Hangi Clio 4 Sahibi siniz? ve Arabalarınızla İlgili Fikirleriniz?

Hangi Clio 4 Sahibi siniz?

• Clio 4 1.2 Turbo EDC 90 bg Otomatik-2016

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    355

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Soldan gelen se için 3 kez servise gittim (İnanlar)yapılan uygulamalar ile belki %10-20 arası bir ses azaldı ama tamamen bitiremiyorlar bir türlü de olmuyor.
güvenliği tehdit edecek birşey olmasında yeter bilader. yalnız ben Şükürkü böyle sorunlar yaşamadım ama bende yalıtım yaptırcam. ilk öyle servise bakıma gittim hatta özellikle gözümün içine bakarak sordu herhangib başka bir sorun varmı diye yok ama ses rüzgar sesi dışında dedim. bu sefer gidicem , rüzgar sesini, yalıtım kapı fitillerine ,direksiyon hafif sola çeker gibi onu , birde arada yağ atıyor görmediğim tümsek kasisden hızlı geçince damla damla oluyor. soğutma suyunu antifrizi turuncu mu kırmızı mavi neyse pahalısından koydurcam , fren balata ve filtrelere baktırcam.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şahsen hem düz vites 1.5dci 90hp SS iconum vardı şimdide clio 4 icon 90hp edc'ye biniyorum.

şahsi fikrim konfor ve keyif için edc

performans,yakıt ve problemsiz olması ve sıkıntı anında tamirinin ucuz olmasından dolayı (düz vites baskı balata 750tl, edc için 5700 fiyat verdiler)

edc'den biraz performansı seven biri olarak çok memnun değilim,sıkıntısı içinde 3 servise gidildi çözümde bulunamadı ama şehir içi kullanımdada yormuyor ve rahat.

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şahsen hem düz vites 1.5dci 90hp SS iconum vardı şimdide clio 4 icon 90hp edc'ye biniyorum.

şahsi fikrim konfor ve keyif için edc

performans,yakıt ve problemsiz olması ve sıkıntı anında tamirinin ucuz olmasından dolayı (düz vites baskı balata 750tl, edc için 5700 fiyat verdiler)

edc'den biraz performansı seven biri olarak çok memnun değilim,sıkıntısı içinde 3 servise gidildi çözümde bulunamadı ama şehir içi kullanımdada yormuyor ve rahat.
Seninde dediğin gibi tamamen konfor ... trafikte vites küçült büyüt işleminden dolayı çok pratik ama düz vitesi geçenlerde kıymetini ben birkez daha anladım hızlanma açısından :)

sedattozak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabanın ilk bakımı 1 yıl sonramı ?

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabanın ilk bakımı 1 yıl sonramı ?

farklı modelleri bilmiyorum ama 1.5 dci için her 20binkmde yada 1 senede bir hangisi daha erken dolarsa.muhtemelen diğer versiyonlar içinde aynısı geçerlidir.

GökhanD

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Normalde bakım 20000 km'de. Ama 10000 km'de hiç yoktan yağ ve filtresini değiştirmek gerekli bence.

haydangeliphuyagidenyolcu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım siyah 2014 icon 1.5 dci 90hp manuel. Artıları
-araç en dolu paketi ile segmentinin en dolusu.
-ivmelenmesi yol tutuşu konforu gayet basarılı.
- bagaj hacmi sinifinin genişi.
- direksiyonun aracın hızına gore sertlesip yumusamasi cok iyi.
-yakit tuketiminin yanina hicbirisi yanasamaz. Ve tabi şekli guzel :)
Ayrica 2. Eli bile piyasada yillarca götürecek arac.

Eksileri
- be mubarekler herseyi koyarsin, bi geri gorus kamera sistemin 2500 tl yuh!
- kararan ic dikiz yok, camlarda film yok
- kol dayama koltukta degilde orta konsolla birlesen bi sistemle yapilsa daha iyi olurdu! Ayrica esp off tusu niye yok onu anlamadim? Bilen varsa bilgilendirirse sevinirim.

Tabi genele bakincaa artilar fazla fazla agır basiyor :)

Son düzenleme:

GökhanD

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşa katılıyorum. Hadi bazı özellikler masraflı da yapılmadı, bi esp off antipatinaj off tuşu niye yok?!