Elektrikli katlanır ayna problemi.

M3T0

Metin GÖKDELİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:D bu bahsettiğiniz sistemi biraz kurcalayarak siz dahi yapabilirsiniz ancak teknik anlamda yeterli ölçüde tecrübeniz yoksa sisteme zarar vermemek açısından bir elektrik ustasına gösterip durumu anlatmakta fayda var çok basit 1 işlem ancak olduğu zaman çok kullanışlı ve dikkat çekici olacaktır şimdiden merakla bekliyoruz :D

Evde piriz, musluk contası değiştirmişliğim var ama o konuda tecrübeli olduğum söylenmez. :D Ayna işlemi finallerimden sonra halledicem inşallah, şehir dışında olduğumdan ilgilenemiyorum MTN ile :))

logan39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evde piriz, musluk contası değiştirmişliğim var ama o konuda tecrübeli olduğum söylenmez. :D Ayna işlemi finallerimden sonra halledicem inşallah, şehir dışında olduğumdan ilgilenemiyorum MTN ile :))
:D :D :D :D kesinlikle piriz musluk conta değiştirmek gibi değil ama en azından el yatkınlığınız var bu tip konulara sizde kurcalayabilirsiniz ufaktan ;)

M3T0

Metin GÖKDELİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abilerim, kardeşlerim sonunda elektrikli katlanır ayna problemim çıkma ayna bulup değiştirerek hallolmuştur. Fakat Pendik sanayide aynaları kumandayla kontrol etme hayalimi gerçekleştirecek bi elektrik ustası bulamadım. :)

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abilerim, kardeşlerim sonunda elektrikli katlanır ayna problemim çıkma ayna bulup değiştirerek hallolmuştur. Fakat Pendik sanayide aynaları kumandayla kontrol etme hayalimi gerçekleştirecek bi elektrik ustası bulamadım. :)
hadi bakalım geçmiş olsun

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

geçmiş olsun bu gidişle bulursunuz ustayıda :eyv

M3T0

Metin GÖKDELİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler hala araştırmaktayım, bi modülden bahsettiler alıp kendinde bağlayabilirsin dediler ama sadece bi söylenti :)

M3T0

Metin GÖKDELİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu gün tavsiye üzerine bi elektrikciye daha gittim ve adam bi reno yetkili servisinin elektrikcilerinden olduğunu söyledi. Aynaların kumandayla açılıp kapanmasının mümkün olduğunu fakat aracın beynine zarar vereceğini söyledi. Direk beyine zarar! Böyle bişey mümkün mü acaba benim tahminim sadece bi yerden kablo çekicek ve biticek olarak görüyordum ama beyine zarar verir demesi açıkcası düşündürdü. Sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz ve tecrübeleriniz önemli benim için gerçekten beyne zarar gibi bişey söz konusumu ?

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu gün tavsiye üzerine bi elektrikciye daha gittim ve adam bi reno yetkili servisinin elektrikcilerinden olduğunu söyledi. Aynaların kumandayla açılıp kapanmasının mümkün olduğunu fakat aracın beynine zarar vereceğini söyledi. Direk beyine zarar! Böyle bişey mümkün mü acaba benim tahminim sadece bi yerden kablo çekicek ve biticek olarak görüyordum ama beyine zarar verir demesi açıkcası düşündürdü. Sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz ve tecrübeleriniz önemli benim için gerçekten beyne zarar gibi bişey söz konusumu ?
tekniken yapılması gereken: bi tane tetikleyici modülü ayna hattına çekecekler, tabi bu modülün ayrı bi kumandası olmalı.Siz her tuşa bastığınızda modül ayna kapatma devresini tetikleyecek ve aynalar kapanıp açılacak.Olay bu, yapımı bu kadar kolay değil tabi ki ancak mantığı bu şekil

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Boşuna elektrikçilik yapmış,aracın beyni ile ne alakası var?Elektrik aynı zamanda elektronik bilgiyede sahip olmak gerek yapmak için

Eray3460

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayna olayı bendede var ama benimki biraz tuhaf kısım veya gölgede birşey yok açılıp kapanıyor ama gunese maruz kalinca sağ ayna kapalı iken acilmiyor motoru devre dışı kalıyor ne hikmetse biraz sogudugunda aktif hale geliyor böyle bir olayla karşılaşan varmı