Hangi Clio 4 Sahibi siniz? ve Arabalarınızla İlgili Fikirleriniz?

Hangi Clio 4 Sahibi siniz?

• Clio 4 1.2 Turbo EDC 90 bg Otomatik-2016

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    355

ersinmart

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de 2015 1.2 icon 120 bg EDC var alalı 20 gün olmadı. Yazdığınızın tamamına katılıyorum. Hadi kumandadan ayna ve camları geçtim yapmadın anladık ama insan oto. kararan dikiz aynasını hangi akla hizmet koymaz arkadaş [emoji14]islik. Rnav sistemi için güncelleme gelmiş geçen hafta Elazığ servisinde sordum. 650 TL geri görüş ve güncelleme video oynatma özelliği de gelmiş güncellemede bilginize.
Verdiğiniz bilgi ilginç aceba kurulumu kendiler mi yapıyor. İlginç diyorum çünkü bunlar rnav a özellikle yazılım yapmıyorlar rlink satmak için böyle bir politika izliyorlar.

ersinmart

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
video izleme özelliği gelmiş dediniz güncellemede bu kesin mi servis mi atıyor güncellemeyi elazığ hangi servis bi arayıp bilgi alalım...
Ben demedim alıntı yapılan arkadaş söyledi asparagas olsa gerek online ama dönüş yapmadı.

karadas87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de 2015 1.2 icon 120 bg EDC var alalı 20 gün olmadı. Yazdığınızın tamamına katılıyorum. Hadi kumandadan ayna ve camları geçtim yapmadın anladık ama insan oto. kararan dikiz aynasını hangi akla hizmet koymaz arkadaş :pislik. Rnav sistemi için güncelleme gelmiş geçen hafta Elazığ servisinde sordum. 650 TL geri görüş ve güncelleme video oynatma özelliği de gelmiş güncellemede bilginize.

video izleme özelliği gelmiş dediniz güncellemede bu kesin mi servis mi atıyor güncellemeyi elazığ hangi servis bi arayıp bilgi alalım...

nsarpasan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam ben bır ford kullanıcısıyım eşime 1,5 dci clıo 4 spor tourer aldım valla süper bir araç yakıtı fordla kıyaslanamaz bıle ford suanda itirahata çekıldi çok keyıflı bir araç
ama uzun yolda bizi yorarmı bılmıyorum uzun yol tecrubesı olan varmı gecen sene clıo 3 vardı bagaj harıc ıyıydı.

cop

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio 4 iyi araba çok sevdik hepimiz özellikle dış dizaynını 1.2 joy kullanıyorum. herkesin araçlardan beklentileri değişiktir. bana göre konforlu araba tek elin direksiyonda iken boş elinle arabanın fonksiyonlarına oturuş sitilini bozmadan ulaşabildiğin arabadır. Clio 4 e baktığımızda her şeye istediğin gibi ulaşabiliyorsun. ancak bir kaç şey eksik.
- Mesela elektirikli aynaları kumanda eden joistik gece lambalar sönük iken led ile aydınlatılmadığından yerini bulmakta zorlanıyorsun bir 30 saniye onu arıyorsun.
- yine klima fan ayar düğmesi şoför koltuğundan tamamını göremediğin için yüz ve ayaklara verilecek havanın yerini bulmak için eğilip bakmak zorundasın dizaynı daha güzel olabilirdi çok ilkel olmuş.
- yanılıp ta ön konsolun üzerine kağıt, nalyon v.b ince maddeler koymayın nedense cam ile konsol ile cam arasına kaçıyor çıkartmak için çok uğraşıyorsun. büyük şehirlerde bu çok önemli bir kağıt parçasına telefon numaranı yazıyorsun problem olursa ulaşsınlar diye hoop kağıt cam ile konsol arasına kaçmış nereye gittiği belli değil haliyle tedirgin oluyorsun.
- birde ön koltuklardaki geriye yatış pozisyonunu eski usul vana misali çevirerek değil de bir mekanizma sırtıma göre ayarlayabilseydik daha güzel olurdu bu biraz ilkel olmuş .
***Sonuç olarak Anlattıklarım bir araç firmasına çok fazla maddi külfet yükleyecek uygulamalar değil olsaydı çok iyi olurdu Tabi araç alırken bunların hepsini düşünemiyorsun kullandıkça hissediyorsun. İnşallah yeni üretecekleri modellerde bunlara dikkat ederler.

