Elektrikli katlanır ayna problemi.

logan39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
akşam ilk işim aynayı dinlemek olucak :) umarım çok büyük bi sıkıntı yoktur :D
:D çok büyük 1 sıkıntı olacağını düşünmüyorum dişli atlatması yerinden çıkma gibi bir durum söz konusu olabilir iyi bir elektrik ustası bu işi kolayca halledebilir siz aynadan motor sesi geliyormu onu dinleyin ondan sonra burda bizimle paylaşın ona görede fikir üretelim ;) ayrıca denemenizde fayda olabilir sorunlu olan aynayı elinizle kapatın aşağı yukarı bastırarak daha sonra elinizle kapalı şekilde tutun ve düğmeden açıp kapayın belki o şekilde mekanizma yerien tekrar oturabilir bunu aynayı elinizle açıptada deneyin bir ihtimal televizyon konusu gibi vur tepesine düzelsin :D

Son düzenleme:

M3T0

Metin GÖKDELİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:D çok büyük 1 sıkıntı olacağını düşünmüyorum dişli atlatması yerinden çıkma gibi bir durum söz konusu olabilir iyi bir elektrik ustası bu işi kolayca halledebilir siz aynadan motor sesi geliyormu onu dinleyin ondan sonra burda bizimle paylaşın ona görede fikir üretelim ;) ayrıca denemenizde fayda olabilir sorunlu olan aynayı elinizle kapatın aşağı yukarı bastırarak daha sonra elinizle kapalı şekilde tutun ve düğmeden açıp kapayın belki o şekilde mekanizma yerien tekrar oturabilir bunu aynayı elinizle açıptada deneyin bir ihtimal televizyon konusu gibi vur tepesine düzelsin :D

İstanbula gelir gelmez ilk işim aynayı dinlemek oldu ve sizlerle paylaşıyorum :) içeriden açma ve kapamaya çalıştım tekrar, sorunlu olan aynadan herhangi bi ses gelmiyor motor sesi , takırtı tukurtu hiç bir ses gelmiyor. Anlaşılan açma kapama motoru arızalı. Elektrikçinin yolu görünmüşken ve aynada problem varken kumandadan ayna açma kapama işlemini de yaptırayım diyorum. :)

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
bu kadar narin mi o aynalar, ben her zaman kapatırım aynaları ama ayda 2-3 defa açılmış buluyorum iyi ki yokmuş diyeyim o zaman. birkaç kere görmüştüm öğrenci kızlar kaşına gözüne bakmak için açıyordu ya da ufaklıklar oyun olsun diye.

M3T0

Metin GÖKDELİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu kadar narin mi o aynalar, ben her zaman kapatırım aynaları ama ayda 2-3 defa açılmış buluyorum iyi ki yokmuş diyeyim o zaman. birkaç kere görmüştüm öğrenci kızlar kaşına gözüne bakmak için açıyordu ya da ufaklıklar oyun olsun diye.

açıkcası bilmiyorum :) bana hep narin gelmiştir, şimdi günahını aldık mahalledeki çocukların ama belki elektronik bi arızadan dolayıda bozulmuş olabilir. :D ama kapalı bıraktığım aynayı açık gördüm.

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ellel kapanıp açılabiliyor yani öylemi bende cesaret edemedim elimde kalır diye :)
Bende cesaret edememiştimde kavga eden iki velet açık aynaya çarpınca ayna ters döndü sonra elimle düzelttim aynen çalışmaya devam etti :)

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
açıkcası bilmiyorum :) bana hep narin gelmiştir, şimdi günahını aldık mahalledeki çocukların ama belki elektronik bi arızadan dolayıda bozulmuş olabilir. :D ama kapalı bıraktığım aynayı açık gördüm.

ben sadece kendi gördüklerimi dedim, belki rüzgar açmıştır diyelim sizinkini :D çocuklar bilmeden yapınca sinirlenmiyorum, yetişkinlerin bile bile yaptıklarına katlanamıyorum:D

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar daha önce ki arabamın aynaları katlanabilir özelliğe sahipti. Ben elle kapatıp açıyordum. Zaten tık diye bir oturma noktaları var. Oraya oturttuktan sonra gerisi mesele değil anlayacağınız. Hatta bir ara yanlış elektrik bağlantısından kaynaklanan aynaların birisi dışa birisi içe katlanıyordu o zaman bile bir şey olmamıştı.hehe

velituncez

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim ogrenciler hep aciyorlar. Ogretmenin aynasini kapatmislar diye. Bu zamana kadar hic sikinti olmadi. Tak diye (sanki birseyin icine oturuyor gibi) ses geliyor.

M3T0

Metin GÖKDELİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben sadece kendi gördüklerimi dedim, belki rüzgar açmıştır diyelim sizinkini :D çocuklar bilmeden yapınca sinirlenmiyorum, yetişkinlerin bile bile yaptıklarına katlanamıyorum:D

ben onlara yetişmemiş yetişkinler diyorum :D