Kocaeli Ernaz Renault Servisinde R Link 2 Bluetooth (Android 6.0) Güncelleme Sorunu

syhgul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba.Aracınız hayırlı olsun
ömer bey benide aramıştı tabela okuma sistemi üzerine şikayet olarak aldım demişdi

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Tesekkur ederim. Dikkat etmedim yarin kontrol eder tekrar yazarim.

Teşekkür ederim.Bana Aralık sonu ya da Ocak ayı içerisinde yeni yazılım güncellemesi geleceğini söylemişti.Bugün aradım aslında ama telefonu açan olmadı ve daha fazla denemedim.O yazılımla hem harita problemleri hem de yeni gelecek olacak android 7.0 dan doğabilecek problemlerin düzeltileceğinden bahsetmişti.Ancak tabela okuma ile ilgili bir şey sormak benim aklıma gelmemişti.Bugün o yüzden aradım.Yarın servise gidebilirim.En azından harita olayına bakacağım.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.Aracınız hayırlı olsun
ömer bey benide aramıştı tabela okuma sistemi üzerine şikayet olarak aldım demişdi

Onu bende arayıp yazdırayım.Bu iş yazılımla alakalı olabilir.Otomatik uzun-kısa far ,Şerit takip ve tabela okuma Çoğu Avrupa ülkesinde paket olarak geçiyor.Altyapı hazır ise yazılım ve ya fonksiyon aktif hale getirme işlemi ile bence düzeltilebilir.

vedatu2000

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdi inceledim tekrar yol tabelaları görünüyor artık ekranda bir de veriyonu 9.12.106.586426 olarak sistem bilgisinde yer alıyor. ama hala mail ve twitter uygulamalarını aktive edemedim.

syhgul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdi inceledim tekrar yol tabelaları görünüyor artık ekranda bir de veriyonu 9.12.106.586426 olarak sistem bilgisinde yer alıyor. ama hala mail ve twitter uygulamalarını aktive edemedim.

merhaba yol tabeları navigasyondamı gözüküyor yoksa hız kadranındamı
9.12.106.586426 haritanın versiyonu rlink versiyonun sürümüne bakarmısınız

vedatu2000

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
navigasyonda görünüyor

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Head-Up Display den daha faydalı bir donanım bana göre.Hayırlı olsun.Ekim ayından sonra üretilmiş araçlarda bu özellik varmış.Daha önce üretilen araçlara yetiştirememiş Renault.Olan araçların fiyatına ekstra olarak bu fiyat eklenmiş.

R link yazılımında sonu.803 ya da .903 gibi bir şey yazması lazım.

vedatu2000

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2.2.15.703 yazıyor bi yerde sanırım o olse gerek daha eski sürüm sanırım benimki. sabah servisi aradım mail ve hava durumu aplikasyonları için internet bağlantısı sorunu olabileceğini söyledi. bağlantı kısmını off dan on a getirdim ama yine ana ekranda wrilles gibi olan işaret aktif olmadı sanırım internet bağlantım halen yok

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Evet benim telefon ile eşleşme problemim R Link güncellemesi yapılarak giderildi.Ernaz bugün Ömer Bey ile olan konuşmam sonrası beni aradı.Yarın sabah bir aksilik kar buz olmaz ise servise gideceğim.Haritayı yeni versiyon ile değiştirme olayına bakacaklar.Bir de ana yol dışı yollarda standart 90 km/sa hız limiti gösterme olayına bakacaklar.
Yarın Ömer Bey ile tekrar görüşüp tabela okuma ile ilgili mühendisleri ve Fransa ile yaptıkları görüşmelerin sonucunu soracağım.Parça numarası (visio system camera)aynı görünüyor çünkü.
Alt yapının hazır olduğunu düşünüyorum ben.Yazılım ile halledilebilir belki.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
İnternet bağlantısı sıkıntısı ortadan kalkınca düzelecektir.Aldığınız yetkili satıcı ile görüştünüz mü?