Fluence Trim Sesi Kesme Calismalari 1

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sakız bant da çok işe yarıyor tavsiye ederim.ben de bi takıntılı manyak benmiyim diyordum.yolda giderken teybi kısıp yan koltukta oturan eşime ;" neren tıkırdıyo senin bi ses geliyor?" deyip " çantamın sapı!" cevabına müteakip yakında insanları yalıtmaya başlayacağımı zannediyorum.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aykut bey 2ye ayirip icini mi dolduracagiz ve yine nasil birlestirecegiz geri..sizin konunuzdu evet sanirim kusura bakmayin o kadar forum gezdim ki animsayamadim bu forum oldugunu..tekrar bir tarif ederseniz tazelemis oluruz..ya da direkt kendi konunuzdan ilgili tarifi buraya yazar misiniz rica etsem..
Tansel hocam yarin sorarsaniz bize de haber edin..
Aykut bey bu businnes siperligi takinca bu derdimize care oluyor mu gercekten..? Denenmis ve kanitlanmis bir calisma midir bu dediginiz?

Aşağıdaki 2 konuma bakın. Çok önceden çözmuştüm. Tamamen kurtulmak istiyorsanız business modellerindeki siperlikten alın.yumuşak dokusu olmayan sert malzeme.ses bu yumuşak dokunun yapışyırma malzemesi ve perçinlerden geliyor. Perçinleri parcalayıp sıcak silikon ve ya akılli vida ile sabitleyebilirsiniz. Yalıtım malzemesinin açıkta kalan kısmıda sabitlemeniz gerek.buna ulaşmak icin perçinlerim sökülmesi gerekmekte.

http://www.renaultfanclub.com/megane...-yalitimi.html

http://www.renaultfanclub.com/renaul...e-citirti.html

jQadyj.jpg
[/URL][/IMG]
2ERpJN.jpg
[/URL][/IMG]

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugun tekrar siperligi sokup 1 -2 km yol yaptim ve ses gelmedi...sadece kadranda citirti vardi..kadranin sag ve sol iki yanindaki bosluga dolgu malzemesi koyup kadranin boslugunu doldurdum..
Daha sonra siperligin tum tirnaklarini faber castl sakiz bant ile aykut beyin yaptigi gibi izole ettim..ilaveten tirnaklarin girdigi bir iki yere de bant uyguladim ve siperligi yerlestirdim..siperlik tam oturdu ona eminim bosluk falan kalmadi davul gibi oldu vurdugumda hic cizirti tikirti yok..
Daha sonra tekrar teste ciktim..%90oraninda ses kesildi..cok az derinden bir titresim geliyor..kaputun icinden sanki..orda aku kapagi ve sigorta kapagi var yarin onlari da sakiz bantliyacagim tirnaklarini..
Ayrica CRC SLIKON SPREY alip kapi fitillerini ve komple on gogsu bir guzel besledim..sonuctan simdilik memnunum..
Aykut bey siperligi parcalamayi goze alamadim,ilerde dogrudan bu businnes siperlik alirsam o zaman parcalayacagim..Tesekkur ediyorum ilginize..

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yani su derinden gelen bir zırılti var..boyle bas sesi gibi hoparlor patlar da bof bof ses gelir ya aynen oyle...bu ses siperlikten gelmiyor ona eminim..nerden geliyor bulamiyorum bir turlu..her yerin gicirtisi citirtisi gecti fakat bunu bulamadim..

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yani su derinden gelen bir zırılti var..boyle bas sesi gibi hoparlor patlar da bof bof ses gelir ya aynen oyle...bu ses siperlikten gelmiyor ona eminim..nerden geliyor bulamiyorum bir turlu..her yerin gicirtisi citirtisi gecti fakat bunu bulamadim..
Kapı döşemelerinden geliyor olabilir

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir de alttan eğilip göğüslüğün iç kısmını elle tıklayın evlere şenlik tıkırdayacak o kadar şey var ki benim parke taşlı yollarda sesin çoğu o içlerden geliyordu hallettim çok şükür.

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir de alttan eğilip göğüslüğün iç kısmını elle tıklayın evlere şenlik tıkırdayacak o kadar şey var ki benim parke taşlı yollarda sesin çoğu o içlerden geliyordu hallettim çok şükür.
Kardes bu bahsettigim ses tikirtidan ziyade boguk bir bas sesi gibi sanki..ama dediginiz yere de bakacagim kim bilir belki de ordadir care.. kim nerden ses duyuyorsa yazalim :)

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün aracı kadrana varana kadar soktum. Benim ses kadrandan geliyor onu anladım en azından siperlikte artık ses yapacak bi yer kalmadı. Kadran sert mika plastik kaplaması ve koruma camide öyle. Sıcak ve sogukta inanılmaz esniyor ve kadranin oturdugu alanın da her yeri sert. İnan’ın cildiracagim artık veya siperlik kadran allah ne verdiyse parçalayacağım. O Allah’ın cezası ses öyle bi ses ki arabada müzikten başka bi şey duyulmazken bu illet ziril ziril beynime isliyor. Ne müzik ne de başka bi şey sesi bastıramıyor. İnceden inceden geliyor. Ya bunu kıracımın ya da buna alışacağım ama kirmam daha yüksek bi ihtimal.

Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayın.

iMessage : tanseler@me.com
Twitter : @tanseler

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün aracı kadrana varana kadar soktum. Benim ses kadrandan geliyor onu anladım en azından siperlikte artık ses yapacak bi yer kalmadı. Kadran sert mika plastik kaplaması ve koruma camide öyle. Sıcak ve sogukta inanılmaz esniyor ve kadranin oturdugu alanın da her yeri sert. İnan’ın cildiracagim artık veya siperlik kadran allah ne verdiyse parçalayacağım. O Allah’ın cezası ses öyle bi ses ki arabada müzikten başka bi şey duyulmazken bu illet ziril ziril beynime isliyor. Ne müzik ne de başka bi şey sesi bastıramıyor. İnceden inceden geliyor. Ya bunu kıracımın ya da buna alışacağım ama kirmam daha yüksek bi ihtimal.

Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayın.

iMessage : tanseler@me.com
Twitter : @tanseler

Kadranda zırıltı olacağını sanmıyorum. Daha çok çıtırtı olur. Onunda çözümü kolay.siz siperliği sökün aracı öyle kullanın. Ses geliyorsa kadranı sökün öyle kullanın. Bakalım hangisinde kesilecek ?