Fluence - Clip cihazı mı satın alsak ?

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
daha önce buna benzer bir sorunda arıza motor beyninde çıkmış tı önce orjinal bir egr taktik sorun çözülmedi sonrada tesisatı kontrol ettik yine bir problem yok tu tesisatı pitopin cihazı ile test ettik yine problem yoktu sonra motor beynini açınca entegre nin yanık olduğunu gördük tamir edip taktık yine problem devam etti eski söküp yeni olanı takınca düzeldi yani hem motor beyni hem egr arızalı idi egr zamanla bozulan birşey değil aslında ama yine de belli bir kullanım ömrü var mesela 200000 km gibi tabi bu bülten ile yayınlanır fakat bunlara ülkemizde ki ekonomik koşullardan dolayı pek kimse riyayet etmez

sizin aracınızda dpf tıkalı değil siz kontrolünü sağlamış sınız ama yine de bunun benzeri bir hata ile karşılaşıyor olmanız a da 15 16 gün aralıklar ile zannediyorum jenerasyon yaptığı zaman ile aynı aralığa tekamül ediyor gibi görünüyor programsal bir hata da olabilir
aracı 0 km mi aldınız acaba önceki sahibi yazılım falan yapmış olabilirim muhakkak aracı görmek incelmek gerek tecrübeli hic bir usta aracın kesin arızası şudur demez bilir ki bir ihtimal daha olabilir o yüzden kimse kesin bu diye cevap veremez bende diyemem bunu imal eden mühendis bile diyemez mutlaka aracı detaylı incelemeler ve denemeler bittikten sonra abi senin ağrızan bu diyebilirler

sm-a510f cihazımdan tapatalk kullanılarak gönderildi
araci 2. El olarak aldim 116bin km de idi ben aldiğimda, şuan 133bin kmde. şimdi daha iyi tatmin olabiliyorum cevaplarinizdan dediğiniz gibi sorun egr olabilir fakat sonuç değişmeyecektir motor beyninde bi entegre yaniği olasiliği daha yüksek ,size bu noktada katiliyorum ben ankarada ikamet ediyorum, sizin yeriniz nerededir yada ankarada var mi bildiğiniz bu konu ile alakali çözüm sağlayabilecek?

AtlasOTO

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi ben Bursa da ikamet ediyorum yanlış anlaşılmasın diye çalıştığım servisin adını bile yazmadım oğlumun adi Atlas o yüzden Atlas oto diye yazdım gerçekte çalıştığım servisin ismi başka yine Bursa da ama Ankara da benden çok daha iyi ve tecrübeli Ustalar olduğu kanatindeyim burdaki daha önce Ankarada calisan elektonik ci arkadaşlara sorup size yarın birkaç adres verebilirim

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi ben Bursa da ikamet ediyorum yanlış anlaşılmasın diye çalıştığım servisin adını bile yazmadım oğlumun adi Atlas o yüzden Atlas oto diye yazdım gerçekte çalıştığım servisin ismi başka yine Bursa da ama Ankara da benden çok daha iyi ve tecrübeli Ustalar olduğu kanatindeyim burdaki daha önce Ankarada calisan elektonik ci arkadaşlara sorup size yarın birkaç adres verebilirim

Sevinirim üstad, senden haber bekliyorum hatta ustalarla görüştüğünde benim olayıda bi anlatırsan çok sevinirim

AtlasOTO

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi anka diye bir dükkan varmış ostim de şaşmazda biryer daha söyledi ama aklıma gelmiyor şu an 3 dükkan varmış tabi baya olmuş bu abiler bu konularda iyi imiş bilgine

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi anka diye bir dükkan varmış ostim de şaşmazda biryer daha söyledi ama aklıma gelmiyor şu an 3 dükkan varmış tabi baya olmuş bu abiler bu konularda iyi imiş bilgine

bana tam isimlerini söyleyebilirsen daha iyi olur bu şekilde bulamam, googleda arattırdığımda da çıkmıyor!?

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
http://www.otoanka.com buradan bahsediyor olabilir

makilli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar ben bursa küçük sanayide özel servis elektirik teknisyeniyim bizde peugeot citroen ve renault marka araçların bakımı onarımı ve arıza tespiti yapılır şimdi gelelim konumuza clip cihazı sizin bildiginizden biraz daha pahalıdır peugeot citroen cihazı yaklaşık fiyatı 2000 tl gibidir cilp de 4000 tl clip renault ve dacia marka araçların tüm fonksiyonlarına ulaşa bilmesine rağmen sizin onu kullanmanız oldukça güçtür menüsü oldukça karışık bir cihazdır kesinlik le profesyonel yardım almanız gerekmekte hele hele şanzıman öğretmesi yapmak için mutlaka bu işin ehli birinin yapması gerekir cihaz olsa bile her tamirci bunu yapamaz uğraşırken daha kötü bir durum ile karşı karşıya kalirsiniz diğer bir konu da her bakım yapıldığında şanzıman öğretmenine gerek yoktur gerekli olduğu zamanlar
Arac kaza yaptı ise (mutlaka yapılmalı)
Kalkışlarda titreme kayma veya vuruntu var ise (mutlaka yatırılmalı)
Şanzıman yağı değişti ise ( hemen değil 500km sonra isteğe bağlı )
Bunların dışındaki durumlarda sakın acemi birine elletmeyin veya şanzımana kendiniz müdahale etmeyin
Clip yerine sizin kullanabilmeniz için menüsü daha kolay bir cihaz önere bilirim
(Launch) bu cihaz ile her markaya
Arıza tespiti yapabilir
Enjektör kodlaması yapabilir
Şanzuman kodlaması yapabilir
Birkaç özellik açıp kapatabilir
Aracın nerede ise bütün parametrelererini görebilirsiniz elm24 cihazına göre çok daha profesyonel bir cihazdır uygulamayı telefonunuza yükleyebilirsiniz fiyatı yaklaşık olarak 800 900 çivarinda daha ucuza da temin edile bilir yinede siz siz olun şanzımana müdahele etmeyin illa edecekseniz mutlaka profesyonel birinden yardım alın

Konu biraz eskide kalmış ama olsun. Ben de bu clip cihazının yapabildiklerinin bütün beyinleri okuyabilen ELM cihazıyla yapılabileceğini düşünüyorum. Benim buradaki amacım şanzıman kalibrasyonunu kendim yapabilmek. Bildiğiniz üzere bu kalibrasyon yapılınca vitesdeki 1den 2ye geçerken oluşan vuruntu kayboluyor ancak 1-2 ay sonra tekrar nüksediyor. Her seferinde de hem servise gitmek için zaman ve para harcanıyor. Clip cihazının kullandığı programın adı nedir? Bu programı temin edebilirsen ELM cihazı ile şanzımana bağlanabileceğimi düşünüyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş