Edc sorunu ve ekrandaki msj

bülent55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba 2012 model 135000 km edc şanzıman aracım yaklaşık 10 gündür  hergün 1 veya 2 defa 2. vitesle kalkış yapıyor. manuel veya otomatikte farketmiyor. aynı yani enson olarakta 2 gün önce ekranda msj vites kutusunu kontrol ettirin. oldu acaba debriyajdamı sorun var yoksa güncellemeylemi ilgili ama galiba servis yolu göründü bize. başına böyle bir sıkıntı gelen arkadaşlar varsa aydınlatırsa sevinirim

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
güncelleme yaptırmadıysanız yaptırın çünkü bu tarz durumlar ekseriyette ondan kaynaklı oluyor.

azalin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aküye baktırmanızı tavsiye ederim. elektronik şanzuman oldugundan bitk akülerde düşük akımdan kaynaklanan benzzer sorunlar yaşadım.

tosunpasha26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güncelleme ile alakası yok. Ben yaptırdım güncelleme ama benim de aracım arkadaşın dediği gibi birkaç kez 2. Viteste kalkma eğilimi göstetiyor. Çok kafaya takmıyorum sorun çözülüyor;)

Notbeş ile gönderildi.

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Azalinin dediği gibi bence de önce aküyü kontrol ettirin. Daha önce buna benzer sorun yaşayan birinden de sorunun akünün eskimesinden kaynaklandığını ve yenilenince düzeldiğini duymuştum. Sonuçtan haberdar ederseniz seviniriz.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende akü diyorum..

okan2223

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm bejim aracta 4,vitesten yukari cikmiyo arac 4 vitesmi

bülent55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar aküden sıkıntım yok zayıfolduğunu sanmıyorum ama ölçtürecem inşallah aküdendir. 1 haftadır otomatikte kullanıyorum. sorun yok güncelleme yaptırmadım

Nadirr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2012 model dizel otomatik 107bin km de aracimi 4 ay once aldim. ilk kontagi actgimda vites kutusu hararet uyarisi sonra vites kutusnu kontrol ettirin uyarisi veriyor. Bu esnada motordan catir cutur sesler geliyor 15-20 saniye sonra bu uyarilar gecyor. Araci calstrp vites gecslerinde flan bi sorun yasamdan kullaniyorum. Cok uyarmislardi reno otomatige girme diye simdi 2bin tl ile 6 bin Tl arasnda bi suprizin beni bekledgni soyluyorlar yarin servise gidip kaderimle yuzlescem Not: 3 gun once 72 amper yeni aku aldim bi umut belki gecer diye ama olmadi :( :( :(