Elektrikli katlanır ayna problemi.

M3T0

Metin GÖKDELİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar daha önce ki arabamın aynaları katlanabilir özelliğe sahipti. Ben elle kapatıp açıyordum. Zaten tık diye bir oturma noktaları var. Oraya oturttuktan sonra gerisi mesele değil anlayacağınız. Hatta bir ara yanlış elektrik bağlantısından kaynaklanan aynaların birisi dışa birisi içe katlanıyordu o zaman bile bir şey olmamıştı.hehe

Ben çok denedim aynayı sağa sola, hatta yukarı aşağı bile zorladım :) ama hiç bi şekilde oturma sesi gelmedi.

M3T0

Metin GÖKDELİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim ogrenciler hep aciyorlar. Ogretmenin aynasini kapatmislar diye. Bu zamana kadar hic sikinti olmadi. Tak diye (sanki birseyin icine oturuyor gibi) ses geliyor.

Anılarım depreşti :) Ben ettiklerimi mi çekiyorum acaba :D:D

logan39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbula gelir gelmez ilk işim aynayı dinlemek oldu ve sizlerle paylaşıyorum :) içeriden açma ve kapamaya çalıştım tekrar, sorunlu olan aynadan herhangi bi ses gelmiyor motor sesi , takırtı tukurtu hiç bir ses gelmiyor. Anlaşılan açma kapama motoru arızalı. Elektrikçinin yolu görünmüşken ve aynada problem varken kumandadan ayna açma kapama işlemini de yaptırayım diyorum. :)
:D elektrikçiye göstermekte fayda var belki içerden otomatik ayna motorunun kablosu soketi kopmuş olabilir oksitlenme yapmış olabilir yada sigorta tarzı birşey varsa o atmış olabilir yani ayna moturunun kesin bozuk olduğuna kanaat getirmeden yenisini almayın iyice kurcalatın düzelme ihtimali varsa düzelir yoksa zaten çöpe gider :D sahibinden.com da çıkma kapanan aynalar vardı oraya bakarak yada çıkmacıları gezerek arayarak işinize yarayacak olan aynayı çok uygun fiyatlara elde edebilirsiniz ancak benim içimde bi umut var elektrikçi birkaç basit işlemle bu problemi çözecek gibi geliyor bana hadi hayırlısı diyelim artık inşallah sorununuz yeni aynaya gerek kalmadan çözülür :D

logan39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbula gelir gelmez ilk işim aynayı dinlemek oldu ve sizlerle paylaşıyorum :) içeriden açma ve kapamaya çalıştım tekrar, sorunlu olan aynadan herhangi bi ses gelmiyor motor sesi , takırtı tukurtu hiç bir ses gelmiyor. Anlaşılan açma kapama motoru arızalı. Elektrikçinin yolu görünmüşken ve aynada problem varken kumandadan ayna açma kapama işlemini de yaptırayım diyorum. :)
:D ha bu arada ayna açma işlemini yaptıran arkadaşıma sordum tam hatırlamıyorum 3 sene oldu ancak kontaktan aldı güç devresini ve yalnış hatırlamıyorsam teyp bağlantısından aldı usta dedi yani aracın teybi ne zaman çalışmaya başlarsa açılır ayna mekanizmasınıda o zaman tetikliyor dedi ki bu kontak açılınca yada araç çalışınca oluyor aynada o zaman açılıyormuş buda aklınızda bir fikir olsun bu şekil yapabilme imkanı varsa bu şekilde yaptırabilirsiniz :D

M3T0

Metin GÖKDELİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:D ha bu arada ayna açma işlemini yaptıran arkadaşıma sordum tam hatırlamıyorum 3 sene oldu ancak kontaktan aldı güç devresini ve yalnış hatırlamıyorsam teyp bağlantısından aldı usta dedi yani aracın teybi ne zaman çalışmaya başlarsa açılır ayna mekanizmasınıda o zaman tetikliyor dedi ki bu kontak açılınca yada araç çalışınca oluyor aynada o zaman açılıyormuş buda aklınızda bir fikir olsun bu şekil yapabilme imkanı varsa bu şekilde yaptırabilirsiniz :D

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Bana da öyle geliyor ufak bi elektrik problemi gibi bakalım elektrikci ne dicek :D
Aslında benim kumanda dan ayna kapama kastım, kapıları kapatma tuşuna nasıl iki kere bastığımızda camlar kapanıyorsa aynalarında o şekilde kapanması gibi :)

logan39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Bana da öyle geliyor ufak bi elektrik problemi gibi bakalım elektrikci ne dicek :D
Aslında benim kumanda dan ayna kapama kastım, kapıları kapatma tuşuna nasıl iki kere bastığımızda camlar kapanıyorsa aynalarında o şekilde kapanması gibi :)
:D rica ederiz yardımcı olabilirsek ne mutlu ancak sizin aynalarınız zaten o şekil değilmi kumandaya 2 kez kilitlemeye bastığınızda camlarla birlikte aynalarda kapanması lazım sadece içerdenmi kapanıyor aynalarınız

M3T0

Metin GÖKDELİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:D rica ederiz yardımcı olabilirsek ne mutlu ancak sizin aynalarınız zaten o şekil değilmi kumandaya 2 kez kilitlemeye bastığınızda camlarla birlikte aynalarda kapanması lazım sadece içerdenmi kapanıyor aynalarınız

Yok öyle değil camlar kapanıyor ama aynalar kapanmıyordu.

logan39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok öyle değil camlar kapanıyor ama aynalar kapanmıyordu.
Nasıl yani aynalar sadece içerden butondanmı kapanıyor camlar kapanırken aynalar kapanmıyor yani çok tuhaf ne anladık o işten :D siz onlarıda cam otomatiğine bağlattırın kapıları kitlediğinizde aynalarda kapansın açtığınızda açılsın

M3T0

Metin GÖKDELİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nasıl yani aynalar sadece içerden butondanmı kapanıyor camlar kapanırken aynalar kapanmıyor yani çok tuhaf ne anladık o işten :D siz onlarıda cam otomatiğine bağlattırın kapıları kitlediğinizde aynalarda kapansın açtığınızda açılsın

Evet aynen öyle yaptırmak istiyorum. :)

logan39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet aynen öyle yaptırmak istiyorum. :)
:D bu bahsettiğiniz sistemi biraz kurcalayarak siz dahi yapabilirsiniz ancak teknik anlamda yeterli ölçüde tecrübeniz yoksa sisteme zarar vermemek açısından bir elektrik ustasına gösterip durumu anlatmakta fayda var çok basit 1 işlem ancak olduğu zaman çok kullanışlı ve dikkat çekici olacaktır şimdiden merakla bekliyoruz :D