Megane 2 Geç çalışma problemi

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugun sensörleri kontrol ettirdim yine düzelmedi bulamıyoruz bu komik arızayı akü başını söktük sabaha kadar kasındedik birde öle deniycez ısı sensöründedebişe yok birde monifot üzerinde bi sensör varmış ısı sensörüymüş oda ona bakıcaz yarın bu gece aküsüz kalsın bakalım bi değişiklik olacakmı?

takipteyim :eyv

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer yapabilirsem bugün sensörlerin bağlantı kablolarını temizleyecem .
Anlamıyorum bir türlü .

Motor -2 derece tek marşta çalışıyor.
Motor 90 derece sıcakkende tek marşta çalışıyor.

ama motor ısınıp soğuduktan sonra ( Sabaha kadar soğusun tek marşta çalışıyor , 1 saaat soğusun marş süresi uzuyor :D )

Hani fiziksel bi olay olsa anlarım. Bir yer yamuk olsa sensörü görmese ama sensörü göremeyen bir parça olsa her zaman yapar.

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer yapabilirsem bugün sensörlerin bağlantı kablolarını temizleyecem .
Anlamıyorum bir türlü .

Motor -2 derece tek marşta çalışıyor.
Motor 90 derece sıcakkende tek marşta çalışıyor.

ama motor ısınıp soğuduktan sonra ( Sabaha kadar soğusun tek marşta çalışıyor , 1 saaat soğusun marş süresi uzuyor :D )

Hani fiziksel bi olay olsa anlarım. Bir yer yamuk olsa sensörü görmese ama sensörü göremeyen bir parça olsa her zaman yapar.
benimki de bi kaç saat durduktan sonra çalışmıyo , en iyisi video cekiyim de gece koyarım anlatmayla olmuyo :)

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benimki de bi kaç saat durduktan sonra çalışmıyo , en iyisi video cekiyim de gece koyarım anlatmayla olmuyo :)

Gece oldu :D

akrepbg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim problemin aynısı bakalım ne çözüm bulucaz ben şu motor kapağını söktürsemmi diye düşünüyorum

akrepbg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aküyü sökmek falan fayda etmiyor aküyü bağladım lpg ye hiç geçmedim benzinde kullandım ama faydası yok ısındıgında yine geç çalışıyor, bugun bi ustayla konuştum monifolt üstündeki sıcaklık müşirine bakacaz o kaptöre yanlış bilgi veriyor olabilirmiş bakalım arkadaşlar birimiz bi çözüm bulalım da

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ya ilk binmede unuttum videoya almayı gene yaptı da dedim bi daha yapar mı diye yapmadı eve de bi 15 20 dk once girdim baya bi turladık baska zaman cekcem artık :D

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim sorunum belli kaptör arızası , çalışmamazlık yapmaya başladı D:

murat1972

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim arabada iki kez çalışmama olayını tekrarlayınca kaptörü kontrol edeyim dedim,soketini çıkaramadım ama şöyle sıkıca salladım birde üzerine balata spreyini boca ettim.Bir haftadır tek marşta alıyor çok şükür,yanlız dikkatimi çeken şey soket yağ içindeydi,herhalde yağ kaçagı vardı o bölgede ve soketin içine dolmuştu.(Araç 2003 scenic 1.6 16 V)