Lastik önerisi

ufkutk61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar 4 Adet Yazlık Lastik almayı düşünüyorum Sessiz ve yakıt ekonomisi düşük lastik öneriniz nedir.? CLİO 4 1.5 dci

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Yakıt konusunda ve sessiz konusunda ayrıca ekonomik olması konusunda kumho lastiklerini önerebilirim 40 bin km yaptım ben dört mevsim kumho ile kişinda rahat ettim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

poseidon999

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Parana göre lastik tavsiyesi değişir.

Düşük fiyat kumho, Hankook, Marshall, Nexen
Ortalama Dunlop, Yokohama, Petlas,
Yukarıya doğru da Michelin, Continantal, Bridgestone alabilirsin.

Tabi kaliteleri yol tutuşları ıslak zemin ve fren performansları da fiyatına oranlı artar.

Bunların arasında Dunlop tavsiye edebilirim. Fiyat ve kalitede orta sınıf bir lastik.
Bir de bundan önceki aracımda Kormoran diye bir marka kullanıştım. Sırbistan malı Michelin ile aynı fabrikada üretilen Michelin'in alt markasıydı. Fiyatına göre oldukça memnun kalmıştım.
Buna da bakabilirsin.

Ama lastikler arabada en önemli parçalardan 150 km ile ıslak zeminde giderken veya ani frenlemede seni yola bağlayan tek kısım bu sebeple çok ucuza kaçmamanı tavsiye ederim.

Yakıt performansını düşünme. Taban ve çap ebatlarını ciddi oranda arttırmadıkça yakıtında çok değişiklik olmaz.

Unutmadan çok sessiz lastik yumuşak hamurludur ve ömrü daha kısadır. Bunu da göz önünde bulundur.

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Contiecocontact 5 oneririm 2 sene kullandim 4 mm kaldiginda bile absye sokmuyordu

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Contiecocontact 5 oneririm 2 sene kullandim 4 mm kaldiginda bile absye sokmuyordu

Bu lastikler testlerde de normalin üzerinde puanlar almış. Yazlık icin ben de continental düşünüyorum.

Hızlı dönüş için alıntı yaparak cevaplayın
Instagram : @flu_e_nce
Twitter : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

Barsoom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fiyat önemli Nokian kullandıgım için tavsiye ederim .Fakat yerli lassa.dedigim gibi parana göre bak kumho,hankook,bunlarda güzel kullandım sorun yaşamadım

TuRKSySTeM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Good Year Effencip Grip tavsiye etmem, çabuk aşınan, 1 yıl sonra neredeyse özelliklerini kaybeden bir lastik...

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar bence en bonkör olunmasi gereken konudur lastik biri 40 metrede durur digeri 41 metrede durur Misal.. An gelir o 1 metrelik fark hayatla olum arasindaki cizgiyi belirler.. iyi dusunun.. imkaninizin yettigi en iyi lastigi alin derim ben.. ;)

mrt3458

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bridgestone lar iyide taş gibi lastik yaylarda sert her seferinde alt takım gitti zannediyorum fab çıkışlı ecopialar benimki
bende yazlık alıcam ama karar veremiyorum, şöyle yumuşak çabuk aşınmayan sessiz lastik olarak
michelin mi nokian mı yoksa conti mi dersiniz arkadaşlar

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben michelin onermem... En iyi lastik michelin derler ama malesef ulke yollari mayin tarlasi gibi oldugu icin cabuk balon yaptigini soyluyorlar yumusak oldugundan. bizzat kullanmadim bisey diyemem.. Nokian sessizligi ile unludur.. yol tutus ya da kullanim omru konusunda bisey diyemem kullanmadim. Contiye gelirsek ecocontact 5 ve 3 eskittim (5 daha iyi) toplamda 2 takim.. ortalama 45 bin gider istanbulda 3 yil catlak olusmaz.. yol tutusu viraj performansi efsanedir.. sahsimin fikri bence yeni takildiginda tum lastikler iyi performans verir, onemli olan yari omrunden sonraki performansidir bana gore.. ve contiler bu konuda oldukca iyi diye dusunuyorum... Herkes kendi kullandigi en iyisi gozuyle bakar sonucta ama siz kararinizi bagimsiz test kuruluslarinin testlerine bakarak yapin. Ne desek havada kalir cunku..

Son düzenleme: