Fluence - Clip cihazı mı satın alsak ?

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Cihazi ankarada elden almistim.mini bluetootht beyaz olandi.hatta internetten bulup elden almistim.almaya arabayla gittim eleman benim aracimda cihazi deneyip baglayip kendi telefonundaki programdan gontermisti.sonra ben program kendi telime yuklemistim.bi kac cesit cihaz var yok usbli bilgisayara baglamak icin yok wifili yok bluetootlu vs.tavsiye ederim .

Yakın zamanda alıp bakacağım merak ettim. Sizdeki Bluetooth lu olandanmı ?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Piyasadaki elm327 isimle satılan cihazların 2.0 versiyonlu olanları v1.5 olanlara göre bağlantı problemi yaşıyor.Her ikisi e elimde mevcuttu.Eski aracımda 2 tane v1.5 kullandım sorunsuz bağlanabiliyordum.Ancak v2.0 2 farklı cihazla da eski aracımda problem yaşadım.Bu arada v1.5 talisman a bağlanmıyor.Hiçbir değer okuyamadım.

AŞiKaR

Reşit Karataş , 2013 Fluence dCi,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba
Malumunuz yetklisi servislerde araca cihaz bağlatıp bir işlem yaptırmak için servis personeli ile ya kanka olacaksınız. Yada ciddi bir arızanız olacak.
Aksesuar donanımı açtırmak veya uygun mu kontrol ettirmek içinse hiçi vakitleri olmuyor.
Halbuki özellikle EDC şanzımanlı araçların her bakımda mutlaka debriyaj kavrama mesafesinin öğretilmesi gerekli. Volvo aynı tip şanzımanı kullanıyor ve her servise giren araca mutlaka uygulanıyormuş ve debriyaj yıllarca sorunsuz çalışıyor. ( Arkadaşımda V70 Volvo) var.
Hal böyle olunca oturdum internetten araştırma yaptım. Clip cihazı piyasada 750TL ile 1200 TL arası satılıyor. Yakınlarda eşimde bir sandero stepway otomatik almayı düşünüyorum. Kendi aracım 2016 icon Fluence EDC
Buradan sonrası servislik yapan profesyonel arkadaşlara soru: Piyasada bulabileceğim Clip cihazı tüm fonksiyonlara ulaşabiliyor mu? Tavsiye edermisiniz?

Konuya Açıklık Getirmek İstedim Clip Cihazını Alsanız Bile Servislerdeki Gibi Detaylı Kullanamıyorsunuz Arıza Kodlarını Silebilirsiniz Ama Ayar Filan Veremezsiniz...

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim aracımda şu anda immobilizer ışığı yanıp kalıyor. göstergede kısa devre var ve gaza yüklenince enjektör ışığı yanıyor. sizce alsam bunları silip arıza verdiğinde bağlanıp hangi arıza verdiğini görebilirmiyim sizce ?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Obd2 kullanan biri olarak söylüyorum [emoji846] her arızayı silmez kontak açık iken arızayı silersin çalışınca gene yanar . Bazı arızaları siler sorun devam etmiyorsa arıza ışığı yanmaz

Rahat72

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanırım profesyoneller fikir vermek istemiyor.

Rahat72

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Konuya Açıklık Getirmek İstedim Clip Cihazını Alsanız Bile Servislerdeki Gibi Detaylı Kullanamıyorsunuz Arıza Kodlarını Silebilirsiniz Ama Ayar Filan Veremezsiniz...

Deneyim var mı? Daha yetkili servis dışına gitmemiş birisi olarak soruyorum bu soruyu.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clip cihazi mi satin alsak ?

Anlamadigim araciniz 2016 fluence, cokmu sorun isigi yakiyorda bu cihazi almak istiyorsunuz ? Arac garantili degil mi ? Yada ne gibi islemler yapilabiliyorki. Gizli ozellik vs desende yok diye biliyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

matchmaker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlla ana servis sart degilki özel renault servislerine giderseniz yardimci olurlar.

özel servisler kavrama noktasının tanıtımı gibi yazılımsal işleri yapıyolar mı?

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
özel servisler kavrama noktasının tanıtımı gibi yazılımsal işleri yapıyolar mı?

Edc tamiri vs yapabiliyorlarsa tanitimida yaparlar sanirim. Bende kadjar var edc kavramaya bi bakin dedigimde obd ye takariz yazilim geldiyse bakilir demislerdi serviste. Surekli bakilabiliyormu ?