Son düzenleme:

DirenJK

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese selamlar, forumdaki ilk mesajım Clio 4 almayı düşünüyorum fakat arada kaldığım bir durum var araç sahiplerinin fikirleri çok önemli 2 model arasındayım

Clio Icon 1.5 dCi EDC 90 bg
Clio GT Line 1.2 Turbo EDC 120 bg

2 model arasında kalmış durumdayım. Öncelikle 2 sorum olacak

- Yılda 20 bin üzerinde km yapıyorum yakıt konusunda iki araç ne seviyelerde

- Performans konusunda farkları nedir

Bir de Gtline ile Icon arasında belirgin fark göremedim donanım konusunda neden o aracı tercih etmeyelim bu konuda da fikirlerinizi alırsam memnun olurum.

trakonya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese selamlar, forumdaki ilk mesajım Clio 4 almayı düşünüyorum fakat arada kaldığım bir durum var araç sahiplerinin fikirleri çok önemli 2 model arasındayım

Clio Icon 1.5 dCi EDC 90 bg
Clio GT Line 1.2 Turbo EDC 120 bg

2 model arasında kalmış durumdayım. Öncelikle 2 sorum olacak

- Yılda 20 bin üzerinde km yapıyorum yakıt konusunda iki araç ne seviyelerde

- Performans konusunda farkları nedir

Bir de Gtline ile Icon arasında belirgin fark göremedim donanım konusunda neden o aracı tercih etmeyelim bu konuda da fikirlerinizi alırsam memnun olurum.

Yakit konusunda tabiki 1.5dci daha cebine uygun olur kanaatindeyim,cunku 1.2Turbo sehir ici en fazla 8.3lt'ye dusuyor.

Diger hususta 1.2Turbo performans konusunda 120bg olmasinin avantajini her yerde gosteriyor 9.3sn 100km hiza ulasiyor.

Gtline dis gorunumu makyajli fark sadece bu.

ersinmart

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gtline donanım farkı yok görsel olarak gtline logosu koltuk kılıf deseni egzoz ve de 17inch cant başka da farkı yok. 1.2 turbo 190 tork 1.5 dci ise 220 tork. Turbo beslemeli benzinliler de performans iyi ancak dizel Motorlar verimli yanma ve de sıkıştırma oranından kaynaklı daha az yakmakta ve de performansı ucuza kapatmaktadir. 20000 ve de üzeri tavsiyem dizeldir. Turbo benzinliler yüksek devir aralıklarında çalışmayı sevdiklerinden tüketimi de sevmektedir. Bu benzinliler de kriz şeklinde az yaktiranlar var ama hayat her zaman bu krizlere müsade etmeyebilir. Dizelin karakteri kasmasan da az yakar. Mtv ve de bakım maliyetlerini gözden geçirip seçim sizin. Tasarruf bazlı yaklastiginizi anlayarak tekrar dizel diyorum anlattıklarım tamamen genel çalışma prensibi uzerine olup araca özel değildir. Kendim 1.5 dci kullanıcısıyim. Beygir hızı tork ise gücü simgeler.

ugir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Malesef kapı içleri çok cabuk cızılıyor.Aynı sekılde radyo etrafıda...kapı ıclerı kaplama olursa yaptırmayı dusunuoyorum.Kapılar zaten plastik.

fblorenzo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 2013 1.2 75 hp touch kullanicisiyim.yakıt konusunda çok iyi ve aynı biranda performansı kötü bunu bilerek aldım zaten memur adamiz sonuçta cebimize dokunmayın dedik. Genel olarak memnunum ayrıca bacanagimda 0.9 turbosu var ve motoru çok sesli benimkine gore ..tabi performansı çok iyi..