dizaynında ufak rötuşlarla şekil yapılabilirmiş; cam açma tuşlarının ışıklı olması vs. gibi.

caps

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ekonomik yakıtı, arka camlarının fabrika çıkışlı koyu olması ve özellikle direksiyonun hafifliği sevdiğim özellikleri, sevmediğim değilde sanki debriyaj biraz yukarıda kavrıyor, serviste ayarı yapılabiliyor galiba ama kullandıkça da alışmaya başladım ilk aldığımda baya bir zorlanmıştım bir de iç dizaynında ufak rötuşlarla şekil yapılabilirmiş; cam açma tuşlarının ışıklı olması vs. gibi.
evet debriyaj serviste ayarlanabiliyor bendede yukarıda kavrıyordu serviste hallettiler

Kubica

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
5 gün oldu alalı 1.2 16V expression 2009 model melengiç kırmızısı. İnternet de bir çok yorum okudum alırken ama hiç birine aldırmadım Biraz da Renault a sağdık biri oldğum için olabilir. Yok gitmiyor yok tıkanıyor bende öyle bir şey yok 170 Km h rahat çıkabiliyorum sorunsuz. Sevdiğim yönü çok kısacası yol tutuşu harika kumandalar muhteşem elinizin altın da. Bu sınıf bir araç için her şeyi karşıladığını düşünüyorum.[h=1][/h]

bdl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok severek aldığım 4x4 aracımı, sadece benzinli olduğu ve tüketiminin beni zorlaması sebebiyle sattım.
2012 clio 1,5 dci grandtour night&day aldım.
bu aracımı da beğenerek kullanıyorum.
özellikle yakıt tüketimi konusunda 1,5 dci motorların methini duymuştum.
ben şehir içinde 20 kuruş yakıyorum.
benzinli bir araçtan sonra bu değer oldukça iyi..

Exotiq

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yol Tutuşuna diyicek lafım yok ani manevralarda seri hareket imkanı sağlıyor
Direksiyonda gelen ses beni delirtiyordu ama sorun halloldu

bnmde direksiyon gıcır gıcır ediyor bunun sorunu rot ayarı mı istiyor yoksa baska bişey mi?

caner4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet direksiyon biraz sert bnmkide ayar istiyor..

Sercannn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benım ıcın suan test aşamasında daha 3 ay oldu E5 90 Hp motorunu kullanalı 75 lerını kullandım sırkette calıstıgım sure boyunca onlardan cok cok ıyı performans bakımından tatmınkar yakıt cok cok ıyı yol tutusu konusunda sıkıntısı var yalnız clıoların...

caner4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet yol tutuşu konusunda ben de şikayetçiyim. koltuklar da sarmıyo insanı savruluyosun içerde..

EREN34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Artilari
Koltuklari
Yol Tutusu
Performansi
Gorunusu
Yakit tuketimi
Vergi sigorta bedava kivaminda

Eksileri
Klima olmayisi