Lastik önerisi

inc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende michelin var. Kışlık ve yazlık iki takım. Bi sorun yaşamadım. Tavsisye edebilirim.
Petlas fiyat performansta iyi. Biraz ses yapabilir.
Lassa ve pirelli biraz sert.
Bridgestone, michelin ile aynı geldi bana.

CmlAkmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hem uygun fiyat hemde kaliteli bir lastik arıyorsanız size Hankook şiddetle tavsiye ederim.

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
size tek tavsıyem falken arastırın derim

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nokian lastikle ilgili baya olumlu yorumlar okumuştum forumda. Fiyatta uygun görünüyordu fakat şu ara fabrikasında üretilmiyormuş. Birde fiyatı conti eco 5 le aşağı yukarı aynı fiyata çıkmış. O yüzden kararsız kaldım, yine renaultun da önerdiği conti eco 5 alıcam sanırım..

Omark87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2016-2017 Falken üretimi lastikler Çankırı'da Japon+AKO ortaklığıyla üretilmiş. Geçen gün 185/65/14'e 4 adet Falken 550 , Lassa 715 , Bridstone 820 TL fiyat aldım.Fiyatına göre Falken Lastik etiketi akıllara zarar.
2601

İlk Petlas çıktığında 4 tane almıştım. Bir ay sonra biri baloncuk yapmıştı, diğeri içinden tel kopartmıştı ve maalesef 2 lastiğim de çöpe gitmişti.
Falken ilk üretim olacağı içinde biraz tereddüt ediyor insan.

sıradışı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Önceki aracım nissan almeramda 2 sene dunlop kullandım 2. Yıl sonunda arabada ses gelmeye başladı poryalar değişti gitmedi neyse lastikci arkadasla konusurken getir bi bakayim dedi.Dukkanda cikma bridgestone lastikleri takti bin dedi ses soluk gitmisti.Bunlar merdiven yapar dedi sifir gibi duruyordu oysaki.Lassa aldim hemen değiştirdim cok rahat ettim.Suan yeni aldigim cliodada o sesden var continental den şüpheleniyorum.3. Yilina girmiş deneme yapip bunlarida lassaya degistiricem.Lassa hem sessiz hemde yol tutusunu cok begendigim lastik.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim araçlar 195/55/R16 malum biz bu lastik ebatlarını 205/55/R16 ya cevirsek bizim için artıları ve eksileri ne olur ?

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim araçlar 195/55/R16 malum biz bu lastik ebatlarını 205/55/R16 ya cevirsek bizim için artıları ve eksileri ne olur ?

Eğer sizin icin cok problem olmayacaksa orjinalini kullanin.. yeni olcu ile tuketiminiz bir tik artar.. bagaj ve arka koltuklar full dolu oldugunda kucuk bir ihtimal surtme yapabilir lastiğinizin yuksekligi arttigindan dolayi.. ama cok kucuk bir ihtimal.. direksiyon bir tik agirlasir.. ne amaçla takmak istiyorsunuz? Maliyet mi yol tutuş mu? Maliyet ise takmak istediğiniz olcude hemen hemen ayni fiyatlar.. yol tutusu ise zaten yol tutusu mukmmel aracin biraz da sert bir otomobil zaten karakter olarak.. daha da iyi tutsun diye bu ufak riskleri almaya değer görüyorsaniz neden olmasin :)
Oransal ebat farkiniz %1.7 , %3 ün üzerinde önerilmiyor teknik olarak bir sikinti yasatmiyor.. km sayaciniz sadece 100 ile gittiginizi gosterirken 102 ile gidiyor olursunuz gibi bir durum var ama cok da onemli degil kanimca

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer sizin icin cok problem olmayacaksa orjinalini kullanin.. yeni olcu ile tuketiminiz bir tik artar.. bagaj ve arka koltuklar full dolu oldugunda kucuk bir ihtimal surtme yapabilir lastiğinizin yuksekligi arttigindan dolayi.. ama cok kucuk bir ihtimal.. direksiyon bir tik agirlasir.. ne amaçla takmak istiyorsunuz? Maliyet mi yol tutuş mu? Maliyet ise takmak istediğiniz olcude hemen hemen ayni fiyatlar.. yol tutusu ise zaten yol tutusu mukmmel aracin biraz da sert bir otomobil zaten karakter olarak.. daha da iyi tutsun diye bu ufak riskleri almaya değer görüyorsaniz neden olmasin :)
Oransal ebat farkiniz %1.7 , %3 ün üzerinde önerilmiyor teknik olarak bir sikinti yasatmiyor.. km sayaciniz sadece 100 ile gittiginizi gosterirken 102 ile gidiyor olursunuz gibi bir durum var ama cok da onemli degil kanimca

Üzerinde ki lastiklerin aynı marka 2015 ağustos üretim 7mm diş derinliği olanları buldum burda arkadaşım jant lastik değişimi yaptı. Hem maliyet hemde yol tutuş amaçlı düşündüm. Üzerindeki lastiklerden 2si bitmek üzere. Bide dunlop nasıl olur acaba 195/55/R16 dunlop tanesi 220 TL sıfır lastikler var.