Kış lastiği alan,düşünen vs

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kış lastiği yakıt sarfiyatını artırıyor diye biliyorum. Bu arada Petlas'ın kalitesini artırdığını söylüyorlar keza starmaxx ta öyle.

Petlas Snowmaster w651 i yaklaşık bir yıldır kullanıyoruz , bahçeye gidip gelirken kullanıldığından yollar yazın bile çamurlu oluyor ve üzerindeki orijinal continentallerin patinaja düştüğü yerde petlas banamısın demiyor gaz vermeye bile gerek kalmıyor ,aynı zamanda hafif arazi lastiği olarak kullanabilirsiniz :)

Ses olarak kış koşullarında continentallerden farkı yoktu , yazın biraz daha sesli gibi -( bize sorun çıkarmadğı ve işimize daha çok yaradığı için yazın bile sökmedik ) ,yakıt olarak da çok fark etmedi ,yazın 5.5 ortalama 5.7 gibi oldu.

Zaten kış lastikleri daha çok yola tutunduğu için fazla yakar ,yani kış lastiği az yakmaz ,az yakıyorsa soğuktada az tutunur hele karlı hava da bilemiyorum.Forumları okursanız Petlas ı erzurumda kullananlar bile çok memnun.

Bende ön yargılıydım ,forumlarda okuduklarımdan sonra aldım ,hepsiburada.comdan aldım.Aldığımda üretileli 1-2 hafta gibiydi.Petlas w651 snowmaster. Starmaxx ,Petlas ın markasıdır aynı lastik.Üstelik Yerli üretim ..

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Petlas Snowmaster w651 i yaklaşık bir yıldır kullanıyoruz , bahçeye gidip gelirken kullanıldığından yollar yazın bile çamurlu oluyor ve üzerindeki orijinal continentallerin patinaja düştüğü yerde petlas banamısın demiyor gaz vermeye bile gerek kalmıyor ,aynı zamanda hafif arazi lastiği olarak kullanabilirsiniz :)

Ses olarak kış koşullarında continentallerden farkı yoktu , yazın biraz daha sesli gibi -( bize sorun çıkarmadğı ve işimize daha çok yaradığı için yazın bile sökmedik ) ,yakıt olarak da çok fark etmedi ,yazın 5.5 ortalama 5.7 gibi oldu.

Zaten kış lastikleri daha çok yola tutunduğu için fazla yakar ,yani kış lastiği az yakmaz ,az yakıyorsa soğuktada az tutunur hele karlı hava da bilemiyorum.Forumları okursanız Petlas ı erzurumda kullananlar bile çok memnun.

Bende ön yargılıydım ,forumlarda okuduklarımdan sonra aldım ,hepsiburada.comdan aldım.Aldığımda üretileli 1-2 hafta gibiydi.Petlas w651 snowmaster. Starmaxx ,Petlas ın markasıdır aynı lastik.Üstelik Yerli üretim ..

şurada da http://www.renaultfanclub.com/showthread.php?t=85296&page=4&p=944649&viewfull=1#post944649 belirtmiştim sizin gibi kullanıcılardan duymak daha etkili tabiki.

n11 de petlas lastiklerde indirim vardı 110 tl den başlayan fiyatlarla lastik satıyordu bir satıcı bunun gibi kampanyalardan daha ucuza alabilirsiniz.

ski2mylou

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul
petlas yada starmaxx ta 205 olarak yok sanırım 215

Petlasta ve Starmaxx ta var.İlk sayfada lastik etiketlerini paylaştım.Sadece V değil H olarak geçiyor oda Hız ile alakalı.

Yani V ile 240 Km ise H ta 210 km ki kışı bırakın yazın bile bu hıza çıkılabilirmi malum :)

Ben Petlas'a yoğunlaştım.Bugün yarın gidip alabilirim.

ski2mylou

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Petlasta ve Starmaxx ta var.İlk sayfada lastik etiketlerini paylaştım.Sadece V değil H olarak geçiyor oda Hız ile alakalı.

Yani V ile 240 Km ise H ta 210 km ki kışı bırakın yazın bile bu hıza çıkılabilirmi malum :)

Ben Petlas'a yoğunlaştım.Bugün yarın gidip alabilirim.

Araştırıyorum genelde yorumlar iyi sanırım benim de tercihim Petlas yada Starmaxx olacak.
Acaba arasında fark var mıdır yoksa birebir aynı mıdır?

http://forum.donanimhaber.com/m_55943113/tm.htm

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul

thetuzla

Süper Moderator
34-İstanbul
Sizde İstanbuldasınız sanırım ?

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende 205/50/17 var petlas. hem yaz hem kış . Lastiklerden çok memnunum. Kışın dik bayırlarda otomatik vitesli araç banamısın demedi. Dİk rampada önümdeki araç yüzünden durmak zorunda kaldım. Otomatik vites eksisi olmasına rağmen çok rahat çıktım.. Taze kardı. yeni kapamıştı yolu..Hiç ciddi paralar vermeyin. Yazıktır. Bugün lastiklerimi taktırdım. Halen güzel :)

ski2mylou

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadjar in jant olculeri 215 60 17 mis ben 205 55 17 aklimda kalmis ilk sayfada bi arkadas yazmis bu olculeri ama onlar kadjarin degil

Son düzenleme: