Megane 2 Geç çalışma problemi

akrepbg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aklıma yattı sölediğin geç çalışmasında ateşleme değilde gaz vermiyor olabilir ben geç çalışma yaptıgında bi gaz vereyim bakalım ne olacak ısı müşürüde hemen motor blogunun sağında ortada sanırsam o başka bi ısı müşürü yoksa tabi zaten 50 tl lik bi parça keşke ondan olsa

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aklıma yattı sölediğin geç çalışmasında ateşleme değilde gaz vermiyor olabilir ben geç çalışma yaptıgında bi gaz vereyim bakalım ne olacak ısı müşürüde hemen motor blogunun sağında ortada sanırsam o başka bi ısı müşürü yoksa tabi zaten 50 tl lik bi parça keşke ondan olsa

Parası önemli değil . 25.000 Liralık araba kendine göre de bir genişliği var. Ama gel gelelim motor sıcakken çalışacam diye akla karayı seçiyor .

Sizinde bazen cansız çalışıyor mu o geç çalışmalarında ?

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi var mı öyle başınıza gelen ? Bizim arabada aynı , değiştireyim sıcaklık sensörünü..

+1 Beni de ekleyin o motor soğukken jet gibi çalışan ısınınca cortlayanların kervanına .

Kadirim ben çok rastladım ama kapağa kadar ineninide gördüm yalnız büyük ihtimalle kaptördür Servise götürmeyim diyorsan bi dene ;)

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Bizim arabada ki sorun budur yarım saatlik bekleyiş ardından.

akrepbg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kadir senin ki yine iyi benimki 10 saniye falan marş basıp çalışıyor hiç istop etmedi çelışmamamzlıkta yapmadı hep geç aldı ama çalıştı motor soğukken sabahları ve uzun bekleyişte tek marşla alıyor bugün de geç çalışma yaparken gaz vererek denedim yok hiç almıyor gazı, inşallah bi çözüm yolu bulacak bi arkadaşa rastlarız...

akrepbg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
onur ben değiştim ama faydası yok iki kaptörüde sonunda bana motor üst kapağında saclar varmış onlar egılmıs onun için kaptöe okuma hatası veriyormuş bilgisayara bağlanıncada kaptör arızası veriyor kadir sen bağlattınmı bilgisayar da hata varmı

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
onur ben değiştim ama faydası yok iki kaptörüde sonunda bana motor üst kapağında saclar varmış onlar egılmıs onun için kaptöe okuma hatası veriyormuş bilgisayara bağlanıncada kaptör arızası veriyor kadir sen bağlattınmı bilgisayar da hata varmı

Abi ben son zamanlarda megane'la ilgilenemiyorum , geçenlerde servise arıza kontrolüne gitti , her şey normal demişler. Ben anlamadım.
Benzin pompasını bile test etmişler.

Bu hafta sonu manifolttan itibaren bütün sensörleri temizleyecem . Bağlantılara bakacam.

Ayrıca babama arabayı benzinde çalıştırmasını da söyleceğim . Hani olurya lpg kaynaklı bir arızadır stop ederken gazı pistonlara gönderir falan .

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
araci dun aldim da duzelmemis , calisiyorum marsi uzun suruyo biraz arac calistiktan sonra da daha marsa basiyo gibi bi gicirti geliyo gijjj diye neden olabilir ki bi elektrikciye mi gostersem yoksa pompadan midir

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araci dun aldim da duzelmemis , calisiyorum marsi uzun suruyo biraz arac calistiktan sonra da daha marsa basiyo gibi bi gicirti geliyo gijjj diye neden olabilir ki bi elektrikciye mi gostersem yoksa pompadan midir

MArş motoru çalışmaya devam edebilir.

akrepbg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugun sensörleri kontrol ettirdim yine düzelmedi bulamıyoruz bu komik arızayı akü başını söktük sabaha kadar kasındedik birde öle deniycez ısı sensöründedebişe yok birde monifot üzerinde bi sensör varmış ısı sensörüymüş oda ona bakıcaz yarın bu gece aküsüz kalsın bakalım bi değişiklik olacakmı?