Fluence - Clip cihazı mı satın alsak ?

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ariza isigini sondurmek tabiki arizayi gidermek anlamina gelmiyor.bu nedenle elm 327 nin en cok ise yaradigi durumlar yanlislikla veya ara sira yanan ariza idigi sondurmek.bu da genelde lpg kaynakli yanan ariza isiklarinda olur o2 sensoru lpg verilerine uygun degildir boylece ariza isigi yakar.ya da buji kablonuz anlik kacirmistir ilgili silindir atesleme hatasi verir ariza isigi yakar.iste bu gibi ara sira tekrarlanan durumlarda isik sondurmek icin 30 tl vermeye hayli hayli deger 2 paket cigara parasi sonucta.hem es dostunuzda da kullanip sevaba girersiniz.

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ariza silmek çok onenli deil belki ama. Mesela bir ariza veriyor. Ama bir sürü arizada vermis daha önce. Hepsini silip tamir etmek istediginiz arizayi cikarinca takip etmek açısından guzel parca.

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AŞiKaR

Reşit Karataş , 2013 Fluence dCi,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Deneyim var mı? Daha yetkili servis dışına gitmemiş birisi olarak soruyorum bu soruyu.
Deneyim Var Bir Arkadaşımda Var Clip Cihazı. Ama Şu Var Özel Servisler Var Renaulttan Ayrılma Onlar Ayar Filan Yapabiliyor Benim Ustam Öyle İdi Özellik Açıp Kapatabiliyor...

Rahat72

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Deneyim Var Bir Arkadaşımda Var Clip Cihazı. Ama Şu Var Özel Servisler Var Renaulttan Ayrılma Onlar Ayar Filan Yapabiliyor Benim Ustam Öyle İdi Özellik Açıp Kapatabiliyor...
Ben Volvo Penta yetkili servisiyim işimiz gereği kendi motorlarımıza ilişkin donanım ve program kullanıyorum. Ancak Clip cihazı hiç kullananımı hakkında bilgim yok. Aracımdan memnunun arıza ışığım yok. fonksiyonlarının açılması işi için iki defa yetkili servise gittim yoğunuz vs vs vs diyerek yolladılar bu işçin randevu talebimi bile ciddiye almadı Renser servistekiler. Zaten ondan sonra oradaki clip cihazı kullanan kişi ile konuştum. İnanın benim kalfam ondan defalarca fazla teknik bilgiye sahip. Canım sıkıldı dedim alayım şundan bir tane, kendi işimi görürüm hemde eşe dosta faydamız dokunur dedim. Zaten önümüzdeki yıl da bir tane master Van almayı planlıyorum. Budur yani konu. Bu arada bu yazışmama resmi yada özel servislik yapan sanırım hiç kimse bir yorumda bulunmuyor. Çok ilginç

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bundan 6 sene once Van'da 94 model mercedes s320 aracimin ariza isigini sondurmek icin sanayiye gittim cihaz 1 kiside vardi adamin her tarafi kalkmisti yok cihaz 2000 tl imus felan falan 50 tl vereyim sondur dedim yooohhh dedi iyi kalsin dedim.sonra internetten bulup analog olarak ariza okuma ve sondurme cihazini kendim yaptim ve defalarca okuyup sondurme islemi yaptim .cihazin maliyeti ise 10 tl ya var ya yoktu.
Demem o ki ama ha namerte muhtac olmayasin sonra kendilerini bulunmaz hint kumasi sanarlar.sen de boyle millete yol gosterince bazilarinin isine gelmeyebilir.malesef sanayilerde "Bir is yapayim, bu is beni ugrastirmasin, 10 dk sursün butun gun baska seyle ugraşmayim ve o 10 dklik isten 1 günluk yevmiyemi cikarayim." anlayisi almis gitmis.haline sukreden yok herkes kusa surede milleti sömurup koseyi doneyim derdinde.millet koca gün capa kurek sallar 80 tl ye bunlar 5 dk ariza isigi gidermeye 80 tl yi begenmezler.Ellbette maliyeti var ariza cihazinin ama bunu fazlasiyla cikardigini herkes de biliyor.hic bir esnaf ta kusura bakmasin vergi sigorta öduyoruzun arkasina siginmasin.herkes kendi vicdanina bakarsa minimum vergi odeyebilmek icin nasil taklalar attigini gorebilir.
Kimseye bakmayin imkaniniz varsa alin cihazi gitsin hani atasözu var ya kasaba minnet etcegime...

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bundan 6 sene once Van'da 94 model mercedes s320 aracimin ariza isigini sondurmek icin sanayiye gittim cihaz 1 kiside vardi adamin her tarafi kalkmisti yok cihaz 2000 tl imus felan falan 50 tl vereyim sondur dedim yooohhh dedi iyi kalsin dedim.sonra internetten bulup analog olarak ariza okuma ve sondurme cihazini kendim yaptim ve defalarca okuyup sondurme islemi yaptim .cihazin maliyeti ise 10 tl ya var ya yoktu.
Demem o ki ama ha namerte muhtac olmayasin sonra kendilerini bulunmaz hint kumasi sanarlar.sen de boyle millete yol gosterince bazilarinin isine gelmeyebilir.malesef sanayilerde "Bir is yapayim, bu is beni ugrastirmasin, 10 dk sursün butun gun baska seyle ugraÅŸmayim ve o 10 dklik isten 1 günluk yevmiyemi cikarayim." anlayisi almis gitmis.haline sukreden yok herkes kusa surede milleti sömurup koseyi doneyim derdinde.millet koca gün capa kurek sallar 80 tl ye bunlar 5 dk ariza isigi gidermeye 80 tl yi begenmezler.Ellbette maliyeti var ariza cihazinin ama bunu fazlasiyla cikardigini herkes de biliyor.hic bir esnaf ta kusura bakmasin vergi sigorta öduyoruzun arkasina siginmasin.herkes kendi vicdanina bakarsa minimum vergi odeyebilmek icin nasil taklalar attigini gorebilir.
Kimseye bakmayin imkaniniz varsa alin cihazi gitsin hani atasözu var ya kasaba minnet etcegime...

