Kocaeli Ernaz Renault Servisinde R Link 2 Bluetooth (Android 6.0) Güncelleme Sorunu

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar son güncellemeyi dün izmit-istanbul arası yolda kendim yaptım, yaklaşık 40 dk kadar sürdü, yolda dikkatimi çeken hız sınırı verileri ile ilgili bir sıkıntı yaşamadım, tabelalar da sıkıntısız...

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.Aracınızı ne zaman aldınız?Tabela okuma var sanırım.Güncelleme harita güncellemesi mi?

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı yaklaşık 15-20 gün önce aldım, evet doğrudur harita güncellemesi. Şehiriçi ve şehirdışı hız limitleri gayet sağlıklı çalışıyor.

syhgul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı yaklaşık 15-20 gün önce aldım, evet doğrudur harita güncellemesi. Şehiriçi ve şehirdışı hız limitleri gayet sağlıklı çalışıyor.
hayırlı olsun aracınız
hız tabelasını navigasyon ekranındamı görüyosunuz yoksa hız kadranın içindemi ?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

Aracınız hayırlı uğurlu olsun.Kazasız belasız kullanmanızı dilerim.Tabela okuma direksiyon önündeki göstergede ve head up display de de gösteriyor olması lazım.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Bugün Ernaz'ın beni bir gün öne arayıp verdiği randevu için gittim.Usta yükleme esnasında benim aldığım hata mesajını beraber yükleme süreci esnasında gördü.Fotoğraflarını çekip genel merkezle ya da mühendisleriyle mesajlaştı.
Sonuç olarak;
Harita sadece R-Link yazılımı güncellemesi esnasında silinebiliyor.Benim araçta güncelleme yapılırken 2014.12 tabanlı harita yerine şimdiki,benim güncellemeye çalıştığım 2015.06 versiyonu yüklenmiş olsaydı sorun yaşanmayacaktı.Harita güncellemesi yapmak için R link güncellemesini tekrar yapmak gerekiyordu.Ben istemedim.Güncelleme dosyası ile şu anda aracımda yüklü harita programı renault tarafından gönderilmiş.
Dolayısı ile R Link güncellemesi yapacaksanız en son harita sürümü yüklenmesini talep edin.

Çözüm için daha önce ben Ömer Bey ile görüştüğümde tüm Avrupa Haritası yerine sadece Türkiye Haritası yüklenirse daha düşük boyut ile sıkıntı yaşanmayacağını söylemiştim.
Bu ay sonuna kadar ya da Ocak 2017 ayında yeni bir R -Link güncellemesi gelecekmiş.Muhtemelen Android 7.0 ve son iphone lar için.Bu yazılım içerisinde harita probleminin de boyutunun küçültülerek çözüleceğini genel merkezden gelen mesaja istinaden söyledi.Aynı şeyi Ömer Bey de söylemişti.Güncelleme bekleyeceğiz.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Bu arada tabela okuma ile ilgili obd soketinden bağlantı yapılarak açılıp kapatılabilen bir fonksiyon olup olmadığını sordum.Bence cihazı bağlayıp bakmak lazım.Ama usta bakmadan bu tarz fonksiyon açılmaları için genel merkezden yazılım yaması geldiğini ve sonrasında o yama yüklenerek aktive edildiğini söyledi.

Ben diologys ten kontrol ettim.Otomatik uzun -kısa far ve şerit takip sistemi olan araçların tümünde visio System kamerası /kaptörü aynı parça numaralı.Bunun için Genel merkeze ve özellikle de Ömer Bey' e bu konu ile ilgili bildirimde bulunursak bu fonksiyonu açtırabiliriz.Ben başvuruda bulundum.Altyapının hazır olup olmadığını araştırıp Fransa ile görüştükten sonra geri önüş yapacaklarını söylediler.Geri dönmezlerse ben arayacağım.

Son düzenleme:

*KARAKULE*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende tabela okuma için beklemedeyim.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Bende tabela okuma için beklemedeyim.
Siz de Ömer Bey'e bu konu ile ilgili kayıt açtırırsanız süreç daha kuvvetli işler düşüncesindeyim.

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınız hayırlı uğurlu olsun.Kazasız belasız kullanmanızı dilerim.Tabela okuma direksiyon önündeki göstergede ve head up display de de gösteriyor olması lazım.
Teşekkür ederim,kontrol edeceğim..