Elektrikli katlanır ayna problemi.

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün benim de başıma benzer bir olay geldi. Elektrikli aynalarım problem oluşturmaya başladı. Yolcu aynam otomatik kapanmıyor hiç bir şekilde. Sürücü aynam otomatik kapanıyor ancak kontağı açtığımda açılmıyor. İçerideki düğmelere basıyorum açmaya çalışıyor içindeki motor ses yapıyor ancak açılma oalyı gerçekleşmiyor. İçinden de ses geliyor duyuyorum ancak birşeye takılmış gibi devam etmiyor aynalar.

Bugün yıkattım aracı onunla alakalı olabilir mi? Su kaçma vs gibi. Ya da ne önerirsiniz tamir için?

fatli58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:D Kesinlikle mümkün kapı kilidi otomatiklerinden ilave kablo baÄŸlantısı çekilerek bu iÅŸlemin yapıldığını biliyorum elektrikten anlayan 1 usta yarım saatte bu iÅŸlemi yapabilir kurcalayınca bizde yapabiliriz :D

Hocam merhaba,
o dediğiniz iş için kablo vs. çekmeye zannımca gerek yok, renault ya geçeli daha 1 ay oldu, bu araçları çok bilmiyorum ama bundan önceki aracım jettaydı ve bahsettiğiniz olayları vag isimli kablo ile bilgisayara programını kurunca kendimiz kodlarla yapıyorduk, örnek; ilgili alana 90 yazınca, kumandadan merkezi kilit açılınca ayna açılıyordu, 95 girince motor çalışınca ayna açılıyordu, muhtemelen bu araçlarda öyledir ama dediğim gibi henüz birşeyini bilmiyorum...

pilot.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu gün tavsiye üzerine bi elektrikciye daha gittim ve adam bi reno yetkili servisinin elektrikcilerinden olduğunu söyledi. Aynaların kumandayla açılıp kapanmasının mümkün olduğunu fakat aracın beynine zarar vereceğini söyledi. Direk beyine zarar! Böyle bişey mümkün mü acaba benim tahminim sadece bi yerden kablo çekicek ve biticek olarak görüyordum ama beyine zarar verir demesi açıkcası düşündürdü. Sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz ve tecrübeleriniz önemli benim için gerçekten beyne zarar gibi bişey söz konusumu ?

https://www.youtube.com/watch?v=eha7DQrFPIY

pilot.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu konu daha öncede gündeme gelmişti bu formda olacak videodaki benim aracım sıkıntısız calışıyor cam kaldırma modülü ve role ile oluyor tabi bununla ugraşacak elektrikcı bulman lazım

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2015 fluence in orijinalinin markası ne olabilir bilginiz var mı?
Sağ dikiz aynası almak istesek servis dışında nereden temin etmeliyim? Ne önerirsiniz arkadaşlar

tagotr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün benim de başıma benzer bir olay geldi. Elektrikli aynalarım problem oluşturmaya başladı. Yolcu aynam otomatik kapanmıyor hiç bir şekilde. Sürücü aynam otomatik kapanıyor ancak kontağı açtığımda açılmıyor. İçerideki düğmelere basıyorum açmaya çalışıyor içindeki motor ses yapıyor ancak açılma oalyı gerçekleşmiyor. İçinden de ses geliyor duyuyorum ancak birşeye takılmış gibi devam etmiyor aynalar.

Bugün yıkattım aracı onunla alakalı olabilir mi? Su kaçma vs gibi. Ya da ne önerirsiniz tamir için?

Aynı problem aracımı yıkattıktan sonra bende de meydana geldi. Sorunu nasıl çözdüğünüz konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı problem aracımı yıkattıktan sonra bende de meydana geldi. Sorunu nasıl çözdüğünüz konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Soyle hocam. Elektrikcime gittik once icerden kapagini çıkarttıp 4-5tane alyen anahtari ile aynayi soktuk. Sonra arka taraftaki kapagini sokup motor aksamina baktik. Yaglama noktalari var belirli yerlerde.buralara wd40 tarzı farkli seyler sıkıp ileri geri elimzle oynadık. Böylece heryere erişmesini sağladık ve taktik. Zor birsey degil. Zaten arscin butun aksamlari basit aletlerle sokulebiliyor.

tagotr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Soyle hocam. Elektrikcime gittik once icerden kapagini çıkarttıp 4-5tane alyen anahtari ile aynayi soktuk. Sonra arka taraftaki kapagini sokup motor aksamina baktik. Yaglama noktalari var belirli yerlerde.buralara wd40 tarzı farkli seyler sıkıp ileri geri elimzle oynadık. Böylece heryere erişmesini sağladık ve taktik. Zor birsey degil. Zaten arscin butun aksamlari basit aletlerle sokulebiliyor.

Yardımınız için çok teşekkürler.