kesinlikle katılıyorum...
sanayide çıkarlık, ustalık super para var..
kendi kaldırmıyoya arabayı...gücün yetmiyo kriko..
gücün yetmiyo havalı tabanca...

benim tüm sülalemi sanayici yapacam..okutmayacam :D

Rahat72

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar
Araç çok olunca servisler başa çıkamıyor hemen her sektörde olduğu gibi kalifiye eleman hizmet sektöründe en büyük yokluk. Hal böyle oluncada gerek servisler kalitesiz az yetişmiş elemana gerek sanayi tayfası az yetişmiş vasat elemanla doluyor. Özellikle elektronik konusu ise daha da sorunlu bundan dolayı clip cihazı konusunu gündeme taşıdım. Maalesef servislik hizmeti veren hiç bir arkadaşın yorum ve tavsiyede bulunmaması da üzücü.

erkanby

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar
Araç çok olunca servisler başa çıkamıyor hemen her sektörde olduğu gibi kalifiye eleman hizmet sektöründe en büyük yokluk. Hal böyle oluncada gerek servisler kalitesiz az yetişmiş elemana gerek sanayi tayfası az yetişmiş vasat elemanla doluyor. Özellikle elektronik konusu ise daha da sorunlu bundan dolayı clip cihazı konusunu gündeme taşıdım. Maalesef servislik hizmeti veren hiç bir arkadaşın yorum ve tavsiyede bulunmaması da üzücü.

Üstad var mı bir gelişme? Siz veya bir başkası edinmiş mi cihazdan?

AtlasOTO

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba
Malumunuz yetklisi servislerde araca cihaz bağlatıp bir işlem yaptırmak için servis personeli ile ya kanka olacaksınız. Yada ciddi bir arızanız olacak.
Aksesuar donanımı açtırmak veya uygun mu kontrol ettirmek içinse hiçi vakitleri olmuyor.
Halbuki özellikle EDC şanzımanlı araçların her bakımda mutlaka debriyaj kavrama mesafesinin öğretilmesi gerekli. Volvo aynı tip şanzımanı kullanıyor ve her servise giren araca mutlaka uygulanıyormuş ve debriyaj yıllarca sorunsuz çalışıyor. ( Arkadaşımda V70 Volvo) var.
Hal böyle olunca oturdum internetten araştırma yaptım. Clip cihazı piyasada 750TL ile 1200 TL arası satılıyor. Yakınlarda eşimde bir sandero stepway otomatik almayı düşünüyorum. Kendi aracım 2016 icon Fluence EDC
Buradan sonrası servislik yapan profesyonel arkadaşlara soru: Piyasada bulabileceğim Clip cihazı tüm fonksiyonlara ulaşabiliyor mu? Tavsiye edermisiniz?
Merhabalar ben bursa küçük sanayide özel servis elektirik teknisyeniyim bizde peugeot citroen ve renault marka araçların bakımı onarımı ve arıza tespiti yapılır şimdi gelelim konumuza clip cihazı sizin bildiginizden biraz daha pahalıdır peugeot citroen cihazı yaklaşık fiyatı 2000 tl gibidir cilp de 4000 tl clip renault ve dacia marka araçların tüm fonksiyonlarına ulaşa bilmesine rağmen sizin onu kullanmanız oldukça güçtür menüsü oldukça karışık bir cihazdır kesinlik le profesyonel yardım almanız gerekmekte hele hele şanzıman öğretmesi yapmak için mutlaka bu işin ehli birinin yapması gerekir cihaz olsa bile her tamirci bunu yapamaz uğraşırken daha kötü bir durum ile karşı karşıya kalirsiniz diğer bir konu da her bakım yapıldığında şanzıman öğretmenine gerek yoktur gerekli olduğu zamanlar
Arac kaza yaptı ise (mutlaka yapılmalı)
Kalkışlarda titreme kayma veya vuruntu var ise (mutlaka yatırılmalı)
Şanzıman yağı değişti ise ( hemen değil 500km sonra isteğe bağlı )
Bunların dışındaki durumlarda sakın acemi birine elletmeyin veya şanzımana kendiniz müdahale etmeyin
Clip yerine sizin kullanabilmeniz için menüsü daha kolay bir cihaz önere bilirim
(Launch) bu cihaz ile her markaya
Arıza tespiti yapabilir
Enjektör kodlaması yapabilir
Şanzuman kodlaması yapabilir
Birkaç özellik açıp kapatabilir
Aracın nerede ise bütün parametrelererini görebilirsiniz elm24 cihazına göre çok daha profesyonel bir cihazdır uygulamayı telefonunuza yükleyebilirsiniz fiyatı yaklaşık olarak 800 900 çivarinda daha ucuza da temin edile bilir yinede siz siz olun şanzımana müdahele etmeyin illa edecekseniz mutlaka profesyonel birinden yardım alın

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu güzel bilgilendirme için çok teşekkürler, gayet güzel ve çok açıklayıcı olmuş. Bazı konularda bilgi almak için size nasıl ulaşabiliriz acaba, benim sormak istediğim birkaç soru olacak