Kış lastiği alan,düşünen vs

ski2mylou

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
17" için kış lastiği taktıranlar varsa hangi marka ve biraz yorum yapabilir mi?
hala karar veremedim michelin pirelli goodyear continental hangisini taktıracağım konusunda.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
17" için kış lastiği taktıranlar varsa hangi marka ve biraz yorum yapabilir mi?
hala karar veremedim michelin pirelli goodyear continental hangisini taktıracağım konusunda.
Petlas alın gerek yok o kadar para vermeye. Geçen kış o karda banamısın demedi lastik. rampada otomatik aracımla çok güzel çıktım.

rfn11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kış lastiği alan yada düşünen arkadaşlar.buradan fikir alışverişinde bulunabiliriz
İnternetten Goodyear ultragrip 8 215 60 17 ebatında kış lastiği sipariş ettim. Lastikler geldi, lastikleri incelerken yan yüzeylerinin hatalı olduğunu(toplu iğne ucu gibi delikli delikli) gördüm. Bunu göstermek için lastik satan bir bayiye gittim. Baktılar bu lastiklerin defolu olduğunu söylediler. Ben lastikleri internetten aldığım firmaya iade ettim. Gittiğim lastikçinin bana söylediği Yaz lastiğinin en iyisini al, fakat kış lastiğine çok para verme dedi. Pahalı markalar dahil kış lastiklerinin 3 sezon bilemedin 4 sezon özelliğini koruduğunu, en fazla 5 sezon kullanırsın dedi. Sana tavsiyem al starmax veya petlas paran cebinde kalsın, bunlar iyi lastik dedi. Ayrıca bu kişi sadece starmax ve petlas satmıyordu. Goodyear, Brisdstone, Mıchelinde vardı. Ben gidip petlas taktıracağım.

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Bende Petlas taktırdım.Kar kış bekliyoruz bakalım nasıl olacak.

ski2mylou

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
pirelli taktırdım kışı bekliyoruz

blackdiamond

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence tam tersi. Kış lastiği f/p açısından en ideali olmalı. Buzlu ve karlı yollarda yola tutunamadıktan sonra ne işe yarar kış lastiği ? Bu arada en iyi lastiği bile alsan zaten 5 sezon kullanırsın lastik hamurunun ideal ömrü 5 yıl zaten ozellikle kış lastiklerinin. 5 yıldan sonra lastik sertleşir ve karakteristik özelliği olan yumuşak hamurlu yapısını yitirir.kış lastiği seçiminde diğer önemli husus bulunduğunuz bölgenin iklim koşullarıdır. Kışların yoğun yaşanmadığı bir yerdeyseniz lastikcinin söylediği bir nebze de olsa doğru.

solidgrind

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
195/55/16 Nokian WR D4 aldım 230x4 liraya. Epey araştırdım Nokian 'ın iyi olduğuna inanıyorum, deneyip göreceğiz.

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kullanan kisiler vardi selim abi onerilerini bizimle paylasirlarsa guzel olur diyelim

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

flashback85

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Michelin ve Goodyear gibi firmalarla çok fiyat farkı olduğu için ve burdaki yorumları okuyup Petlas 215 60 17 aldım bende.

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Butun yorumlari okudum arkadaşlar,

herkes kişin cok uzun olmadiği istanbul gibi yerde az para ile performans bakimindan "petlas" diyor

ben okudum size kiyagim olsun..

Bende petlas alacagim, kadjar otomatik 17 jant aracima